سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
شد كتاب " اماكن مذهبی ایران و توسعه گردشگری" به قلم نادر ریاحی سامانی چاپ و منتشر شد. این كتاب به معرفی آثار مذهبی، یادمان‌های فرهنگی و بقاع متبرك در كشور پرداخته و سعی كرده پلی میان گردشگری و علاقه مندی مردم به بقاع متبرك ا...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

كتاب "اماكن مذهبی ایران و توسعه گردشگری " چاپ و منتشر شد

كتاب " اماكن مذهبی ایران و توسعه گردشگری" به قلم نادر ریاحی سامانی چاپ و منتشر شد.

این كتاب به معرفی آثار مذهبی، یادمان‌های فرهنگی و بقاع متبرك در كشور پرداخته و سعی كرده پلی میان گردشگری و علاقه مندی مردم به بقاع متبرك ایجاد كند.

نادر ریاحی سامانی نویسنده كتاب یاد شده گفت:زیارت ،سیاحت و گردشگری در بین مسلمانان و مردم ایران دارای جایگاهی ویژه است و به بخشی از فرهنگ زیستی مردم تبدیل شده است.

وی در گفت و گو باخبرنگارخبرگزاری جمهوری اسلامی افزود:زیارت و گردشگری در اسلام نیز جایگاهی والا دارد و قرآن كریم به آن سفارش فرموده و در سیره معصومین نیز به آن تاكید شده است.

نویسنده كتاب اماكن مذهبی ایران و توسعه گردشگری گفت: دراین كتاب برخی از بقاع متبرك در شیراز ، اصفهان ، مشهد ، نیشابور، سبزوار ، قم ، تهران، اردبیل ، سمنان ، مازندران ، قزوین و برخی شهرهای دیگر كه جاذبه گردشگری دارند معرفی شده است.

در این كتاب نویسنده با ذكر آداب سفر به بررسی آثار معنوی سفر ، معرفی سفرنامه‌های مشهور و جامعه شناختی زیارت و سفر پرداخته است.

بررسی عوامل مختلف در ایجاد انگیزه گردشگری ، تنوع در گردشگری ، وضعیت صنعت گردشگری در عصر كنونی و راهكارهای توسعه گردشگری دراماكن متبرك از دیگر سر فصل‌های این كتاب است.

كتاب یاد شده همچنین به تبیین ایجاد بانك اطلاعات گردشگری و تامین زیر ساخت‌های زیارت، ایجاد رشته‌های تخصصی گردشگری در دانشگاههاو تشكیل گروههای راهنما در بقاع متبرك پرداخته است.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین