تبیان، دستیار زندگی
مهاجم گلزن استقلال پیش از بازی با العین درباره حضور در این تیم و نقش هواداران در کسب موفقیت آبی ها با سایت AFC به صحبت پرداخت.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کاوه رضایی: روی حمایت 90 هزار هوادار حساب کرده‌ایم

مهاجم گلزن استقلال پیش از بازی با العین درباره حضور در این تیم و نقش هواداران در کسب موفقیت آبی‌ها با سایت AFC به صحبت پرداخت.

پیشخوان خبر تبیان
کاوه رضایی

به‌ گزارش تبیان به نقل از  ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از AFC، وقتی که استقلال نماینده جمهوری اسلامی ایران پا به چمن ورزشگاه آزادی بگذارد و به مصاف العین برود، کاوه رضایی به خوبی این را می‌داند که هیچ چیز کمتر از به نمایش گذاشتن تمام توانایی‌هایش نمی‌تواند هواداران این تیم را راضی کند. هوادارانی که یکی از پر شورترین هواداران فوتبال آسیا محسوب می‌شود.

مهاجم 25 ساله دومین فصل حضورش در لیگ قهرمانان آسیا سپری می‌کند. او در فصل نخست به همراه ذوب آهن اصفهان در این رقابت‌ها حاضر بود که اتفاقا در آن جا نیز توانست به دور دوم راه پیدا کند. به ثمر رساندن چهار گل در شش بازی باعث شده تا کاوه رضایی امسال یکی از شاخص‌ترین مهاجمان لیگ قهرمانان آسیا لقب بگیرد.

با این حال تجربه حضور در تیم فوتبال استقلال و فشار موجود در این تیم و البته انتظاراتی که هواداران از این مهاجم دارند تجربه متفاوتی را رقم زده است.

کاوه رضایی قبل از بازی تیم فوتبال استقلال و العین امارات، گفت‌: استقلال تیم بزرگی است. یکی از تیم‌های بزرگ در ایران و در آسیا محسوب می‌شود. همزمان فشار زیادی هم روی شانه بازیکنان وجود دارد. ما باید در هر بازی بهترین بازی خودمان را نشان دهیم. این موضوعی نیست که پیشرفت داشته باشیم و بتوانیم بازی به بازی بهتر شویم. هواداران تاکید دارند که در هر مسابقه بالاترین سطح خودمان را بازی کنیم. به همین خاطر تجربه حضور در استقلال برای من یک تجربه سخت و چالشی محسوب می‌شود، چون باید همیشه در بالاترین سطح توانایی‌هایم بازی کنم.

بازی برگشت دو تیم فوتبال استقلال و العین امارات یک هفته‌ بعد در ورزشگاه زاید برگزار می‌شود و رضایی و هم تیمی هایش امیدوار هستند تا بتوانند راهی مرحله بعد لیگ قهرمانان آسیا شوند.

استقلال در ترکیب خود چند بازیکن با تجربه و شاخص ایران را می بیند. دروازه‌بان سید مهدی رحمتی و کاپیتان خسرو حیدری بیش از 135 بازی ملی بین خودشان دارند. فاکتوری که رضایی معتقد است باعث می‌شود تا به تیم فوتبال استقلال برتری داده شود.

مهاجم ایرانی ادامه‌ داد: من واقعا فکر می‌کنم که در سال گذشته که در ذوب آهن بودم ما باید به جای العین به فینال لیگ قهرمانان آسیا می رسیدیم. فکر می‌کنم تنها مشکلی که در تیم ما وجود داشت کمبود تجربه بود. امسال شرایط کاملا فرق می‌کند. امسال تیم من و هم تیمی هایم تجربیات زیادی داریم. ما بازیکنانی داریم که در جام جهانی و لیگ‌های اروپایی بازی کرده‌اند و تورنمنت‌های مهمی را پشت سر گذاشته اند. به همین خاطر فضای باشگاه کاملا فرق می‌کند. ما همچنین حمایت 90 هزار هوادار را در هر مسابقه حس می‌کنیم که کمک بزرگی برای تیم ما محسوب می‌شود. برای مثال در بازی با السد در پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا  هواداران ما واقعا نقش مهمی داشتند و ما از آن بازی به بعد بازی به بازی بهتر شدیم.

بازی برگشت دو تیم فوتبال استقلال و العین امارات یک هفته‌ بعد در ورزشگاه زاید برگزار می‌شود و رضایی و هم تیمی هایش امیدوار هستند تا بتوانند راهی مرحله بعد لیگ قهرمانان آسیا شوند.

از زمانی که لیگ قهرمانان آسیا در سال 2003 جایگزین جام باشگاه‌های آسیا شد، تیم‌های ایرانی هیچ عنوان قهرمانی در کارنامه خودشان ندارند و در حال‌ حاضر انتظارات و فشارهای زیادی وجود دارد تا این روند را تیم‌های ایرانی از جمله استقلال بشکند.

منبع: ایسنا

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .