تبیان، دستیار زندگی
دکتر محمدباقر نوبخت گفت: تجلیل از فردوسی و جایگاه رفیع او کمترین وظیفه مردم و مسئولان است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تجلیل از فردوسی کمترین وظیفه ماست

دکتر محمدباقر نوبخت گفت: تجلیل از فردوسی و جایگاه رفیع او کمترین وظیفه مردم و مسئولان است.

پیشخوان خبر تبیان

دکتر محمدباقر نوبخت

به گزارش تبیان به نقل از ایسنا، معاون رئیس‌جمهور در حاشیه آیین بزرگداشت فردوسی در دانشگاه فردوسی مشهد گفت: محدود کردن شخصیت بزرگی مثل حکیم ابوالقاسم فردوسی به وجوه ادبی و تاریخی نوعی محصور کردن نگاه به یک بعد از ابعاد وجودی این شخصیت بزرگ و تاثیرگذار است.

او افزود: این حکیم بزرگ و فرزانه در ابعاد مختلفی دارای آثار ماندنی است که تنها یکی از آنها موضوع زبان و ادبیات فارسی است که بیشتر مورد توجه قرار گرفته و از این جهت بیشتر بر روی آن تاکید شده است.

نوبخت تصریح کرد: اگر امروز همه سازوکارهای تربیتی ما به‌خصوص در زمینه آموزش و پژوهش به احیای این فرهنگ و ترویج آن معطوف شود به‌خصوص در دوره‌ای که ما در زمانه پساجهانی شدن قرار داریم بالطبع توانسته‌ایم به نحو شایسته‌ای از فرهنگ و تمدن خود پاسداری و نگهبانی کنیم و در برابر هجمه و هجومی که به جبر زبان پیش می‌آید این‌گونه خود را تامین و بیمه کنیم.

معاون رئیس‌جمهور بیان کرد: یکی از رویکردهای فرهنگی دولت توجه به فرهنگ ایرانی و اسلامی است و شاهنامه نمودی از فرهنگ ایرانی و اسلامی محسوب می‌شود؛ از همین رو بنده بر خود فرض دانستم که به عنوان مسئول برنامه‌ریزی کشور حتما در این مراسم شرکت کنم و از فعالیت‌های خوب و برجسته‌ای که در این زمینه صورت گرفته است تقدیر و تشکر و به عنوان خادم مردم از فعالان عزیز این عرصه تجلیل کنم.


منبع: ایسنا

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .