تبیان، دستیار زندگی
اسامی آثار نمایشی جدیدی که قرار است خردادماه در مجموعه تئاتر شهر به صحنه بروند و اعلام تاریخ نمایش های روی صحنه دو خبر از تئاتر شهر هستند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نمایش های تئاترشهر در خرداد معرفی شد

اسامی آثار نمایشی جدیدی که قرار است خردادماه در مجموعه تئاتر شهر به صحنه بروند و اعلام تاریخ پایان نمایش های روی صحنه دو خبر از تئاتر شهر هستند.

پیشخوان خبر تبیان

تئاتر شهر

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری مهر، اسامی آثار نمایشی جدیدی که قرار است طی روزهای آینده در تالارهای اصلی، چهارسو، سایه، قشقایی و پلاتو اجرا مجموعه تئاتر شهر روی صحنه بروند، مشخص شد.

پروژه «دی روز» به کارگردانی علی سرابی عنوان تازه ترین مجموعه نمایشی است که قرار است از تاریخ ۱۷  خرداد به مدت ۵ شب در تالار اصلی تئاتر شهر میزبان علاقه مندان تئاتر باشد. در این پروژه بیش از چهل بازیگر مطرح تئاتر و سینمای کشور نمایشنامه های «افرا» بهرام بیضایی، «کوکوی کبوتران حرم» علیرضا نادری، «تهران زیر بال فرشتگان» نادر برهانی مرند، «در مصر برف نمی بارد» محمد چرمشیر و «یک دقیقه سکوت» اثر محمد یعقوبی را خوانش و اجرا می کنند.

تمامی نمایش هایی که طی روزهای اخیر در تالارهای مختلف مجموعه تئاتر شهر روی صحنه هستند، جمعه پنجم خرداد ماه به اجرای خود پایان می دهند.

در تالار چهارسو نیز نمایش «چِل گیس» به کارگردانی حسین جمالی از روز دوم خرداد ماه به صحنه می رود. در این اثر نمایشی بهناز نادری، فربد فرهنگ، وحید نفر، مسیح کاظمی، یلدا عباسی، مجید رحمتی، آرش غلام آزاد به عنوان بازیگر حضور دارند.

در تالار قشقایی هم نمایش «اتاق» نوشته هارولد پینتر و کارگردانی فاطمه علی حسینی روی صحنه می رود. رحیم نوروزی، مرتضی اسماعیل کاشی، فرشید ترابی، الهه شه پرست و رویا میرعلمی بازیگران این نمایش هستند.

«ترانه ای برای تو» عنوان نمایش جدید دیگری به کارگردانی امین ابراهیمی است که از روز ۱۶ خرداد با بازی امین ابراهیمی، محمد جابری، مهدی سلطانی، امیرحسین بصیری، امیر حسین مانی، میدیا برنجی و کازیوه دباغی در تالار سایه به صحنه می رود. این اثر نمایشی در سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر موفق به دریافت جایزه نویسندگی و طراحی پوستر و بروشور شده بود. در پلاتو اجرا نیز نمایش «پلاک ۷۲۹» به کارگردانی مهدی کردی روزهای ۸ تا ۱۲ خرداد با بازی مهدی کردی، فرهنگ عمرانی، مهدیه کاویان، سید فاطمه میرکریمی، امیرحسین سیدآبادی به صحنه می‌رود.

تاریخ پایان اجراهای تئاتر شهر اعلام شد

نمایش هایی که هم اکنون در تالار های مختلف مجموعه تئاتر شهر روی صحنه هستند، پنجم خرداد ماه به اجرای خود پایان می دهند.

تمامی نمایش هایی که طی روزهای اخیر در تالارهای مختلف مجموعه تئاتر شهر روی صحنه هستند، جمعه پنجم خرداد ماه به اجرای خود پایان می دهند.

«بی پدر» به کارگردانی سید محمد مساوات در تالار قشقایی، «روح جهنمی» به کارگردانی بابک محمدی، «محفل بی عاری» به کارگردانی سیاوش بهادری راد در تالار سایه و «بوفالوی آمریکایی» به کارگردانی سیامک زین الدینی در پلاتو اجرا آثاری هستند که هم اکنون در مجموعه تئاتر شهر میزبان علاقه مندان تئاتر هستند.

منبع: خبرگزاری مهر

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .