سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
رئیس فدراسیون فوتبال در حالی دستور به لغو سفر تیم فوتسال زیر ۲۰ سال به ازبکستان داده است که این تیم نیاز جدی به مسابقات تدارکاتی خارجی دارد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

وقتی زور مهدی تاج به تیم فوتسال زیر ۲۰ سال می‌رسد!

رئیس فدراسیون فوتبال در حالی دستور به لغو سفر تیم فوتسال زیر ۲۰ سال به ازبکستان داده است که این تیم نیاز جدی به مسابقات تدارکاتی خارجی دارد.

بخش ورزشی تبیان
فوتسال

 

به گزارش خبرنگار مهر، یکی دو سال پیش بود که کنفدراسیون فوتبال آسیا به تمام فدراسیون های زیرمجموعه خود ابلاغ کرد که تیم زیر ۲۰ سال خود را برای حضور در مسابقات قهرمانی این قاره در سال ۲۰۱۷ آماده کنند؛ مسابقاتی که برای اولین بار اواخر اردیبهشت امسال در تایلند برگزار می شود و اهمیت آن وقتی دوچندان می شود که دو کشور برتر در این رقابتها می توانند در مسابقات المپیک جوانان در سال ۲۰۱۸ شرکت کنند.

صرفنظر از اینکه ایران میزبانی اولین دوره این مسابقات را به خاطر تصمیمات عجیب کمیته وقت فوتسال و انتخاب نادرست شهر موردنظر از دست داد و نمایندگان AFC کشور تایلند را به جای ایران انتخاب کردند، این روزها تصمیم تعجب برانگیزی از سوی رئیس فدراسیون فوتبال اتخاذ شده است. مهدی تاج به خاطر آنچه که کاهش هزینه های مالی فدراسیون عنوان شده، دستور داده است تا سفر تیم زیر ۲۰ سال به ازبکستان و بازی تدارکاتی با این تیم لغو شود.

این تصمیم در حالی گرفته شده که فقط حدود ۶ ماه از تشکیل تیم زیر ۲۰ سال می گذرد و این تیم باید با شرایطی سخت به مصاف حریفان آسیایی از جمله ژاپن و تایلند بروند. علی صانعی سرمربی تیم زیر ۲۰ سال در بدو تشکیل این تیم، برای هماهنگی بیشتر بازیکنانش و بالارفتن تجربه این تیم جوان، بازی های تدارکاتی مختلفی را درخواست کرد و در دستور کار قرار داد.

بازی با روسیه، اولین بازی تدارکاتی بین المللی برای شاگردان صانعی بود. روسیه طبق قراردادی که بین فدراسیون ایران و این کشور بسته شده، هر ساله با تیم امید و بزرگسالانش برای بازی تدارکاتی به ایران می آید و تیم زیر ۲۰ سال این فرصت را داشت که برابر روسیه محک بخورد.

بازی با اوکراین و عراق هم دو مسابقه دیگری بود که فدراسیون فوتبال برای تیم زیر ۲۰ سال تدارک دید. این دو کشور به ایران آمدند هر کدام دو بازی تدارکاتی با تیم تحت هدایت علی صانعی انجام دادند تا سرمربی تیم زیر ۲۰ سال بیشتر و بیشتر به نقاط ضعف و قوت تیمش آشنا شود.

برنامه آماده سازی این تیم در سال جدید هم با سفر به فرانسه و بازی با این تیم آغاز شد؛ در شرایطی که علی صانعی خودش به فرانسه نرفته بود اما تیم ایران موفق شد این حریف اروپایی را هم شکست بدهد تا برنامه های تیم ملی وارد فاز نهایی شود.

قرار بود ایران روز چهارشنبه هفته آینده به ازبکستان برود و دو بازی تدارکاتی هم با این کشور برگزار کند تا بعد از محک خوردن در تاشکند و با یک حریف آسیایی، روانه مسابقات قهرمانی آسیا شود. حالا این سفر ارزشمند که می تواند حلقه آخر آماده سازی بازیکنان جوان ایران باشد، در معرض لغو قرار گرفته است؛ سفری که در مقایسه با سایر هزینه های فدراسیون فوتبال برای سایر تیم ها هزینه زیادی در پی ندارد و باتوجه به اهمیت مسابقات قهرمانی آسیا، حتی با فرض بالابودن هزینه های مالی این سفر می تواند دستاوردهای ارزشمند دیگری برای فدراسیون در پی داشته باشد.


منبع : خبرگزاری مهر
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین