تبیان، دستیار زندگی
دستیاران ترامپ معتقدند که سیاست های ایران در منطقه پس از توافق هسته ای این کشور با گروه موسوم به ۱+۵ تغییری نکرده است. آنها معتقدند که رهبر عالیقدر جمهوری اسلامی ایران است که تعیین کننده چنین سیاست هایی است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دستیاران ترامپ: رهبر ایران تعیین‌کننده سیاست‌های ایران است

دستیاران ترامپ معتقدند که سیاست‌های ایران در منطقه پس از توافق هسته‌ای این کشور با گروه موسوم به ۱+۵ تغییری نکرده است. آنها معتقدند که رهبر عالیقدر جمهوری اسلامی ایران است که تعیین‌کننده چنین سیاست‌هایی است.

پیشخوان خبر تبیان

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری تسنیم، روزنامه آمریکایی وال‌استریت‌ژورنال روز یکشنبه در گزارشی نوشته پیروزی حسن روحانی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ایران احتمالاً موجب اختلافاتی میان دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا با اروپا بر سر سیاست‌گذاری آتی در قبال ایران خواهد شد.

مطابق این گزارش، در حالی که مقام‌های اروپایی از پیروزی روحانی در انتخابات ایران استقبال کرده‌‌اند ترامپ در اجلاس سران کشورهای عربی و مسلمان از جامعه بین‌‌المللی خواست با تلاش‌‌های جدید برای کاستن از نفوذ ایران در منطقه خاورمیانه همراه شوند.

ترامپ در اظهاراتش در این اجلاس، دولت مورد انتخاب مردم ایران را به رسمیت نشناخت و در اظهاراتی مداخله‌جویانه، سخنانی را بر سر زبان آورد که نشان می‌داد براندازی نظام حاکم در ایران خواست اوست.

وی گفت: «تا زمانی که نظام ایران تمایل نداشته باشد در صلح مشارکت داشته باشد، تمامی ملت‌ها باید برای منزوی کردن ایران تلاش کنند و دعا کنید روزی فرا برسد که مردم ایران دولتی محق و منصف که شایسته‌شان است داشته باشند.»

مقام‌های کشورهای اروپایی، از سوی دیگر امیدوارند که روحانی از دوران چهار ساله حضورش در قدرت برای تغییر سیاست‌های کشورش در سوریه، عراق و یمن استفاده کند. این در حالی است که تعداد انگشت‌شماری از دستیاران ترامپ امیدوارند که او بتواند چنین تغییراتی ایجاد کند.

دستیاران ترامپ معتقدند که سیاست‌های ایران در منطقه پس از توافق هسته‌ای این کشور با گروه موسوم به 1+5 تغییری نکرده است. آنها معتقدند که رهبر عالیقدر جمهوری اسلامی ایران است که تعیین‌کننده چنین سیاست‌هایی است.


منبع : تسنیم

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .