تبیان، دستیار زندگی
کاربر گرامی، به منظور استفاده بهینه و کامل از خدمات بخش مشاوره سایت تبیان به راهنمایی های زیر توجه نمایید.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

راهنمای مشاوره تبیان

کاربر گرامی، به منظور استفاده بهینه و کامل از خدمات بخش مشاوره سایت تبیان به راهنمایی های زیر توجه نمایید.

تنظیم: مرکز مشاوره تبیان
پرسش از تبیان، مرکز مشاوره، ثبت پرسش

ابتدا برای دسترسی به بخش مشاوره می توانید در صفحه اصلی سایت تبیان بخش مشاوره را انتخاب نمایید.

1

قوانین مرکز مشاوره: مجموعه قوانین و مقرراتی است که کاربران می بایست قبل از ارسال سوالشان آنها را مطالعه و مد نظر داشته باشند.

2

پیگیری سوالات مشاوره: بخش پیگیری مشاوره ها جهت پیگیری کاربران از وضعیت پاسخگویی به سوال هایشان می باشد که تنها در صورتی امکان پیگیری وجود دارد که 72 ساعت از تاریخ ارسال سوال گذشته باشد و همچنان سوال کاربر بدون پاسخ مانده باشد.

پرسش و پاسخ های عمومی: کاربران با وارد شدن به این صفحه می توانند به کلیه پرسش و پاسخ هایی که مشاوران این مرکز بصورت عمومی پاسخ داده اند را مشاهده نمایند.

پرسش و پاسخ های غیر عمومی: این بخش مختص به پرسش و پاسخ هایی است که مشاوران بصورت غیر عمومی پاسخ داده اند و تنها کاربر فرستنده سوال می تواند به این بخش دسترسی داشته باشد.

بخوانید و بدانید: مطالب ارائه شده در این بخش توسط مشاوران مربوطه نوشته می شود و یا کارشناسان مرکز مشاوره از پاسخ های متنوع مشاوران تهیه و گردآوری می کنند.

چگونگی پرسیدن پرسش از مرکز مشاوره

در صورتیکه مایل به پرسیدن پرسش از مرکز مشاوره تبیان باشید باید پس از ورود به صفحه ی اصلی مرکز مشاوره، روی دکمه ثبت پرسش کیک نمایید.

3

راه دیگر ورود به صفحه ی پرسش از تبیان و ثبت سوال از هدر بالای صفحه اصلی سایت تبیان می باشد.

15

پس از ورود به صفحه ثبت پرسش ابتدا گروه و سپس زیر گروه مد نظرتان را انتخاب نمایید.

4

در مرحله بعد نوبت به انتخاب مشاور می رسد که کاربران پس از انتخاب مشاور مورد نظر می توانند از نوار آبی رنگ روی عبارت " مشاهده مشخصات مشاور" کلیک نموده و عکس و مشخصات مشاور انتخابیشان را مشاهده نمایند.

5

شما می توانید سوال خود را به صورت ناشناس مطرح نمایید و یا ایمیل تان را وارد کنید. در قسمت " سوال " پرسش خود را بنویسید و روی " ثبت اطلاعات " کلیک کنید.

17

در صورتی که:

الف) سوال خود را به صورت " ناشناس" پرسیده باشید. ب) در صورتی که ایمیل تان را در هنگام ثبت پرسش ثبت کرده باشید یک کد سوال ویک رمز عبور به شما داده می شود که شما برای پی گیری مشاوره باید هر دو را نزد خود نگه دارید. ج) اگر عضو تبیان هستید و در هنگام ثبت پرسش در سیستم شناسایی کرده باشید فقط کد سوال مربوطه را دریافت می کنید. - درگروه علمی درسی، بعد از انتخاب زیرگروه مورد نظر، مقطع تحصیلی را نیز انتخاب نمایید تا نام مشاوران برای شما قابل نمایش گردند.

18
19

چگونگی دریافت پاسخ از مرکز مشاوره

اگر پاسخ سوال شما عمومی شده باشد شما با مراجعه به صفحه " پرسش و پاسخ های عمومی " و وارد کردن " کد سوال " می توانید پاسخ مشاوره خود را دریافت کنید.

12

اگر پاسخ سوال شما در صفحه پرسش و پاسخ های عمومی نبود وارد صفحه "پرسش و پاسخ های غیر عمومی" شوید.

20

در صورتیکه ایمیل را ذکر کرده اید با استفاده از ایمیل و رمز عبور می توانید پاسخ سوالتان را دریافت کنید. (پاسخ سوال به ایمیل تان نیز ارسال می شود)

8

در صورتیکه به صورت ناشناس سوال پرسیده اید با استفاده از کد سوال و رمز عبور دریافتی می توانید به پاسخ سوالتان دسترسی داشته باشید.

9

در صورتی که عضو تبیان هستید و در هنگام ثبت پرسش شناسایی کرده بودید پاسخ را در قسمت تبیان من> مشاوره های من مشاهده نمایید. (پاسخ سوال به ایمیل تان نیز ارسال می شود).

10

11

مشاهده پرسش و پاسخ های دیگران

در صورتی که سوالی نداشته باشید و صرفاً مایل به مشاهده سوالات سایر کاربران باشید باید روی گزینه " پرسش و پاسخ های عمومی " کلیک کنید. - در این صفحه تمام سوالات غیر شخصی کاربران از تبیان، همراه با پاسخ سوال، برای شما قابل مشاهده خواهد بود. - شما می توانید پرسش و پاسخ های یک گروه، زیرگروه و یا مشاوره خاص را با انتخاب آنها مشاهده نمایید و یا سوالات مربوط به محدوده زمانی خاصی را ببینید مثلاً سوالات یک هفته قبل و یا سه ماه قبل و ... .

12

پیگیری مشاوره ها: اگر ظرف مدت 72 ساعت پاسخ خود را دریافت نکردید می توانید پس از ورود به صفحه اصلی مرکز مشاوره از طریق باکس "پیگیری مشاوره ها" با وارد کردن کد مشاوره پیگیری نمایید.

13