سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ست دبیرکل حزب الله لبنان گفت آمریکا ما به پیشنهاد خلع سلاح در مقابل بازگرداندن کشتزارهای اشغالی شبعا و مشارکت در قدرت داده است. به گزارش خبرگزاری تبیان به نقل از پایگاه اینترنتی ایلاف، سید حسن نصر الله امروز طی ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آمریکا به حزب الله پیشنهاد خلع سلاح در مقابل بازگرداندن کشتزارهای شبعا را داده است

دبیرکل حزب الله لبنان گفت آمریکا ما به پیشنهاد خلع سلاح در مقابل بازگرداندن کشتزارهای اشغالی شبعا و مشارکت در قدرت داده است.

به گزارش خبرگزاری تبیان به نقل از پایگاه اینترنتی ایلاف، سید حسن نصر الله امروز طی اظهاراتی تاکید کرد: " که مقاومت لبنان  دربرابر طرح های هیمنه آمریکا - رژیم صهیونیستی برضد کشور و ملت لبنان ادامه خواهد یافت و در نهایت پیروزخواهد شد زیرا می تواند پیروز شود".

وی طی سخنانی در مراسم افتتاح چهارمین همایش عربی "سلاح مقاومت - شرف امت است " در هتل بریستول بیروت گفت : امسال در لبنان حوادث و تحولات مختلفی روی داد که برخی از این تحولات  قطعا ماهیت توطئه و دسیسه چینی داشت که مهمترین آن هدف قرار دادن و ترور رفیق حریری نخست وزیر اسبق لبنان بود".

دبیرکل حزب الله لبنان فاش کرد :" آمریکا پیشنهاداتی مبنی برخلع سلاح شدن درمقابل حذف نام حزب الله از لیست تروریست ها و گشودن درهای قدرت به ما داده است زیرا این درها بسته است و این کشورمی خواهد به ما بقیه اراضی اشغالی درکشتزارهای اشغالی را برگردانند ".

وی افزود: " آمریکا فقط این طرح وابتکار را برای ما فرستاده است اما  این کشورنخواسته لبنانی بودن کشتزارهای شبعا را برای لبنانی ها و سازمان ملل ثابت کند کما اینکه این کشورهیچ سند خطی را از سوریه درخواست نکرده به علاوه خروج اسرائیل را از مزارع شبعا و آزادی اسیران لبنانی دربند آزاد اسرائیل نخواسته است" .

سید حسن نصرالله تاکید کرد: آمریکا مبالغ هنگفتی را پیشنهاد کرده است که من نمی خواهم آن را بگویم و همه این بخشش ها و کرم ها درمقابل هیچ چیزی نیست جز دست کشیدن از مقاومت و خلع سلاح ".

دبیرکل حرب الله لبنان با این حال مقاومت را یک انتخاب منطقی و طبیعی برای همه مظلومان جهان دانست و افزود:" با وجود تلاش استکبار و صهیونیسم مقاومت در برابر طرحهای سلطه جویانه آمریکا و رژیم صهیونیست در کشورهای اسلامی ادامه خواهد یافت ".

دبیرکل حزب  الله ضمن انتقاد ازاظهارنظر برخی گروه های داخلی از مقاومت ضد صهیونیستی تاکید کرد:"حتی اگر حزب الله  از مقاومت دست بکشد، گروههای دیگر راه مقاومت را ادامه خواهند داد".

سید حسن نصر الله با اشاره به سوء استفاده غرب ازترور رفیق حریری نخست وزیرسابق لبنان به منظورتحت شعاع قرار دادن خطر اسرائیل برای مسلمانان تاکید کرد :" برغم همه فشارها دولت و ملت لبنان توان حل مشکلات داخلی را دارند".

وی با تاکید برادامه مقاومت ضد صهیونیستی تا زمان آزاد سازی مناطق اشغال شده در کشورهای منطقه گفت :حزب الله صرف نظر ازموضوع اشغال کشتزارهای شبعا در جنوب لبنان همچنان در دایره تهدید آمریکا و اسراییل قرار دارد" .

دبیرکل حزب الله لبنان همچنین با اشاره به اشغالگری آمریکایی ها درعراق گفت :" آنچه که به اشغالگری درعراق پایان خواهد داد، مقاومت مسلحانه است ".

وی خاطرنشان کرد :" اطلاعات نشان می دهد گروههایی که به کشتار مردم و هتک حرمت مساجد، کلیساها، حسینیه ها و اماکن عمومی درعراق دست می زنند، از سوی آمریکا، انگلیس و صهیونیست ها رهبری می شوند".

نصرالله افزود: "خلع سلاح مقاومت - موضوع جدیدی نیست و اسرائیلی ها با عملیات امنیتی و نظامی برای خلع این سلاح و حذف مقاومت تلاش می کردند؛ اما تلاش های اسرائیل و عملیات ترور رهبران، مردان و زنان و کودکان و کشتارقانا وغیره که تا پیش از سال 2000 بشدت ادامه داشت با شکست روبروشد".

دبیرکل حزب الله لبنان اظهار داشت :"  صرف نظر از موضوع کشتزارهای شبعا لبنان دردایره تهدید قرار دارد و مورد طمع اسرائیل است و اگر بپذیریم اوضاع فلسطین خطرناکتر شده است لبنان نیز دوباره در دایره خطر قرارمی گیرد".

سیدحسن نصرالله ادامه داد :"  هیچکس در داخل یا خارج لبنان نمی تواند مقاومت را به خاطر دستاوردهای آن مجازات کند از سویی ما با عزم و اراده می گوییم به کسی اجازه نمی دهیم سلاح مقاومت را حذف کند و از سوی دیگر با ملایمت بیان کردیم آماده گفتگو هستیم و هدف ما حمایت از کشور و ملت لبنان است ".

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین