تبیان، دستیار زندگی
سفیر ایران در لندن با اعلام برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در 11 شعبه اخذ رای و استقرار 12 صندوق برای ایرانیان مقیم، از انجام هماهنگی های لازم با انگلستان برای برگزاری انتخابات سالم و امن در این کشور خبر داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

12 صندوق اخذ رای برای ایرانیان مقیم انگلستان

سفیر ایران در لندن با اعلام برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در 11 شعبه اخذ رای و استقرار 12 صندوق برای ایرانیان مقیم، از انجام هماهنگی‌های لازم با انگلستان برای برگزاری انتخابات سالم و امن در این کشور خبر داد.

پیشخوان خبر تبیان
بعیدی نژاد

به گزارش تبیان به نقل از  خبرگزاری فارس، حمید بعیدی‌نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن در آستانه دوازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد: این سفارتخانه افتخار دارد که تمامی تمهیدات لازم برای حضور با نشاط و موثر هموطنان عزیز مقیم در انگلیس در انتخابات ریاست جمهوری را فراهم کند. برای برگزاری بهتر انتخابات از همکاری تمامی مراکز فرهنگی در انگلیس که ایرانیان در آنها حضور دارند شامل مراکز اسلامی، مراکز آموزشی و اتحادیه‌های دانشجویی بهره‌مند می‌شویم.

بعیدی‌نژاد افزود: حدود 120 نفر از فرهیختگان، دانشجویان و جوانان فارغ از تمایلات سیاسی خود به برگزاری این انتخابات کمک خواهند کرد. همه تلاش ما بر این است که برگزاری انتخابات، نمایش خوبی از همبستگی و وحدت بین تمامی ایرانیان باشد.

به گفته سفیر ایران در انگلستان، مجموعا 12 صندوق در 11 شعبه رأی در کشور انگلستان مستقر خواهند شد که از این تعداد 6 صندوق در پنج شعبه در مناطق مختلف شهر لندن (شامل دو صندوق در محل بخش کنسولی سفارت) و 6 صندوق دیگر در شهرهای دیگر انگلیس شامل منچستر، بیرمنگام، نیوکاسل، گلاسکو، لیدز و کاردیف مستقر خواهند شد. انتخاب این شهرها بر اساس پراکندگی جمعیتی هموطنان ایرانی در نظر گرفته شده‌اند، ضمن اینکه این شهرها در موقعیت‌هایی قرار دارند که ایرانیان مقیم شهرهای دیگر انگلیس نیز می‌توانند با یک سفر کوتاه خود را برای رأی دادن به این شهرها برسانند.

بعیدی‌نژاد افزود: حدود 120 نفر از فرهیختگان، دانشجویان و جوانان فارغ از تمایلات سیاسی خود به برگزاری این انتخابات کمک خواهند کرد. همه تلاش ما بر این است که برگزاری انتخابات، نمایش خوبی از همبستگی و وحدت بین تمامی ایرانیان باشد.

بعیدی‌نژاد خاطرنشان کرد: هماهنگی‌های لازم با کشور میزبان نیز برای برگزاری سالم و امن انتخابات ریاست جمهوری در انگلیس انجام گرفته است.

براین اساس، ایرانیان مقیم انگلیس می‌توانند یا با گذرنامه معتبر و یا با شناسنامه رسمی ایرانی خود رأی بدهند. ما حتی برای آن دسته از ایرانیانی که به دلایلی گذرنامه معتبر ندارند شرایط فوق العاده‌ای را در نظر گرفتیم که بتوانیم با تلاش شبانه‌روزی همکاران بخش کنسولی برای آنها ظرف 48 ساعت گذرنامه صادر کنیم تا بتوانند بدون دغدغه‌ای در انتخابات شرکت کنند.

سفیر ایران در لندن در پایان عنوان کرد: بعد از پایان زمان رأی گیری، آرای اخذ شده بلافاصله از سوی عوامل اجرایی و نظارتی شعبات شمارش شده و نتایج به تهران منعکس می‌شود تا در تجمیع آرای کل کشور محاسبه شوند. اصولا تنها وقتی نتایج رسمی انتخابات اعلام خواهد شد که رأی تمامی شعبات از جمله شعبات خارج از کشور به مقامات عالی وزارت کشور رسیده و شمارش شده باشند.

منبع: فارس

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .