تبیان، دستیار زندگی
دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا گفت: سخنان و برنامه های نامزدهای ریاست جمهوری حکایت از وجود مشکلات اقتصادی و معیشتی جدی در لایه های مختلف مردم دارد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

رئیس‌جمهور آینده به قول خود وفادار باشد

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا گفت: سخنان و برنامه‌های نامزدهای ریاست‌جمهوری حکایت از وجود مشکلات اقتصادی و معیشتی جدی در لایه‌های مختلف مردم دارد.

پیشخوان خبر تبیان
صفوی

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری تسنیم، سرلشکر سیدرحیم صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در جلسه مشترک کمیسیون‌های تخصصی حوزه دستیاری و مشاورت عالی فرماندهی معظم کل قوا با  تبیین مولفه‌‌های قدرت  در جمهوری اسلامی ایران  گفت: امنیت امروز جمهوری اسلامی و آحاد ملت شریف ایران مرهون مجاهدت‌ها و جانفشانی  شهداء ایثارگران و جانبازان جنگ تحمیلی است و  به لطف  خدا  توان دفاعی و قدرت بازدارندگی نیروهای مسلح  پشتوانه‌ای در جهت  توان دولت‌ها در توسعه و پیشرفت کشور عزیزمان  و در جهت سربلندی و سرافرازی ملت عزیزمان قرار گرفته است.

وی افزود: امنیت مهمترین مولفه و اساسی ترین نیازهای توسعه در هر کشوری است  و  کشورهای توسعه یافته   امنیت را بنای  پیشبرد اهداف اقتصادی و سیاسی خود قرار داده‌اند و هر کجای دنیا که امنیت نباشد شاهد  ناپایداری در مولفه های توسعه  هستیم.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به خصوصیت مردمی و بومی بودن امنیت در جمهوری اسلامی ایران گفت: پشتوانه مردمی نیروهای مسلح و تامین امنیت  توسط مردم  از مختصات اصلی سیاست‌های  امنیتی  در جمهوری اسلامی ایران است و امروز علیرغم ناامنی و ناآرامی‌ها و ناپایداری امنیت در آنسوی  مرزهای جمهوری اسلامی  ایران، نیروهای مسلح  و دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی در تامین امنیت بخوبی  عمل کرده‌اند و بومی شدن  شاخصه‌های  امنیت در داخل کشور مانع از ورود نا امنی‌ها از  بیرون مرزها به داخل کشور،  علیرغم تلاش‌های صورت گرفته شده است.

وی افزود: ماهیت و نوع تهدیدها در صورت بروز در هر کشوری در صورتی که حکومت‌ها و دولت‌ها از پایگاه‌ها و پشتوانه‌های مردمی برخوردار باشند عموما با شکست مواجه خواهد شد و عنصر پشتوانه مردمی در هر حکومتی در مسائل مختلف تعیین کننده می‌باشد.

سرلشکر صفوی با اشاره به نا تمامی  و تقابل همیشگی دشمنان در دشمنی  با ملت ایران و حضور  تعیین کننده مردم در صحنه‌های مختلف انقلاب  گفت: حقیقت  آن است که طی چهار دهه  گذشته از عمر جمهوری اسلامی ایران، شکل دشمنی دشمنان ملت با جمهوری اسلامی ایران  در طول دهه‌های مختلف تغییر ماهیت داده است و گاهی این تهدیدها  به صورت جنگ مسلحانه گروه‌های ضد انقلاب و گاهی بصورت جنگ  تحمیلی و جنگ مستقیم و گاهی هم بصورت تحریم‌ها  و  تلاش در جنگ  فرهنگی بروز و ظهور  پیدا  کرده است و متناسب با نوع تهدیدات همیشه حضور مردم در جبهه‌های مختلف و مقاطع حساس  تاریخ جمهوری اسلامی ایران باعث شکست دشمنان گردیده است.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به سایر مولفه‌های قدرت در هر کشوری در کنار  قدرت بازدارندگی گفت:کشورهایی  با اقتصاد قوی عموما مورد احترام کشورهای دیگر هستند و دولت‌ها و قدرت‌های بزرگ عموما از اقتصاد  بعنوان اهرم فشار در مبادلات و مناسبات سیاسی در جهت تحمیل اراده خود بهره می‌برند، در صورتیکه اقتصاد پویا و توجه اقتصادی به   ساختارهای درونی  و  توانایی‌های  داخلی کشور می‌تواند موجبات  استقلال اقتصادی کشور را فراهم کند و از نتایج این اقتصاد می‌توان به پایداری آن  و  عدم وابستگی  اقتصادی به سایر قدرت‌ها  اشاره کرد و در نتیجه  قدرت‌های بزرگ نمی‌توانند  از ضعف حوزه اقتصاد بعنوان  مولفه‌ای در جهت فشار بر دولت و ملتمان استفاده کند  و در حقیقت اقتدار اقتصادی منجر به  بروز قدرت  بیرونی و ارتقاء جایگاه سیاسی کشور‌ها در بین کشورهای جهان خواهد شد.

وی افزود:صداقت در گفتار و عمل و نداشتن نفاق در کنار داشتن برنامه جامع برای چهار سال آینده و برنامه ششم توسعه کشور  و داشتن تیم جوان و کارآمد در هیئت دولت  را از دیگر شاخصه‌های انتخاب اصلح می دانم.

وی با اشاره به  مشارکت‌های مردمی در نظام جمهوری اسلامی ایران در  تعیین عالی ترین مقام‌های اجرائی و سیاسی کشور گفت: عموما پس از انقلاب و در دهه‌های مختلف و  همچنین در مواقعی که نیاز به انتخاب مسئولین سیاسی و  اجرائی کشور  بوده است شاهد رشد فزاینده مشارکت‌های مردمی بوده‌ایم و این مشارکت‌ها وظیفه انتخاب شوندگان را در  پاسداری و صیانت از حقوق ملت  و تلاش در جهت حل مشکلات جاری کشور، سنگین تر می‌کند .

سرلشکر صفوی افزود: یکی از حساس‌ترین  نوع انتخابات‌ها  انتخاب عالی‌ترین مقام اجرایی در هر کشوری  و در کشور عزیزمان انتخاب رئیس‌جمهور می‌باشد و ملاک‌ها و معیارهای انتخاب اصلح، عموما چراغ راهی برای تعیین خدمتگذارترین فرد برای تصدی  تاثیرگذارترین منصب  اجرایی  در کشور است.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا اضافه کرد: واقعیت آن است که رئیس‌جمهور سکان دار امورات اجرایی کشور است و  تمامی منابع و سرمایه‌های  کشورمان در اختیار رئیس‌جمهور می‌باشد و  رئیس‌جمهور و تیم  برنامه‌ریز و مدیران اجرایی متصل به رئیس‌جمهور هستند که می‌تواند با برنامه‌ریزی صحیح و اصولی  از منابع کشور  در جهت منافع ملت  و کشور بهره ببرند.

وی ادامه داد: بسیار مهم است فردی که انتخاب می‌شود علاوه بر آنکه بیشترین خصوصیات انتخاب اصلح را داشته باشد  به آنچه که به مردم قول می‌دهد  وفادار و پایبند باشد ودر حقیقت مردم با این انتخاب، سرنوشت اقتصادی، اجرائی و برنامه‌ریزی  کشور را برای چهار سال  به دستان منتخب خود می‌سپارند  تا  این فرد و یا جریان سیاسی   منتخب، حقوق  همه مشارکت کنندگان در فرآیند رای دهی   علاقمند به  هر گروهی را تامین کند.

سرلشکر صفوی با اشاره به سخنان و برنامه‌های نامزدهای ریاست‌جمهوری افزود: سخنان و برنامه‌های نامزدهای ریاست‌جمهوری حکایت از  وجود مشکلات اقتصادی و معیشتی جدی در لایه‌های مختلف مردم دارد و برنامه‌های  عموم نامزدها معطوف پرداختن به حل مشکلات مردم ودر جهت جلب آراء عمومی می‌باشد و در نتیجه  یکی از ملاک‌های انتخاب  رئیس‌جمهور   نگاه به برنامه، توان و تلاش  کاندید مورد نظر  در حل مشکلات اقتصادی مردم می‌باشد.

دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری با اشاره به شاخصه‌های انتخاب اصلح گفت: در لباس پاسداری  با تجربه 39  ساله  خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران  و مردم عزیزمان و بعنوان یک شهروند داشتن تقوا و اطاعت از ولی فقیه و رهبری حکیمانه امام خامنه‌ای  و اعتقاد به ارزش‌های  نظام بر آمده از خون شهدا  همچون یاری رساندن به ضعفا و مستمندان و نداشتن روحیه اشرافیگری و تکبر و جاه طلبی سیاسی  و اعتقاد و تلاش در راستای حفظ استقلال و امنیت ملی ایران عزیز و عدم وابستگی  و نداشتن روحیه تسلیم شدن در مقابل آمریکائی‌ها و انگلیسی‌ها را از مهمترین شاخص‌های انتخاب اصلح می‌دانم.

وی افزود:صداقت در گفتار و عمل و نداشتن نفاق در کنار داشتن برنامه جامع برای چهار سال آینده و برنامه ششم توسعه کشور  و داشتن تیم جوان و کارآمد در هیئت دولت  را از دیگر شاخصه‌های انتخاب اصلح می دانم.

سرلشکر صفوی ادامه داد: واقعیت آن است که  رئیس جمهور اصلح بایستی در اندیشه و تفکر به قدرت ملی درون زا برای حل مشکلات اقتصادی، سیاسی و فرهنگی اعتماد داشته باشد و برای حل مشکلات نگاه و امیدی به بیگانگان نداشته باشد.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا حمایت از محور مقاومت اسلامی در منطقه و جهان و همراهی و تقویت نهادهای پاسدار نظام جمهوری اسلامی ایران همچون شورای نگهبان و سایر نهادهای انقلابی را از شاخصه‌های انتخاب اصلح دانست و در پایان ابراز امیدواری کرد: امیدواریم همانند گذشته مردم با سلیقه‌های مختلف در روز جمعه در پای صندوق‌های رای حضور داشته باشند و با تمام توان به منتخب خود رای دهند و در نتیجه دولت آینده با پشتوانه مردمی و قدرت بیشتری بتواند در جهت حل مشکلات مردم گام‌های جدی و بلندی بردارد.

منبع: تسنیم

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .