تبیان، دستیار زندگی
کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: حق به دست دولت راستی و درستی گرفتنی است؛ در قانون اساسی حقوق فراوانی برای مردم درنظرگرفته شده اما به طور کامل احقاق نشده، این کار کسی نیست که چشم طمع به جیب مردم داشته باشند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

حق به دست دولت راستی و درستی گرفتنی است

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: حق به دست دولت راستی و درستی گرفتنی است؛ در قانون اساسی حقوق فراوانی برای مردم درنظرگرفته شده اما به طور کامل احقاق نشده، این کار کسی نیست که چشم طمع به جیب مردم داشته باشند.

پیشخوان خبر تبیان
میرسلیم

به گزارش تبیان به نقل از  ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، سید مصطفی آقامیرسلیم در جمع مردم استان، اظهار کرد: حیف است که برخی قدر ایران را نمی‌دانند و راضی می‌شوند این مردم گوشه کنار را کم اهمیت تلقی کنند.

وی اضافه کرد: کسی را باید انتخاب کرد که از ته دل به ایرانی داشته باشد و ایرانی را فدای بیگانه نکند و ایرانی را در مقابل اجنبی ذلیل و خوار و کم ارزش نشمارد.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: چرا ما باید اینقدر خودمان را ذلیل انگاریم که حتی برای آب خوردنمان منتظر گوشه چشم دیگران باشیم؛ یعنی این است ارزش فرهنگ عمیق و ارزشمند ما و ارزش این سرزمین کهن؟ کسانی که این اقدام را می کنند شناختی نسبت به ارزش و مقام فرهنگ ایران ندارند.

آقا میرسلیم گفت: اولین شرط خدمتگذار ملت این است که به مردم ایران باور داشته باشد؛ شرف آنان را محترم بشمارد، این همان ملتی است که امام خمینی(ره) در خصوص آنان گفت که آمریکا در مقابل این ملت هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

وی خاطرنشان کرد: ما را از تهدیدها و تحریم های آمریکا نترسانید، ما با این تهدیدها قوی تر، استوارتر و پابرجاتر می‌شویم. ما خدمت‌گذاری می‌خواهیم که قدم در این راه شرافت و آزادمردی بگذارد نه اینکه ایران را به سلاخ‌خانه ی آمریکا ببرد.

وی افزود: برخی فکر کردند که راه نجات ما این است که در مذاکرات سر تسلیم در مقابل آمریکا و یارانش فرود بیاوریم و با اینکه می دانند از آمریکا جز کلک و فریب برنمی‌آید اما بر فکر خود لجاجت می ورزند.

وی گفت: چندین ماه از اجرای برجام گذشته و ما به تعهدات خود به طور کامل عمل کرده‌ایم، دریغ از اینکه آنان نیز یک گام در راستای تعهداتشان و در راستای رفع تحریم‌های ظالمانه آیا می‌شود باز امید بست که نظر مثبتی به ما داشته باشند.

کاندیدای دوازدهمین دوره‌ی ریاست‌جمهوری تاکید کرد: باید به خود اتکا کنیم و با اتکال به خداوند در مسیر توسعه گام برداریم، باید فرد منتخب کسی باشد که باور کند مردم می توانند بر مشکلات فایق بیایند همانگونه که در هشت سال دفاع مقدس پیروز شدند.

وی تاکید کرد: ما جز به یاری خدا و بااتکا به مردم شریف ایران نمی‌توانیم کاری کنیم، در غیر این صورت این مشکلات اقتصادی، آسیب های اجتماعی و... به سادگی رفع نخواهد شد، از این چهار سال هر ماهش را که از دست دادیم باید برایش ماه ها زحمت بکشیم تا اصلاح کنیم.

میرسلیم بیان کرد: ما رتبه‌های خود را در دنیا از دست دادیم، دلیلی نداشت به خاطر مذاکرات کشور را معطل نگه داریم، همانگونه که برادران سپاهی کار کرده و اقتدار موشکی ما را حفظ کردند تا برگ برنده باشد و در مذاکرات محکم مذاکره کنیم.

وی با تاکید بر اینکه چرا منابع کشور درست مدیریت نشد، اظهار کرد: این یک سوء تدبیر و نشناختن مردم است؛ اعتقاد دارند که نسخه ای که در زمان ریگان برای خروج از تورم اعمال شد، برای کشور ما نیز این نسخه را بکشند، ما مشکلمان فرق دارد، بیکاری ما ناشی از قاچاق و واردات بی رویه است، این موارد چه ربطی به آمریکا دارد؟ شرایط امروز ما قابل مقایسه با شرایط آنان نیست، نباید نسخه ی آنان را برای کشور ما بپیچند.

میرسلیم گفت: این نسخه، نه تنها تورم را جواب نداد بلکه بر رکود هم افزود و باعث کاهش سرمایه گذاری و  افزایش بیکاری شد.

وی با بیان اینکه باید برای اشتباه یک دولت، تمام ملت تاوان دهند، افزود: این اشتباه به سادگی قابل جبران نیست، شرط اول رییس جمهوری منتخب این است که اعتقاد به مردم داشته و دوم اینکه ارزشهای انقلاب را قبول داشته باشد.

میرسلیم گفت: ما نیازمند یک رییس جمهور انقلابی هستیم که افتخار بکند به انقلابی بودن خودش، خدمت به محرومان را افتخار و رسیدگی به مستضعفان را وظیفه خود بداند.

ما را از تهدیدها و تحریم های آمریکا نترسانید، ما با این تهدیدها قوی تر، استوارتر و پابرجاتر می‌شویم. ما خدمت‌گذاری می‌خواهیم که قدم در این راه شرافت و آزادمردی بگذارد نه اینکه ایران را به سلاخ‌خانه ی آمریکا ببرد.

وی اضافه کرد: چه رییس‌جمهور بشوم چه نشوم الان تمام عیار در خدمت مردم هستم و وزرایی از میان این ملت شریف انتخاب می‌کنم که تجربه دانش رفاه و هرآنچه دارند در راه اعتلای مردم بگذارند.

میرسلیم گفت: باید فرد انقلابی بیاید سرکار و ارزشها را قبول داشته و با همان همت در صحنه کار کند، انقلابی فردی است که به مردم محروم و گرفتار توجه داشته باشد.

وی بیان کرد: این زخم را باید علاج کنیم، نمی‌شود شاهد باشیم که قصری بر پاست و در پایین آن عده‌ای هستند که دنبال نان می‌گردند، این در شان نظام جمهوری اسلامی نیست!

وی گفت: چرا اینقدر اختلاف فاحش طبقاتی رخ داد، چرا باید چنین شرایطی فراهم باشد؟ باید رییس جمهور کشور اعتقاد عملی به انقلاب و ارزش‌های آن داشته باشد.

میرسلیم افزود: فرد منتخب باید بداند که خداوند چقدر در این کشور استعداد قرار داده و بداند که چگونه باید از این برکات خدادادی استفاده کند، ما از غنی ترین مخازن نفتی برخورداریم، از لحاظ معادن ۴ برابر متوسط دنیا هستیم، کشور ما دارای چهار فصل است.

وی بیان کرد: نفت را نباید خام فروشی کرد چرا به تاراج دادن سرمایه نسل های آینده است، عده ای تبلیغات کردند که نفت صادر شود، در حالی که کالاهای بادوام از مواد نفتی ساخته می‌شود، نفت را نباید سوزاند، باید نگه داریم و به کالاهای موردنیاز تبدیل کنیم؛ نفت، مواد اولیه‌ی تولید است که اشتغال‌زایی می‌کند.

وی گفت: قابل انکار نیست، هر یک میلیون تن نفت، مساوی است با صدهزار شغل، حتی می توانیم موادی بسازیم که استحکام آن از تیرآهن بیشتر است؛ باید کسی سر کار بیاید که ارزش یک ذره از خاک و ریگ‌ این کشور را بداند.

میرسلیم افزود: نمی دانید در کشورمان چقدر سرمایه خوابیده اگر بهره برداری کنیم کشور ما رتبه یک جهان خواهد بود.

وی اضافه کرد: کسی باید سرکار بیاد که دارای تجربه‌ی مفید خدمت باشد؛ علم و سواد لازم اما تجربه نیز ضرورت دارد؛ باید توجه کنید که چه کسی در عمل نشان داده می‌تواند کاری را عملی بکند.

میرسلیم بیان کرد: حق  به دست دولت راستی و درستی گرفتنی است؛ در قانون اساسی حقوق فراوانی برای مردم درنظرگرفته شده اما به طور کامل احقاق نشده، این کار کسی نیست که چشم طمع به جیب مردم داشته باشند؛ باید با مردم صادقانه صحبت کنند.

وی افزود: رشد اقتصادی ۷.۴ درصدی واقعی نیست، چرا که با فروش نفت محقق شده است، اگر می‌خواهید به سمت پیشرفت و توسعه حرکت کنید باید با مردم راستگو باشید.

میرسلیم بیان کرد: معنای دولت را قبل از پیروزی انقلاب امام(ره) در یک کلمه روشن کردند که دولت ها نوکر مردمند؛ از این رو دولت نباید برای مردم فخر بفروشد و ریاست کند!

وی در پایان تاکید کرد: به دوستانتان هم توصیه کنید که آرای تان را هدر ندهید.

منبع:ایسنا

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .