تبیان، دستیار زندگی
پانزدهمین و شانزدهمین نشست از مجموعه در س گفتار هایی درباره خواجوی کرمانی در روز چهارشنبه سوم و دهم خرداد ساعت 16:30 به نقد و بررسی مثنوی همای همایون اختصاص دارد که باا سخنرانی دکتر ایرج شهبازی می باشد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

«همای و همایون» نقد می‌شود

پانزدهمین و شانزدهمین نشست از مجموعه درس‌گفتارهایی درباره‌ خواجوی‌ کرمانی در روز چهارشنبه سوم و دهم خرداد ساعت ۱۶:۳۰ به نقد و بررسی مثنوی «همای و همایون» اختصاص دارد که با سخنرانی دکتر ایرج شهبازی می باشد.

پیشخوان خبر تبیان

نقد همای و همایون

به گزارش تبیان به نقل از ایسنا، پانزدهمین و شانزدهمین نشست از مجموعه درس‌گفتارهایی درباره‌ خواجوی‌ کرمانی در روز چهارشنبه سوم و دهم خرداد ساعت ۱۶:۳۰ به نقد و بررسی مثنوی «همای و همایون» اختصاص دارد که با سخنرانی دکتر ایرج شهبازی، در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر(بخارست)، نبش کوچه سوم برگزار می‌شود.

در این درس‌گفتارها، پس از گزارشی کوتاه از داستان «همای و همایون» به نقد و تحلیل آن از جهات گوناگون پرداخته می‌شود و درباره‌ ریخت‌شناسی منظومه‌های عاشقانه‌ فارسی و تطبیق آن‌ها بر «همای و همایون»، ویژگی‌های زبانی و موسیقایی و بلاغی این منظومه و مسائل اجتماعی و اخلاقی آن بحث می‌شود و در ادامه به نقاط ضعف و قوت این مثنوی اشاره می‌شود. همچنین به همانندی‌های «همای و همایون» با «خسرو و شیرین» نظامی اشاره و برخی از سهل‌انگاری‌های خواجو در سرایش این کتاب بیان می‌شود. ورود علاقه‌مندان برای حضور در این نشست آزاد است.

منبع: ایسنا

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .