تبیان، دستیار زندگی
تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: از آقای جهانگیری برا حضور در انتخابات دعوت شده بود تا آقای روحانی بتواند انتخابات را به سهولت پشت سر بگذارد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نام قالیباف به‌عنوان یک قهرمان انقلابی در ذهن مردم ماند

تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: از آقای جهانگیری برا حضور در انتخابات دعوت شده بود تا آقای روحانی بتواند انتخابات را به سهولت پشت سر بگذارد.

پیشخوان خبر تبیان
سلیمی نمین

به گزارش تبیان به نقل از تسنیم ،عباس سلیمی نمین مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران و تحلیلگر مسائل سیاسی ، با اشاره به کناره گیری اسحاق جهانگیری به نفع حجت الاسلام حسن روحانی، اظهار داشت: رابطه آقای روحانی با آقای جهانگیری رابطه رئیس و مرئوسی است و آقای جهانگیری براساس برنامه‌ای که برایشان نوشته شده بود عمل کرد. از آقای جهانگیری برا حضور در انتخابات دعوت شده بود تا آقای روحانی بتواند انتخابات را به سهولت پشت سر بگذارد.

وی افزود: آقای جهانگیری از ابتدا برای عرضه خودش به انتخابات نیامده بود و حتی ستادی هم تشکیل نداد اما فقط برای نامه نگاری‌ها و کارهای اداری مسئول ستاد انتخاب کرد. چرا که به آقای روحانی تعهد داده بود که مستقلا در انتخابات نباشد و به طور جدی فعالیتی انجام ندهد.

این تحلیلگر مسائل سیاسی با بیان اینکه آقای قالیباف با تشکیل ستاد و سفرهای استانی توانسته بودند رأی بسیار خوبی کسب کند، گفت: آقای قالیباف با ارائه برنامه‌ها و سفرهای استانی توانسته بود رأی و موقعیت بسیار خوبی برای خودش کسب کند.

سلیمی نمین در ادامه خاطرنشان کرد: اینکه در این شرایط کسی از صحنه انتخابات کناره گیری کند نیاز به یک خودساختگی و سلامت نفس دارد. در این شرایط کاندیداها خودشان را در آستانه پیروزی می‌بینند چرا که انتخابات فراز و نشیب‌های زیادی دارد که می‌تواند عرصه انتخابات را متفاوت کند.

آقای قالیباف به عنوان کسی که می‌تواند نفس خودش را زیر پا بگذارد و همچنین نام وی به عنوان یک قهرمان انقلابی در ذهن‌ها باقی ماند

وی با بیان اینکه قالیباف شانس خوبی برای پیروی در انتخابات داشت، گفت: آقای قالیباف با توجه به نقد موفق عملکرد دولت مستقر و ارائه برنامه‌های دولتش موقعیت خوبی را کسب کرده بود. بنابراین حجم زیادی از تخریب علیه آقای قالیباف صورت گرفت که این تخریب‌ها نشان می‌داد جناح اصلاح طلب آقای قالیباف را رقیب جدی خودشان می‌دانستند.

این تحلیلگر مسائل سیاسی با بیان اینکه آقای قالیباف هزینه‌ تخریب‌های جناح رقیب را پرداخت، خاطرنشان کرد: آقای قالیباف به عنوان یک کاندیدای جدی مطرح بود و وقت زیادی را برای انتخابات صرف کرد. اما در نهایت برای وحدت نیروهای انقلاب و جلوگیری از انشقاق میان آنها به نفع آقای رئیسی کنار رفت.

سلیمی نمین با بیان اینکه کنار رفتن قالیباف به نفع رئیسی یک پیروزی برای وی بود، گفت: آقای قالیباف به عنوان کسی که می‌تواند نفس خودش را زیر پا بگذارد و همچنین نام وی به عنوان یک قهرمان انقلابی در ذهن‌ها باقی ماند. چرا که خارج شدن از صحنه انتخابات به طور عادی کار سختی است به ویژه اینکه ستادهای انتخاباتی شکل بگیرد و فعالیت‌های تبلیغاتی به طور جدی پیگیری شود. لذا کنار کشیدن آقای قالیباف، پیروزی و اعتبار چشمگیری برای ایشان رقم زد.

وی درباره کناره گیری جهانگیری به نفع روحانی گفت: آقای جهانگیری ایثاری نکرد چرا که ایشان معاون اول هست و می‌داند که در صورت پیروزی آقای روحانی در انتخابات معاون اول باقی خواهد ماند و اقای جهانگیری این کناره گیری را در چارچوب توافقی که از قبل صورت گرفته بود انجام داد.

منبع: تسنیم

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .