تبیان، دستیار زندگی
«قاسم سلیمانی؛ قوی ترین مرد خاورمیانه» عنوان مقاله ای است که وب سایت فرهنگی اطلاع رسانی تبیان به نقل از روزنامه فرانسوی لوموند در فضای مجازی منتشر کرده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

قویت ترین مرد خاورمیانه را در تبیان بشناسید

«قاسم سلیمانی؛ قوی‌ترین مرد خاورمیانه» عنوان مقاله ای است که وب سایت فرهنگی اطلاع‌رسانی تبیان به نقل از روزنامه فرانسوی لوموند در فضای مجازی منتشر کرده است.

هومن بهلولی- روابط عمومی

به گزارش تبیان، بخش سیاسی موسسه فرهنگی اطلاع‌رسانی تبیان این مقاله را بر اساس ترجمه مقاله منتشر شده در روزنامه لوموند تهیه و منتشر کرده است.

آزاده مرنی پس از ترجمه این مقاله می نویسد:«به نوشته بخش فارسی رادیو بین‌المللی فرانسه، لوموندعکس بزرگی از سردار قاسم سلیمانی در حال نماز خواندن منتشر کرده و آورده است: 17 ماه پیش در ژوئیه 2015 منابعی از آمریکا و خاورمیانه از سفر قاسم سلیمانی به مسکو خبر دادند و گفتند که وی در این سفر با ولادیمیر پوتین(رییس جمهور روسیه) درباره سوریه رایزنی کرد.

روزنامه لوموند در ادامه آورده است: قاسم سلیمانی، "قوی‌ترین مرد خاورمیانه" 37 سال است که با جنگ زندگی می‌کند. وی از زمان آغاز جنگ عراق علیه ایران با فنون رزمی آشنا شده، بعدها پس از سرنگونی صدام دیکتاتور عراق به این کشور رفته و حالا در سوریه است. لوموند همچنین با "چه‌گوارای ایرانی‌ها" خواندن قاسم سلیمانی به نقل از «عبدالله گنجی» مسئول روزنامه جوان نوشت: از زمان انقلاب، او در جنگ زندگی می‌کند. زندگی او مثل ما نیست. آدم‌هایی مثل او حتی در رختخواب هم باید نگران مرگ باشند. او می‌خواهد شهید شود.

قاسم سلیمانی خود نیز در مصاحبه‌ای که در سال 2009 با او در مرز عراق انجام شد، گفت: جبهه، بهشت گم شده انسان است. بهشتی که با تقوا و اخلاقیات ساخته شده است.لوموند با مرور فعالیت‌های نظامی سردار سلیمانی در سال‌های گذشته و همچنین ارتباطات وی با جریان‌های سیاسی و عقیدتی در کشورهای مختلف به‌ویژه سوریه، عراق و لبنان به حضور او در سال‌های گذشته در بالاترین سطوح نظامی اشاره کرده که اگر چه تا مدت‌ها مردم ایران او را به درستی نمی‌شناختند اما بسیاری از مقامات کشورها با او در ارتباط بوده‌اند. این روزنامه فرانسوی به نقل از صادق زیباکلام نوشت که اگر سلیمانی مورد اعتماد جریان‌های سیاسی مختلف در ایران است به دلیل کناره‌گیری وی از فعالیت‌های سیاسی است.»

علاقه مندان می توانند متن کامل این مقاله را در اینجا مشاهده کنند.