تبیان، دستیار زندگی
داریوش اسدزاده در مراسم اکران خصوصی مستند «زندگی و دگر هیج» که پرتره ای از زندگی خودش است، گفت: هر وقت به خودم نگاه می کنم، هم شرمسارم هم شادمان و هم دلتنگ.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مستند «زندگی و دیگر هیچ» اکران شد

داریوش اسد زاده در مراسم ‌اکران خصوصی مستند «زندگی و دیگر هیچ» که پرتره‌ای از زندگی خودش است، گفت: هر وقت به خودم نگاه می‌کنم، هم شرمسارم هم شادمان و هم دلتنگ.

پیشخوان خبر تبیان

مستند

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری فارس، اکران خصوصی فیلم مستند «زندگی و دیگر هیچ» به کارگردانی و نویسندگی ابراهیم شفیعی با محوریت پرتره ای از زندگی هنرمند پیشکسوت داریوش اسدزاده شامگاه دوشنبه 25 اردیبهشت ماه با حضور جمعی از هنرمندان سینما، تلویزیون و ‌تئاتر از جمله فریده سپاه منصور، حبیب دهقان نسب، کیهان ملکی، مهدی میامی، فاطمه شکری، پوری بنایی، حسن اسدی، بهزاد خداویسی، امین الله رشیدی، عزت الله مهرآوران، مهرداد فلاحتگر، احترام برومند، نادر طریقت، علی شاه حاتمی، شاهین‌باباپور، شهناز شهبازی، فرحناز منافی ظاهر، محمد متوسلانی، نصرت الله وحدت، علی برقی، علی دهکردی، اصغر همت، بابک‌نوری، بهزاد رحیم خانی، سهند جاهد، محمد ابهری، جانباز موسی سلامت و همچنین عوامل فیلم و دوستداران این هنرمند در تالار ایوان شمس برگزار شد.

در ابتدای این مراسم که با اجرای سیدهادی سیدی آغاز شد؛ داریوش اسدزاده هنرمند پیشکسوت سینما و تلویزیون و تئاتر با تشویق مکرر مهمانان دقایقی مورد استقبال قرار گرفت.

داریوش اسدزاده: هم شادم و هم دلتنگ

در ادامه مراسم، داریوش اسدزاده که با تشویق حضار به روی سن آمد در سخنانی کوتاه گفت: به نام آفرینش صحنه های باشکوه خلقت. من از این اکرام که توسط شما عزیزان صورت گرفت بسیار سپاسگزارم. با دیدن این فیلم ناراحت نشوید، چرا که هروقت خودم نگاه می‌کنم، گریه می‌کنم. شرمسارم، هم شادمانم و هم دلتنگ. این فیلم در سال ۹۰ کلید خورد و ساخته شد.

وی به بیان خاطره ای از دوران جوانی خود پرداخت و افزود: چهل سال قبل با دوستی که در امریکا با ما همکار بود با یک میلیون دلار برای بازاریابی و تحصیل راهی امریکا شدم اما به هر جهت محقق نشد.

اسدزاده در ادامه سخنان خود که تحت تاثیر تشویق های حضار قرار گرفت با گفتن خداحافظ سخنرانی خود را تمام کرد و از همه عوامل تولید تشکر و قدردانی کرد.

پوری بنایی، هنرمند هم در این مراسم حضور داشت و در سخنانی کوتاه از دست‌اندرکاران مراسمِ تجلیل درخواست کرد فقط از داریوش اسدزاده سخن بگویند.

او گفت: امروز روز بزرگداشت داریوش اسدزاده است. این هنرمند سال ها برای هنر ایران درخشیده، بنابراین تقاضای ما این است فقط درباره این بزرگمرد دراین مراسم صحبت کنیم.

شفیعی: داریوش اسدزاده پدر معنوی هنر است

ابراهیم شفیعی نویسنده و کارگردان فیلم مستند «زندگی و دیگر هیچ» نیز در جملاتی کوتاه از داریوش اسدزاده به عنوان پدر معنوی تیم تولید و هنر یاد کرد و گفت که در تولید این فیلم روزانه 22 ساعت فیلمبرداری داشتیم و هیچ یک از همکاران در راه تولید این اثر لحظه ای کوتاهی نکردند.

در این مراسم با حضور داریوش اسدزاده، ابراهیم شفیعی و مجتبی بیطرفان از عوامل تهیه و تولید این فیلم قدردانی و تجلیل شد و همچنین شرکت فرش اعیان تابلو فرش هنرمند داریوش اسدزاده و دیگر هنرمندانی که در این مستند حضور داشتند را به آنها اهدا کرد.

وی افزود: از علی شاه حاتمی در مقام استادم و مادرم که زحمات زیادی را متحمل شدند نیز تشکر می کنم که باعث شد تا این اثر فاخر به تولید برسد.

کریمشاهی : «داریوش اسدزاده» فرمانده هنر است

در ادامه مراسم ابوالفضل کریمشاهی مدیر عامل شرکت فرش اعیان سخنرانی کرد و گفت: زمانی که پیشنهاد ساخت مستند استاد داریوش اسدزاده به ما اعلام شد به دلیل اینکه بخش کوچکی از زحمات این هنرمند ارزشمند جامعه هنری را جبران کرده باشیم کار را پذیرفتیم.

وی با بیان اینکه در شرکت فرش اعیان به دنبال تبلیغات نیستیم و هدف حضور و مشارکت در فعالیت فرهنگی و هنری بوده تصریح کرد: در شرکت فرش اعیان کیفیت بهترین تبلیغات بوده است.

کریمشاهی در ادامه به بیان خاطره ای از دوران اسارات پرداخت و گفت: حاج آقای ابوترابی در دوران اسارت به رزمندگانی که دل بچه ها را شاد می کرد می گفت که این کار بهترین ارمغانی است که برای آخرت خود می فرستید.

وی اضافه کرد: موضوع هنر در جامعه امروز لازمه زندگی است و زندگی که در آن هنر نباشد بی روح بوده  چراکه هنر معمار جامعه و لازمه زندگی خلاق و پویا است.

کریمشاهی ادامه داد: اخلاق مداری، مردم داری و دینداری همه صحابه هنر است و فرد هنرمندی چون داریوش اسدزاده در مقام فرمانده هنر قرار دارد.

شاه حاتمی: هنرمندان امروز برای روزگار خود گریه می کنند

علی شاه حاتمی در این مراسم خطاب به داریوش اسدزاده با بیان اینکه اگر تو فیلم خود را می بینی و گریه می کنی، هنرمندان امروز، روزگارشان را نگاه می کنند و به حال خود گریه می کنند، افزود: در این مراسم که هیچ یک از مسئولان فرهنگی جامعه حضور ندارند افتخار کن و آن احمق هایی که سینمای ایران را به دلیل دریافت جوایز بین المللی سیاه نمایی می دانند و در برنامه تلویزیونی از آن یاد می کنند نشان دادند که سیاه تر از خودشان وجود ندارد. در بخشی از این مراسم داریوش اسدزاده از سوی معاونت اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران  نیز مورد تجلیل قرار گرفت.

احترام برومند همسر مرحوم داوود رشیدی نیز در این مراسم حضور داشت و تابلو فرشی از چهره زنده‌یاد داوود رشیدی در این مراسم به او اهدا شد. در پایان این مراسم از فیلم مستند «زندگی و دیگر هیچ» رونمایی شد و حاضران به تماشای این مستند نشستند.

در ادامه این مراسم با حضور داریوش اسدزاده، ابراهیم شفیعی و مجتبی بیطرفان از عوامل تهیه و تولید این فیلم قدردانی و تجلیل شد و همچنین شرکت فرش اعیان تابلو فرش هنرمند داریوش اسدزاده و دیگر هنرمندانی که در این مستند حضور داشتند را به آنها اهدا کرد.

احترام برومند همسر مرحوم داوود رشیدی نیز در این مراسم حضور داشت و تابلو فرشی از چهره زنده‌یاد داوود رشیدی در این مراسم به او اهدا شد. در پایان این مراسم از فیلم مستند «زندگی و دیگر هیچ» رونمایی شد و حاضران به تماشای این مستند نشستند.

این فیلم  مستند بلافاصله پس از اکران، در اختیار شبکه نمایش خانگی قرار خواهد گرفت و پخش آن نیز بر عهده موسسه فرهنگی فیلمسازی «بیطرف فیلم» است.

در این مستند 75 دقیقه ای، بازیگران شاخص و مطرحی چون علی نصیریان، محمدعلی کشاورز، اکبر عبدی، حسن پورشیرازی، فریده سپاه منصور، محمد کاسبی، علیرضا خمسه، امین الله رشیدی، علی اوسیوند، نادر سلیمانی، علیرام نورایی و کامران تفتی حضور داشته‌اند و اجرای صدای آن بر عهده ماهان شجاعی است. مستند «زندگی و دیگر هیچ» پیش از این در جشنواره مریدای مکزیک مورد تقدیر قرار گرفته و همچنین در جشنواره فیلم سینما حقیقت، ونکوور کانادا و سانتیاگو شیلی حضور داشته است.

عوامل این فیلم عبارتند از: کارگردان و نویسنده ابراهیم شفیعی، تهیه کنندگان ابراهیم شفیعی و مجتبی بیطرفان، مشاور کارگردان علی شاه حاتمی، مدیر تصویربرداری مجید طرقی، تصویربردار تیام کیانی، تدوین میثم بستانی، آهنگساز اکبر بلالی، طراح صحنه و لباس وحیده بخشی، طراح گریم مرجان یاری، صدابردار جلال سعادت، برنامه ریز و دستیار کارگردان ابوالفضل نعمتی، مدیر تولید میلاد عسگریان، مجری طرح ندا مردانی، عکاس معصومه مرادی و حامد داداشی نژاد، مشاور رسانه ای فرانک‌قنبری و صدای ماهان شجاعی.

منبع: خبرگزاری فارس

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .