سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ست حجت الاسلام والمسلمین غرویان كه  با اشاره به جایگاه «عدالت» در اندیشه سیاسی اسلام خاطر نشان ساخت: تفاوت اندیشه سیاسی اسلام و غرب، تقوا و عدالت رهبر و شخص اول كشور است. فقهای شورای نگهبان نیز دارای ملكه تقوا و ع...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

منشأ مشروعیت در اسلام، كیفیت و در غرب، كمیت است

حجت الاسلام والمسلمین غرویان كه  با اشاره به جایگاه «عدالت» در اندیشه سیاسی اسلام خاطر نشان ساخت: تفاوت اندیشه سیاسی اسلام و غرب، تقوا و عدالت رهبر و شخص اول كشور است. فقهای شورای نگهبان نیز دارای ملكه تقوا و عدالت هستند و این، مانع بروز دیكتاتوری و قدرت طلبی در ایشان می‌شود.
وی «نظارت» را عامل خروج از محذور دیكتاتوری و تمركز قدرت در نظام‌ها دانست و افزود: در دموكراسی مستقیم، نظارت مستقیماً به مردم واگذار شده و در دموكراسی غیر مستقیم مانند نظام ما، نظارت بر عهده شورای نگهبان و مجلس خبرگان رهبری است. مجلس خبرگان بر رهبر، رهبر بر اعضای فقیه شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی بر اعضای حقوق‌دان شورای نگهبان نظارت دارد.
استاد علوم عقلی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) نظارت را به دو صورت درونی و بیرونی تقسیم و بیان كرد: در نظام در خصوص رهبر، فقهای شورای نگهبان و نمایندگان مردم در مجلس خبرگان رهبری، علاوه بر نظارت بیرونی (مردمی)، نظارت درونی (عدالت و تقوا) وجود دارد. اما در دموكراسی‌های غربی نظارت از بیرون است و این، ضمانت اجرا ندارد.
وی ویژگی‌ دیگر اندیشه سیاسی اسلام را «كیفیت محوری» دانست و اظهار داشت: در نظام‌های دموكراسی غربی، مشروعیت برای اكثریت است؛ یعنی نظام آنها، «كمیت محور» است. زیرا مفهوم كمیت، نصف آرا به اضافه یك می‌شود و این اكثریت برای غربی‌ها مشروعیت آور است. اما در دیدگاه اسلام، مشروعیت بر اساس كمیت نیست، بلكه بر اساس كیفیت است. مشروعیت هنگامی وجود دارد كه رهبر جامعه، عادل و دارای دیگر صفات باشد و این یك مفهوم كیفی است.
حجت الاسلام غرویان در ادامه پیشنهاد برخی از فعالان سیاسی را مبنی بر تغییر مرجع تأیید صلاحیت داوطلبان مجلس خبرگان از فقهای شورای نگهبان به مراجع تقلید مد نظر قرار داد و گفت: این پیشنهاد هم كیفی بودن مسأله را حل نمی‌كند. بالاخره آن‌ها هم باید دارای صلاحیت باشند. این صلاحیت اندازه‌اش چقدر است؟ فرمولش چیست؟
وی تصریح كرد: این پیشنهاد نیز نمی‌تواند مسأله كیفی بودن شرایط و صلاحیت‌ها را حل كند. پس هر دو صورت مشترك الورود است.
عضو هیأت تحریریه نشریه تخصصی معرفت، در پاسخ به این پرسش خبرنگار رسا كه آیا شبهه دور در مثلث «رهبری»، فقهای شورای نگهبان» و «مجلس خبرگان رهبری» وارد است یا خیر گفت: این دور حقیقی نیست. زیرا دور حقیقی باطل است و چیزی كه باطل باشد، موجود نمی‌شود. جون ممتنع است و ممتنع یعنی تحقق خارجی نمی‌تواند بیابد. فرض كنونی اگر دور باشد، نباید موجود می‌شد؛ حال كه موجود است، پس معلوم می‌شود «دور» نیست، بلكه «شبهه دور» در آن است.
وی افزود: افرادی كه این شبهه را مطرح می‌كنند، رأی گیری مستقیم از مردم را به عنوان جایگزین مدل كنونی پیشنهاد می‌نمایند. درحالی كه تالی فاسد و محذورات ادعایی مدل كنونی در رأی گیری مستقیم نیز می‌آید. زیرا در كشورهای مدعی آزادی كه مقام عالی كشور را مردم انتخاب می‌كنند، سرمایه‌داران و صاحبان قدرت، مردم را تحت تبلیغات یا تطمیعات قرار و رأی ایشان را تغییر جهت می‌دهند.
 رسا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین