تبیان، دستیار زندگی
قرار است عربستان در سفر رئیس جمهور آمریکا به ریاض توافقنامه های خرید اسلحه به ارزش بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار را به امضا برساند و به این ترتیب بزرگ ترین کشور واردکننده اسلحه در جهان است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

خبرگزاری فرانسه: عربستان بزرگترین واردکننده سلاح در جهان است

قرار است عربستان در سفر رئیس جمهور آمریکا به ریاض توافقنامه‌های خرید اسلحه به ارزش بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار را به امضا برساند و به این ترتیب بزرگ‌ترین کشور واردکننده اسلحه در جهان است.

پیشخوان خبر تبیان
اسلحه

به گزارش تبیان به نقل از ایسنا روزنامه الیوم السابع مصر نوشت: عربستان یکی از بزرگترین خریداران اسلحه در جهان است.

قرار است در سفر اخیر دونالد ترامپ،‌ رئیس جمهور آمریکا به عربستان توافقنامه‌های خرید سلاح به ارزش بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار به امضا برسند.

نیازهای نظامی عربستان به دلیل مشارکتش در جنگی علیه یمن از سال ۲۰۱۵ رو به افزایش هستند.

موسسه بین‌المللی استکهلم برای پژوهش‌های صلح اعلام کرد که ریاض در سال ۲۰۱۶ با خرید تسلیحاتی به ارزش ۶۳.۷ میلیارد دلار چهارمین کشور بزرگ واردکننده اسلحه در جهان شد.

اصولا عربستان سلاح‌های مورد نیازش را از آمریکا و نیز انگلیس خریداری می‌کند.

تسلیحات هوایی عربستان شامل جنگنده‌های اف ۱۶ آمریکایی و نیز جنگنده‌ها و راکت اندازهای تایفون و تورنادو خریداری شده از انگلیس هستند.

عربستان به تازگی درخواست خرید ۸۴ فروند جنگنده مدل اف ۱۵ اس.ای یعنی پیشرفته‌ترین راکت‌انداز آمریکایی،‌ هلی‌کوپترهای مدل بلک هاوک و آپاچی را طبق قرارداد امضا شده در سال ۲۰۱۱ به ارزش حدود ۳۰ میلیارد دلار مطرح کرد.

پیش‌بینی می‌شود در دوره ریاست جمهوری ترامپ شاهد افزایش این روال باشیم.

سلمان بن عبد العزیز، پادشاه عربستان ابراز امیدواری کرد که نشست آتی سران کشورهای عربی-اسلامی و آمریکا که قرار است فردا (یکشنبه) برگزار شود،‌ به مشارکتی جدید میان دو کشور بینجامد.

عربستان علاوه بر روابط قوی‌اش با آمریکا، برای تجهیز نیروهایش به اسلحه و آموزش آنها بر روابط دوجانبه خود با فرانسه،‌ پاکستان و چین تکیه کرده است.


منبع : ایسنا

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .