تبیان، دستیار زندگی
محمدرضا قربانی مدیرکل هنرهای نمایشی و رادیو نمایش از پخش 214 قسمت نمایش رادیویی در ایام ماه مبارک رمضان خبر داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

رادیو نمایش ۷ سریال جدید روی آنتن می برد

محمدرضا قربانی مدیرکل هنرهای نمایشی و رادیو نمایش از پخش ۲۱۴ قسمت نمایش رادیویی در ایام ماه مبارک رمضان خبر داد.

پیشخوان خبر تبیان

رادیو نمایش

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری مهر، محمدرضا قربانی مدیرکل اداره هنرهای نمایشی رادیو و رادیو نمایش گفت: ۲۱۴ قسمت نمایش رادیویی در قالب ۷ سریال تهیه و تولید شده است که در ایام ماه مبارک رمضان از رادیو نمایش پخش خواهد شد.

قربانی در پایان گفت: این آثار هر کدام در ۳۰، ۳۴، ۴۰ و ۵۰ قسمت توسط نویسندگان این مجموعه نوشته شده اند و موضوعاتی چون اخلاق گرایی، خانواده و سبک زندگی ایرانی اسلامی، ادای دین و کمک به دیگران، نیکی، پاداش، راستی، انسان دوستی، خودشناسی و نگاه به گذشتگان، اخلاق گرایی، جایگاه انسان، تقویت روحیه و پرهیز از گناه را دربر می‌گیرند.

این آثار هر کدام در ۳۰، ۳۴، ۴۰ و ۵۰ قسمت توسط نویسندگان این مجموعه نوشته شده اند و موضوعاتی چون اخلاق گرایی، خانواده و سبک زندگی ایرانی اسلامی، ادای دین و کمک به دیگران، نیکی، پاداش، راستی، انسان دوستی، خودشناسی و نگاه به گذشتگان، اخلاق گرایی، جایگاه انسان، تقویت روحیه و پرهیز از گناه را دربر می‌گیرند.

خلاصه داستان های این سریال های رادیویی و زمان پخش آن به شرح ذیل است: سریال رادیویی «مقصد نهایی» به کارگردانی رضا عمرانی، ساعت ۱۳:۳۰ درباره زندگی قاچاقچی جوان اما کهنه کاری است که از سنین کم به دلیل فوت پدر و مادرش و بواسطه پسر عموی پدرش، با یک باند بزرگ قاچاق عتیقه و زیر خاکی همکاری داشته اما در سفر آخر درست چند روز مانده به ماه رمضان در حین جابجایی اجناس قاچاق ماشین او به ته دره ای سقوط می کند و بیهوش می شود و ... .

داستان «انعکاس» به کارگردانی فریدون محرابی که ساعت ۱۶ از رادیو نمایش پخش می شود، درباره وکیل ۵۰ ساله ای است که به خاطر راه ناصوابی که انتخاب کرده است، زندگی اش دچار آشفتگی شده است و حالا پسرش درگیر یک پرونده قضایی شده است و در ایام ماه رمضان به او تلنگری خورده و...

«امید قنبر» به کارگردانی مهدی نمینی مقدم عنوان سریال دیگری است که در این ایام ساعت ۱۸:۴۵ روی آنتن می رود، این داستان ماجرای جوان ۳۲ ساله ای است که در خانواده ای زحمتکش بزرگ شده است ولی به دلیل انتخاب راه اشتباه درگیر پرونده قتل شده است و حاجی مراد مرد نیکوکاری است که در ایام ماه رمضان به افراد خانواده نیازمند کمک می کند و...

نمایش رادیویی «نذر» به کارگردانی مینو جبارزاده نیز درباره مرد میانسالی است که سال ها قبل نذر کرده هر وقت مغازه اش را افتتاح کرد در اولین ماه رمضان هر روز در طباخی اش به سی نفر مستحق افطاری بدهد اما درست در اولین روز ماه مبارک برایش اتفاقاتی می افتد که راه جدیدی را در زندگی او باز می کند. این سریال رادیویی ساعت ۱۷ از رادیو نمایش پخش می شود.

علاوه بر آن ۳ عنوان سریال نمایشی نیز برای پخش در ماه رمضان آماده شده است که به صورت تک قسمتی و اپیزودیک ارائه می شود. مجموعه نمایشی «فانوس» هر روز در قالب نمایش به یک پرسش دینی کودکان و نوجوانان پاسخ می دهد. این نمایش هر روز ساعت ۱۱:۴۵ پخش می شود.

در مجموعه نمایشی «شبستان» نیز هر روز یکی از مساجد معروف ایران در قالب نمایش به مخاطبان معرفی می شود. این مجوعه هر روز ساعت ۱۶:۳۰ پخش می شود. مجموعه نمایشی «یک حدیث، یک زندگی» نیز با بهره مندی از احادیث بزرگان دین، راه حل هایی برای گریز از گرفتاری های زندگی دنیای معاصر ارائه می دهد. این سریال رادیویی هر روز ساعت ۱۹:۱۵ از رادیو نمایش پخش می شود.

این آثار با هنرمندی همکاران رادیویی در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده اند که علاوه بر رادیو نمایش از سایر شبکه های رادیویی پخش خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .