تبیان، دستیار زندگی
روسیه قصد دارد با یک روبات یک متری امنیت را برای بازدیدکنندگان جام جهانی در این کشور حفظ کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

روبات روسی از تماشاچیان جام جهانی محافظت می کند

روسیه قصد دارد با یک روبات یک متری امنیت را برای بازدیدکنندگان جام جهانی در این کشور حفظ کند.

پیشخوان خبر تبیان
روبات

به گزارش  تبیان به نقل از خبرگزاری مهر،  ایندپندنت نوشت: در جام جهانی آینده که در روسیه برگزار می شود، یک روبات یک متر و ۲۰ سانتی متری با قابلیت ردیابی خشونت و برخورد حافظ امنیت تماشاچیان و ورزشکاران خواهد بود.

این درحالی است که سال گذشته در مسابقات جام جهانی فوتبال خسارت های زیادی به بار آمد و تماشاچیان خارجی را ترساند. در همین راستا دولت این کشور تصمیم گرفته با استفاده از فناوری پیشرفته با این روند مبارزه کند و روبات AlanTim رابه کار گرفته است.

موسسه فناوری مسکو این روبات را ساخته که  وظیفه تامین آرامش برای شرکت کنندگان در مسابقات جام جهانی برعهده دارد.

روبات «آلان تیم» در حالی رونمایی شده که بیم آن می رود  اراذل و اوباش خود را برای موج جدیدی از خشونت ها در برابر تماشاچیان آماده می کنند.

این روبات قابلیت ردیابی احساسات انسانی را دارد و اگر خشونت را حس کند، نخست سعی می کند با گفتگو شرایط را به حالت عادی برگرداند. اما اگر موفق نشود، با نیروی پلیس تماس می گیرد.

روبات مذکور می تواند به زبان انگلیسی به بازدیدکنندگان بگوید: من در اینترنت خوانده ام که بسیاری از طرفداران انگلیسی فوتبال درباره امنیت خود هنگام سفر به روسیه تردید دارند. من به شما اطمینان می دهم هیچ چیزی برای نگرانی وجود ندارد. من از شما محافظت می کنم.


منبع: مهر

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .