سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ند   نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، علت بمب گذاری در حرم مطهر امام هادی را مقابله با قدرت شیعیان در اداره كشور عراق دانست. به گزارش خبرنگار تبیان به نقل از رسا حجت‌الاسلام و المسلمین رضا آشیانی‌ ا...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دشمنان تحمل به قدرت رسیدن شیعیان در عراق را نداشتند

  نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، علت بمب گذاری در حرم مطهر امام هادی را مقابله با قدرت شیعیان در اداره كشور عراق دانست.
به گزارش خبرنگار تبیان به نقل از رسا حجت‌الاسلام و المسلمین رضا آشیانی‌ این اقدام را همانند جسارت به پیامبر اكرم (ص) كار دشمنان اسلام عنوان كرد و خاطر نشان ساخت: در عراق شیعیان موفق شده‌اند بیست‌وهشت كرسی مجلس و نخست وزیری این كشور را در اختیار بگیرند. دشمنان برای این‌كه ضربه‌ای به شیعیان بزنند و روحیه‌ها را تضعیف كنند، دست به چنین كاری زدند. جسارت به بارگاه عسگرین (ع) كار استكبار جهانی است. اگر توسط القاعده ‌هم باشد، به دستور آنها چنین جسارتی را انجام داده‌ است تا بتواند شكافی را بین شیعه و سنی در عراق ایجاد كند.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، تضعیف دولت كنونی عراق، اختلاف بین شیعه و سنی و ایجاد جنگ مذهبی را از اهداف اولیه عاملان اصلی اهانت به حرم اهل بیت (ع) ارزیابی كرد و افزود: دشمنان در صدد آن هستند كه اجازه ندهند نمایندگان عراق كشور را سامان‌دهی كرده و جلو فتنه‌ها را بگیرند ، چون برای آنها بسیار سنگین است كه ببینند شیعیان در عراق به قدرت رسیده و به دنبال آباد كردن عراق و كوتاه كردن دست استكبار است.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان این‌كه سنی‌ها در كنار شیعیان در سامراه زندگی كرده‌اند و هیچ‌گاه با هم مشكلی نداشته‌اند، یاد آور شد: اهل تسنن سال‌ها در كنار مرقد ائمه (ع) بوده‌اند و هیچ‌گاه چنین اتفاقی نیافتاده بود. بر همین اساس ما این جسارت را از جانب استكبار جهانی به خصوص امریكا و انگلیس، با هدف ایجاد اختلاف می‌دانیم. شیعیان و اهل تسنن هم باید توجه داشته‌ باشند كه دشمنان اسلام به اهداف خود نرسند.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین