سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
شد مراسم روحانی و پر فیض غبارروبی ضریح مطهر حضرت مطهر حضرت ثامن الائمه دوشنبه شب برگزار شد . به گزارش خبرگزاری تبیان به نقل از شبستان از مشهد ؛ در این مراسم که با حضور آیت الله هاشمی شاهرودی رئیس قوه قضائیه، آ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ضریح منور حضرت رضا (ع) غبار روبی شد

مراسم روحانی و پر فیض غبارروبی ضریح مطهر حضرت مطهر حضرت ثامن الائمه دوشنبه شب برگزار شد .

به گزارش خبرگزاری تبیان به نقل از شبستان از مشهد ؛ در این مراسم که با حضور آیت الله هاشمی شاهرودی رئیس قوه قضائیه، آیت الله علم الهدی ، آیت الله واعظ طبسی نماینده ولی فقیه در خراسان و تولیت آستان قدس رضوی و حجت الاسلام رسولی محلاتی ، علیزاده و جمعی از مسئولان کشوری و استانی برگزار شد ، ضریح منور امام هشتم شیعیان حضرت علی بن موسی الرضا (ع) با گلاب ناب شستشو داده شد.
بنابر این گزارش ، در این مراسم که دوشنبه شب در میان زمزمه های عاشقانه حاضران برگزار شد ، پس از گشوده شدن درب ضریح مطهر ، خادمان بارگاه ملکوتی حضرتش ، نذورات داخل ضریح که جلوه هایی از عشق و ارادت خالصانه مردم نسبت به خاندان عصمت و طهارت و فرهنگ ولایت است ، جمع آوری کردند .
همچنین ، سنگ مرقد منور و نیز قسمت های مختلف ضریح مطهر ، غبار زدایی و غبار روبی و سپس با گلاب ناب ، شستشو داده شد .
پس از این مرحله ، روپوش سبز رنگ مضجع منور و نیز روکش مربوطه که بر سراسر حاشیه این روپوش ، کلمه مبارک (( یارضا )) و آرم آستان قدس ر ضوی درج شده است ، تعویض شد .
در تمامی مراحل غبارروبی ، آوای دلنشین کلام الهی و مداحی مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) بر روحانیت محفل افزوده بود و مدعوین شامل خدام ، روحانیون و سایر علاقه مندان به ساحت مقدس حضرت علی بن موسی الرضا (ع) که پس از مدت ها انتظار ، خود را گرداگرد ضریح مطهر می دیدند ، تمامی وجودشان لبریز از نور ولایت بود و در خلوت خود با مولا و ولی نعمتشان نجواها کردند .
این گزارش حاکیست ، با اتمام مراسم ، درب ضریح مطهر بسته شد و مدعوین برای دریافت غبار متبرک مضجع منور حضرت در رواق دارالزهد گرد هم آمدند و پس از توزیع غبار متبرک ، توسط آیت الله واعظ طبسی ، مراسم غبارروبی رسما به پایان رسید .

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین