تبیان، دستیار زندگی
سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: فرد بهبودیافته پس از تحمل سختی های فراوان و پاکی، مشکل امرار معاش خواهد داشت لذا باید به اشتغال به عنوان چرخه آخر درمان برای این افراد توجه شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اعتیاد مشکل ١٧٠ کشور

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: فرد بهبودیافته پس از تحمل سختی‌های فراوان و پاکی، مشکل امرار معاش خواهد داشت لذا باید به اشتغال به عنوان چرخه آخر درمان برای این افراد توجه شود.

پیشخوان خبر تبیان
پرویز افشار

به گزارش  تبیان به نقل از  مهر؛ دکتر پرویز افشار در جلسه ۴۲ کمیته تخصصی توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: این کمیته طی سال‌های گذشته رشد قابل قبولی داشته است و امیدوارم در سال ۹۶ نیز این رشد فزاینده ادامه یابد.

وی افزود: در راستای منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، نگاه و فعالیت ما در حوزه مبارزه با مواد مخدر می‌بایست درون زا باشد به گونه‌ای که کشورهای جهان، به تأسی از فعالیت‌های کشور ما، عمل کنند و در واقع الگوی موفق دنیا باشیم.

افشار از ورود سمن‌های جدید به کمیته تخصصی توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد ستاد استقبال کرد و گفت: اگر کانون‌های دیگری هم هستند که در هر یک از ابعاد مبارزه با مواد مخدر می‌توانند یاری گر ما باشند، از همکاری با آنها استقبال می‌کنیم تا مشارکت حداکثری در این عرصه ایجاد شود.

معاون دبیرکل ستاد بیان داشت: سازمان‌های غیردولتی قدم‌های اساسی در حوزه مبارزه با مواد مخدر برداشته‌اند و توجه زیادی به حوزه‌های کاهش آسیب، حرفه آموزی، توانمندسازی و اشتغال دارند که باز هم می‌بایست توجه بیشتری شود چرا که فرد بهبودیافته در جامعه پس از تحمل سختی‌های فراوان در قدم اول پس از پاکی، مشکل امرار معاش خواهد داشت که باید چرخه آخر درمان برای این افراد تکمیل شود.

افشار در پایان با بیان اینکه ۱۷۰ کشور اعلام کردند که مشکل اول و اصلی آنها اعتیاد به مواد مخدر است، گفت: مواد مخدر و اعتیاد به آن، مشکل جهانی است، همه کشورها باید با توجه به تزاید مصرف مواد مخدر در دنیا تلاش کنند تا حجم اعتیاد را کنترل و کاهش دهند تا شاهد عدم گرایش نوجوانان و جوانان به این پدیده شوم باشیم.


منبع: مهر

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .