سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ی»  بیست و ششین شماره دو ماه‌نامه حدیث زندگی با موضوع «میراث معنوی» منتشر شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی تبیان به نقل از  رسا، مؤسسه علمی فرهنگی دارالحدیث قم در شماره بیست‌وششم نشریه «حدیث زندگی» به طور ویژه...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مجله «حدیث زندگی» و «میراث معنوی»

 بیست و ششین شماره دو ماه‌نامه حدیث زندگی با موضوع «میراث معنوی» منتشر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی تبیان به نقل از  رسا، مؤسسه علمی فرهنگی دارالحدیث قم در شماره بیست‌وششم نشریه «حدیث زندگی» به طور ویژه به موضوع «میراث معنوی» پرداخته است.
بر اساس این گزارش، برخی از زیر موضوعات این شماره از مجله حدیث زندگی عبارتند از: میراث فرهنگی نا ملموس، میراث فكری بشری و حمایت‌های قانونی، میراث معنوی، موجب درام هویت ماست.
حسن عبدی در مقاله‌‌ای با عنوان «میراث فرهنگی نا ملموس» با اشاره به توسعه روزافزون تمدن و جهان رو به رشد نسبت به حاشیه‌ای شدن مسایل انسانی هشدار می‌دهد و به طرح «میراث فرهنگی نا‌ملموس و شفاهی» از طرف سیاست‌مداران كشورهای صنعتی جهت حراست از هویت فرهنگی در برابر موج جهانی شدن می‌پردازد.
«میراث معنوی، موجب دام هویت ماست»، عنوان مطلبی شامل گفت‌وگو با جوانان است كه به همت معصومه حق شناس، گرد‌آوری شده است. در این بخش دیدگاه‌های جوانان و دانش‌جویان درباره تنوع فرهنگی و گنجینه میراث مادی و معنوی ایران منعكس شده است.
موضوعات دیگری از جمله، خلیج فارس، میراث طبیعی ایرانیان، نكته‌های زندگی، مكتب كلاسیك در ادبیات و گفت‌و‌گو با محمد توكل، دبیر كل كمیسیون ملی یونسكو در ایران از مطالب خواندنی «حدیث زندگی» است.
شایان ذكر است این دو ماه‌نامه ما مجله‌ای علمی، فرهنگی و ادبی ویژه جوانان است كه هر دو ماه یك‌بار منتشر می‌شود و مدیر مسؤول و صاحب امتیاز آن محمد محمدی نیك است.
علاقمندان می‌توانند برای مطالعه این مجله به نشانی اینترنتی WWW.Hadith.net مراجعه نمایند.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین