تبیان، دستیار زندگی
رئیس کاخ گلستان گفت: با شهرداری قرارداد بسته ایم تا ورودی شرقی کاخ باز شود. مدرسه دارالفنون هم به دنبال راهی است تا دالانی میان دارالفنون و کاخ دوباره احیا و باز شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اقدام برای باز شدن راهی که ناصرالدین شاه از آن به مدرسه می رفت

رئیس کاخ گلستان گفت: با شهرداری قرارداد بسته‌ایم تا ورودی شرقی کاخ باز شود. مدرسه دارالفنون هم به دنبال راهی است تا دالانی میان دارالفنون و کاخ دوباره احیا و باز شود.

بخش گردشگری تبیان

اقدام برای باز شدن راهی که ناصرالدین شاه از آن به مدرسه می رفت

مسعود نصرتی به خبرنگار مهر گفت: ورودی شرقی مجموعه کاخ گلستان بهترین و زیباترین ورودی بوده است که یک پرده مخصوص نیز داشت این بخش ورودی اصلی کاخ گلستان به حساب می‌آمد. در این باره با شهرداری قرارداد بسته‌ایم که بخش شرقی کاخ باز شود اما مشکلاتی وجود دارد که اگر آن را حل کنیم این اتفاق به زودی می‌افتد.

وی درباره اینکه سال‌ها پیش نیز گفته بودند مشکلاتی از جمله گیت ورودی موجب شده تا در شرقی بسته باشد گفت: کاخ برلیان را نیز می‌گفتند که مشکل دارد و حدود ۱۴ سال بسته بود اما بلاخره آن را باز کردیم قول می‌دهیم که درب شرقی کاخ نیز باز شود. چون ۶۰ درصد کار آن انجام شده است.

نصرتی بیان کرد: کاخ گلستان راهی از دارالفنون داشت که ناصرالدین شاه در خاطرات خود نوشته از آن به مدرسه می‌رفت و نمایش می‌دید. اما متاسفانه به دلیل ساخت و سازهای انجام شده در منطقه ۱۲ این مسیر بسته شد. البته الان مدرسه دارالفنون در تلاش است تا دوباره امکان باز شدن این راه را بررسی کند.


منبع: مهر