سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
فت آیت الله امامی کاشانی : جهان به سوی خیر می رود و عدالت دنیا را فرا خواهد گرفت امام جمعه موقت تهران در پنجمین نشست مرکز گفتگوی ادیان و کلیسای ارتدکس روسیه که صبح امروز درباره معاد شناسی و تأثیر آن بر زندگی برگزار شد به بح...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

جهان به سوی خیر می رود و عدالت دنیا را فرا خواهد گرفت

آیت الله امامی کاشانی :

جهان به سوی خیر می رود و عدالت دنیا را فرا خواهد گرفت

امام جمعه موقت تهران در پنجمین نشست مرکز گفتگوی ادیان و کلیسای ارتدکس روسیه که صبح امروز درباره معاد شناسی و تأثیر آن بر زندگی برگزار شد به بحث معاد در اسلام و مسیحیت پرداخت و گفت: دنیا به سوی عدل و انصاف می رود. سرانجام خیر جهان را فرا گرفته و وعده خداوند برای انسان محقق می شود.

به گزارش خبرگزاری "مهر"، آیت الله امامی کاشانی در سخنرانی خود با اشاره به وجود آموزه معاد و زندگی اخروی در ادیان اسلام و مسیحیت گفت: در تعالیم اسلام تعبیر قائم و قیامت به دو معنای متفاوت وجود دارند. اولی به معنای قیام به حق و دومی به معنای قیام انسانها در پیشگاه خداوند است.

وی افزود: این موضوع را می توان به این صورت اظهار داشت که قیام به حق همچون دالانی است که باید در آن وارد شد و میدان به عنوان قیامت پس از آن قرار می گیرد. قیامت به معنای ظهور حقیقت در روی زمین است.

وی با اشاره به مشترک بودن آموزه ها در بسیاری از ادیان یادآور شد در این رابطه اختلاف نظرهایی نیز وجود دارند.

امام جمعه موقت تهران گفت: بسیاری از مسیحیان براین عقیده هستند که نزول حضرت مسیح با خراب شدن آسمانها متقارن است. اما در نظر تعالیم اسلامی این ظهور از نظر زمان با قیامت در اسلام متقارن نیست و در دو زمان متفاوت صورت خواهد گرفت.

آیت الله کاشانی اظهار داشت: به نظر می رسد نزول عیسی بن مریم "سلام الله علیه" قبل از قیامت بوده و قیامی که در روی زمین انجام می دهد گسترش عدالت را در پی خواهد داشت. می گویند مسیح "سلام الله علیه" عدالت را در زمین ایجاد می کند، اما ایجاد عدالت با ویران شدن زمین و آسمان سازگار نیست.

وی قیامت را نه تنها در روایت فراوان و متعدد اسلامی بلکه در انجیل مورد تأکید قرار داد و گفت: در روایات اسلامی قیام امام زمان و نزول حضرت عیسی "سلام الله علیه" نزدیک به یکدیگر ذکر شده اند.

وی در پایان گفت: اگر انسانها همه جزاها را مختص به قیامت بدانند، مأیوس خواهند شد و عدالت و حق از بین خواهند رفت. در آن هنگام نسل جوان تسلیم باطل شده و انصاف و برادری معدوم می شوند.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین