تبیان، دستیار زندگی
نشست خبری سالروز ارتحال سید آزادگان حتج آقا ابوترابی و پدر بزرگوارشان و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آزاده با حضور جانشین موسسه، آقای خوب نژاد و چندتن از خبرنگاران صبح امروز (یکشنبه) در موسسه پیام آزادگان برگزار گردید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

رونمایی از هفت کتاب مرتبط با آزادگان

نشست خبری سالروز ارتحال سید آزادگان حاج آقا ابوترابی و پدر بزرگوارشان و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آزاده با حضور جانشین موسسه، آقای خوب نژاد و چند تن از خبرنگاران صبح امروز (یکشنبه) در موسسه پیام آزادگان برگزار گردید.

پیشخوان خبر تبیان

نشست خبری

به گزارش تبیانم به نقل از ایسنا، در این نشست خبری که تعدادی از خبرنگاران حضور داشتند،خوب‌نژاد به تبیین اهداف برگزاری سالروز ارتحال اسوه ایثار و مقاومت،حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سیدعلی‌اکبر ابوترابی و پدر بزرگوارشان آیت‌الله حاج سیدعباس ابوترابی و شهدای آزاده پرداخت .

وی با بیان اینکه در ۳۸ سال عمر انقلاب شهدای زیادی داریم که در قبل و بعد از انقلاب در عرصه‌های مختلف به فیض شهادت نائل شدند، گفت: در این میان بعضی از شهدا و شخصیت‌های برجسته می‌توانند نماینده و نماد فرهنگ مقاومت باشند که مرحوم ابوترابی‌فرد در این میان منحصر به فرد بوده و از شخصیت ویژه‌ای برخوردارند تا آنجایی که مقام معظم رهبری(مدظله) از واژه خورشید و ابر فیاض  در خصوص مرحوم ابوترابی به کار می‌برند و گفتند که هرگز ندیده‌ام که مقام معظم رهبری این واژه ابر فیاض را در خصوص عزیزی دیگر به کار برده باشند.

بر این اساس و برای گرامیداشت آن عالم مجاهد هر ساله برنامه‌های متعددی در سراسر کشور برگزار می‌شود که امسال نیز این مراسم در ۳۱ استان کشور به صورت استانی با محوریت مرحوم ابوترابی و شهدای آزاده برگزار می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری مراسم گرامیداشت مرحوم علی‌اکبر ابوترابی اظهار کرد: بر این اساس و برای گرامیداشت آن عالم مجاهد هر ساله برنامه‌های متعددی در سراسر کشور برگزار می‌شود که امسال نیز این مراسم در ۳۱ استان کشور به صورت استانی با محوریت مرحوم ابوترابی و شهدای آزاده برگزار می‌شود و مراسم ملی نیز در تهران چهارم خرداد از ساعت ۱۸ تا ۲۰ با حضور شخصیت‌های لشکری و کشوری، خانواده‌های شهدا، آزادگان،ایثارگران و جانبازان در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می‌شود.

جانشین موسسه فرهنگی هنری پیام آزادگان افزود:با توجه به نقش ویژه روحانیت در این مراسم از چندین طلاب آزاده مدافع حرم تجلیل می‌شود و از خانواده‌های شهدای آزاده خلبان مدافع خرمشهر نیز در این مراسم تقدیر و از هفت کتاب مرتبط با آزادگان که توسط موسسه پیام آزادگان به چاپ رسیده رونمایی خواهد شد. کتابچه‌ای نیز در خصوص کتاب‌شناسی پیرامون شخصیت مرحوم ابوترابی در این مراسم رونمایی خواهد شد که برای تحقیق در مورد این شخصیت بسیار کارآمد خواهد بود.این مراسم پنجشنبه چهارم خرداد از ساعت 18 در تهران،انتهای خیابان سمیه ،تالار اندیشه حوزه هنری برگزار خواهد شد.

منبع: ایسنا

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .