تبیان، دستیار زندگی
جعفر مهیاری، دبیر جشنواره بین المللی تئاتر (من) آلمان از انتخاب آثار نخستین دوره این رویداد نمایشی خبر داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اعلام آثار جشنواره بین‌المللی تئاتر «من»

جعفر مهیاری، دبیر جشنواره بین‌المللی تئاتر (من) آلمان از انتخاب آثار نخستین دوره این رویداد نمایشی خبر داد.

پیشخوان خبر تبیان

جشنواره

به گزارش تبیان به نقل از ایسنا، جعفر مهیاری با اشاره به برگزاری نخستین دوره جشنواره تئاتر «me» از اول تا هفتم ژوئن (۶ تا ۱۲ خردادماه) گفت: در این رویداد که در شهر وورزبورگ آلمان برگزار خواهد شد، گروه‌های نمایشی از کشورهای فرانسه، هلند، بلژیک، آلمان و ایران حضور دارند و طی 6 روز آثار خود را اجرا خواهند کرد.

او با اشاره به اسپانسر این رویداد گفت: این فستیوال از سوی دو کمپانی، تئاتر زندگی از ایران و نیونرپلاتس  (Neunerplatz) آلمان برنامه‌ریزی و اجرا خواهد شد و سازمان خلاقیت جوانان شهر وورزبورگ و شهرداری این شهر از این رویداد حمایت می‌کنند.

این فستیوال از سوی دو کمپانی، تئاتر زندگی از ایران و نیونرپلاتس (Neunerplatz) آلمان برنامه‌ریزی و اجرا خواهد شد و سازمان خلاقیت جوانان شهر وورزبورگ و شهرداری این شهر از این رویداد حمایت می‌کنند.

وی درباره آثار این رویداد توضیح داد: رویکرد ما در این فستیوال به معرفی تجربه‌های نوگرا در عرصه هنرهای نمایشی و بر همین اساس علاوه بر رپرتوار نمایشی که از آثار دو کمپانی تئاتر زندگی و نیونرپلاتس اجرا می‌شود. نمایش‌های «وارونه» به کارگردانی اسون ریجنبرگ از هلند، «هاستل» به کارگردانی ساندرا کاروتا از بلژیک، «خانه» به کارگردانی جولی دبلیس و «فراتر از کلمات» به کارگردانی دیزی فل از فرانسه، «اعماق هنر» به کارگردانی انوشکا سراف‌زاده و «آلمانبیکس ان» به کارگردانی لیزا کاتنر از آلمان و «فرستنده‌ها» به کارگردانی حمید مهنانی از ایران در این رویداد هنری به صحنه خواهند رفت.

مهیاری درباره دورنمای این جشنواره در دوره‌های آینده گفت: این جشنواره هر سال در آلمان و در همین تاریخ، اول تا هفتم ژوئن برگزار می‌شود. در اولین دوره ما بر اساس بضاعتی که داشتیم دست به انتخاب گسترده برای برگزاری این رویداد نزدیم ولی از سال آینده قصد داریم که آثار مختلفی را که زمینه‌ای تجربه‌گرا در عرصه هنرهای نمایشی دارند را برای این فستیوال نمایشی انتخاب کنیم. قرار ما با کمپانی نیونرپلاتس بر این است که با حضور در فستیوال‌های بین‌المللی مختلف، آثاری را بر اساس اهداف جشنواره «me» (من) انتخاب کنیم. البته جدا از حضور در فستیوال‌های بین‌المللی، من نیز در ایران بر اساس نمایش‌هایی که در طول سال به صحنه خواهند رفت، آثاری را انتخاب و برای این حضور در این فستیوال دعوت خواهم کرد.

نخستین فستیوال تئاتر "me" به دبیری جعفر مهیاری، اول تا هفتم ژوئن (۶ تا ۱۲ خردادماه) در شهر وورزبورگ از ایالت بایرن آلمان برگزار خواهد شد.


منبع: ایسنا

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .