تبیان، دستیار زندگی
مجلس خبرگان رهبری در بیانیه ای تاکید کرد: کاندیداهای ریاست جمهوری مصالح عالی نظام، حفظ عزت، استقلال، امنیت و آرامش کشور را در اولویت قرار دهند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

29اردیبهشت موعد حماسه آفرینی دیگر

مجلس خبرگان رهبری در بیانیه ای تاکید کرد: کاندیداهای ریاست جمهوری مصالح عالی نظام، حفظ عزت، استقلال، امنیت و آرامش کشور را در اولویت قرار دهند.

پیشخوان خبر تبیان
مجلس خبرگان

به گزارش  تبیان به نقل از خبرگزاری مهر، مجلس خبرگان رهبری به مناسبت انتخابات ریاست جمهوری‏ و شوراهای اسلامی شهر و روستا بیانیه‌ای صادر کرد.

در ابتدای این بیانیه آمده است: 29 اردیبهشت فرا می‌‏رسد و موعد حماسه‌آفرینی دیگری نزدیک می‏‌شود. مردم قهرمان ایران که با «حضور فعال» و «مشارکت جدّیِ» خود در انتخابات، بارها صحنه‏‌های عزت و عظمت آفریده و آگاهی و مسئولیت‏‌شناسی خود را آشکار نموده است، هم اینک نیز برای انجام رسالت دینی، انقلابی و ملی خود به صحنه‏ می‏آید تا با شور و شعور، انتخابات مهم و سرنوشت‌ساز ریاست‌جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا برگزار کند.

این بیانیه می‌افزاید:29 اردیبهشت، روز عمل به وصیت مؤکَّد بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی‏(ره) است که‏ پیوسته بر شرکت در انتخابات سفارش می‌‏کردند و آن را وظیفه شرعی آحاد ملت می‌دانستند.

مردم قهرمان ایران که با «حضور فعال» و «مشارکت جدّیِ» خود در انتخابات، بارها صحنه‏‌های عزت و عظمت آفریده و آگاهی و مسئولیت‏‌شناسی خود را آشکار نموده است، هم اینک نیز برای انجام رسالت دینی، انقلابی و ملی خود به صحنه‏ می‏آید

در این بیانیه تاکید شده است: 29 اردیبهشت، روز تجدید عهد با شهیدان والا مقام انقلاب اسلامی در پای صندوق‏‌های رأی است و در این روز، مردم عزیز ما نشان می‌دهند که در راه حفظ و حراست از نظام اسلامی، هم چنان مصمّم، با نشاط و متحدّند و همانگونه که رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‏‌ای(مدظله العالی) تأکید فرموده‏‌اند، انتخابات را با «حضور حداکثری» به صحنه دیگری از مقاومت و پایداری در برابر دشمنان کینه‌‏توز، تبدیل می‌کنند.

این بیانیه افزوده است: مجلس خبرگان رهبری، با تقدیر و سپاس از عموم ملت رشید ایران که خود را برای «حضوری آگاهانه» و دشمن‏‌شکن آماده ساخته است با تأکید بر رعایت اخلاق سیاسی و حق‌‏الناس از سوی کاندیداهای محترم و هواداران آنها از همگان دعوت می‌کند تا با بینش و بصیرت و در نظر گرفتن توانایی‌ها و سوابق کاندیداهای ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا به کاندیدایی که در «تعهد به مبانی و ارزش‏های اسلامی»، «التزام به قانون اساسی» و اصل مترقی ولایت ‏فقیه، درایت و مدیریت و نیز داشتن روحیه انقلابی از شایستگی بیشتری برخوردار است، رأی دهند تا به خواست خداوند متعال، رئیس جمهور آینده با رأیی بالا، از پشتوانه قوی‏تری برای حل مشکلات کشور برخوردار بوده و نیز نمایندگان منتخب شوراهای اسلامی در آبادانی شهر و روستا، توفیق بیشتری یابند.

در انتهای این بیانیه تاکید شده است: این مجلس همچنین به طور ویژه از نامزدهای محترم ریاست جمهوری می‌خواهد با در نظرگرفتن مصالح عالی نظام، حفظ عزت، استقلال، امنیت و آرامش کشور و پرهیز از تنش و اختلاف، رفع مشکلات اقتصادی کشور و مسائل معیشتی مردم را با هدف تحقق اقتصاد مقاومتی در اولویت قرار داده و با برنامه‌ریزی دقیق در راستای ایجاد اشتغال، افزایش تولید، رفع رکود، بیکاری، گرانی و کاهش فاصله طبقاتی گام بردارند.

منبع: مهر

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .