تبیان، دستیار زندگی
آیت الله مکارم شیرازی در رابطه با موضوع انتخابات گفت: طرفداران نامزدها باید از رفتارهای تحریک آمیز که موجب سوءاستفاده دشمن است بپرهیزند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بِینی و بین‌الله، اصلح را انتخاب کنید

آیت‌الله مکارم شیرازی در رابطه با موضوع انتخابات گفت: طرفداران نامزدها باید از رفتارهای تحریک‌آمیز که موجب سوءاستفاده دشمن است بپرهیزند.

پیشخوان خبر تبیان
مکارم

به گزارش تبیان به نقل از  ایسنا، این مرجع تقلید روز چهارشنبه (۲۷ اردیبهشت) در درس خارج فقه در مسجد اعظم قم، با بیان اینکه قرائن نشان‌دهنده داغ شدن تنور انتخابات است، افزود: مردم حضور جدی در پای صندوق‌های رای خواهند داشت و این جای خوشحالی است که جوانان پای صندوق‌های رای با شور و نشاط حضور پیدا می‌کنند.

این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه دشمن درصدد آسیب وارد کردن به انتخابات است، افزود: شور خوبی در بین مردم ایجاد شده است تا با هوشیاری و درایت نقشه دشمنان را نقش بر آب و انتخابات در نهایتِ آرامش برگزار شود.

وی با بیان اینکه افراد در روزهای باقی مانده از کارهای تحریک‌آمیز پرهیز کنند، تصریح کرد: جشن پیروزی پس از اعلام نتایج است، زودتر از زمان اعلام نتایج جشن گرفتن، کار درستی نیست و از این کارهای تحریک‌آمیز دوری باید کرد.

آیت‌الله مکارم شیرازی پرهیز از مزمت، اهانت به طرف مقابل را مورد تاکید قرار داد و گفت: این رفتارها در دنیا و آخرت برای افراد مجازات دارد.

وی درباره انتخابات اصلح نیز گفت: ما به حکم وظیفه از هیچ کاندیدای طرفداری نکردیم؛ اما افراد بیایند باور کنند کسی را که انتخاب می‌کنند در اعمالش شریک هستند و  روز قیامت باید پاسخگو باشند، هرگز به سبب تعصب و رفاقت دوست و آشنا به افراد رای ندهید.

آیت‌الله مکارم شیرازی بیان کرد: برنامه‌های اخلاقی را باید ابتدا از خودمان و خانواده خودمان شروع کنیم تا مردم هم قبول کنند؛ واقعیت‌های زندگی را بگیریم و از خیال‌پردازی دوری کنیم تا هم خودمان و هم دیگران از زندگی بهره‌مند شوند.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: رای سفید هم اشتباه است، سطح حضور در انتخابات را پایین می آورد، آنکه اصلح است را بینی و بین‌الله انتخاب کنید و به آن رای بدهید.

آیت‌الله مکارم شیرازی در پایان گفت: بعد از انتخابات شعارهای تقلب را کنار بگذرید و همه فرد منتخب را کمک کنید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روایتی از پیامبر(ص) گفت: تسویف و تاخیر در کارها نشانه تنبلی و عدم احساس مسئولیت و وظیفه است و متاسفانه این تسویف یکی از عوامل هلاک امت‌هاست.

وی با بیان اینکه وقتی به ادارات رجوع می‌کنیم، دائما با این موارد روبرو هستیم که وقت مردم بیهوده تلف می‌شود، عنوان کرد: این کاغذبازی در ادارات واقعا مشکل‌ساز شده است؛ الان دور سر گرداندن متاسفانه در ادارات کم نیست و گاهی شاهدیم که یک کار کوچک یکسال طول می‌کشد.

این مرجع تقلید با بیان اینکه به هر حال این مسئله باعث دلسردی مردم می‌شود اظهارکرد: دلسردی سبب می‌شود تا برخی از مردم سودجویی کرده و رشوه بگیرند و همین عوامل سبب هلاکت امت‌ها و ملت‌ها خواهد بود.

آیت‌الله مکارم شیرازی بیان کرد: برنامه‌های اخلاقی را باید ابتدا از خودمان و خانواده خودمان شروع کنیم تا مردم هم قبول کنند؛ واقعیت‌های زندگی را بگیریم و از خیال‌پردازی دوری کنیم تا هم خودمان و هم دیگران از زندگی بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به سند ۲۰۳۰ با بیان اینکه بنده سند اصلی و ترجمه شده از زبان انگلیسی را دیده‌ام افزود: من براساس شنیده‌ها نظر نمی‌دهم و بلکه خودم آن را مطالعه کرده‌ام؛ این سند استعماری است و در هفته آینده نیز مطالب مفصلی در این باره خواهم گفت.

منبع: ایسنا

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .