تبیان، دستیار زندگی
کتاب پژوهشی هر غزلم نامه ایست (بررسی غزلیات سعدی و امیر خسرو دهلوی براساس نظریه بینامتنیت) نوشته فرانک شجاعی بهابادی راهی بازار شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بررسی غزلیات سعدی و امیرخسرو دهلوی در یک کتاب

کتاب پژوهشی «هر غزلم نامه‌ایست» (بررسی غزلیات سعدی و امیرخسرو دهلوی بر اساس نظریه بینامتنیت) نوشته فرانک شجاعی بهابادی راهی بازار شد.

پیشخوان خبر تبیان

غزلیات سعدی و امیر خسرو دهلوی

به گزارش تبیان به نقل از ایسنا، نویسنده کتاب در توضیحی اظهار کرد: این کتاب اگرچه بر مبنای پژوهش کارشناسی ارشد من نوشته شده اما به لحاظ نتایج حاصله، با آن کاملا متفاوت است و یک سال پژوهش مستقل را به دنبال داشته است. به گونه‌ای که من یک سال بعد از ارائه پایان‌نامه ارشدم شروع به کار تحقیقاتی به مدت یک سال کردم و این کتاب ماحصل پژوهش دوم من در حوزه مقایسه دیوان غزلیات سعدی و امیرخسرو دهلوی است.

شجاعی گفت در این کتاب تلاش کرده است غزلیات سعدی و امیرخسرو دهلوی را براساس نظریه بینامتنیت بررسی کند. در این کتاب، بیش از هزار غزل از دیوان امیرخسرو و غزلیات سعدی بررسی شده است.

ترتیب فهرست غزلیات برحسب میزان رابطه هر جفت غزل است، یعنی غزلیاتی از دو شاعر که رابطه بینامتنی قوی‌تری دارند در آغاز این فهرست و غزلیاتی که رابطه ضعیف‌تری دارند در انتهای فهرست آمده‌اند.


منبع: ایسنا

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .