تبیان، دستیار زندگی
رد   روزنامه پارلمان از روزنامه‌های مستقل عراق روز یكشنبه نوشت: حوزه علمیه نجف اشرف حمایت خود را از میانجیگری بغداد در پرونده هسته‌ای ایران اعلام كرد. به گزارش خبرنگار تبیان به نقل از رسا،   این حوز...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

حوزه علمیه نجف از میانجیگری عراق در پرونده هسته‌ای ایران حمایت كرد

روزنامه پارلمان از روزنامه‌های مستقل عراق روز یكشنبه نوشت: حوزه علمیه نجف اشرف حمایت خود را از میانجیگری بغداد در پرونده هسته‌ای ایران اعلام كرد.

به گزارش خبرنگار تبیان به نقل از رسا،   این حوزه تصمیم گرفته است كه از تلاشهای نخست وزیر عراق برای میانجیگری میان ایران و كشورهای اروپایی در خصوص پرونده هسته‌ای تهران حمایت كند.
پارلمان به نقل از این سخنگو بدون ذكر نام او افزود: حوزه علمیه نجف میانجیگری ابراهیم جعفری را مورد حمایت قرار داده و آماده است كه از ارتباط خوب او با مسوولین ارشد ایران در جهت حل مسالمت‌آمیز موضوع بهره گیرد.
به گفته این مسوول، حوزه علمیه نجف از احترام و جایگاه والایی نزد ایران برخوردار است بنابراین ضروری است تا نخست وزیر عراق در ماموریتی برای حل مسالمت آمیز موضوع هسته‌ای عازم ایران شود.
سه دولت فرانسه، انگلیس و آلمان برای میانجیگری باایران در خصوص مسئله انرژی هسته‌ای روز چهارشنبه هفته گذشته به دولت عراق متوسل شدند.
ابراهیم جعفری نخست وزیر عراق نیز آمادگی بغداد را برای میانجیگری میان سه كشورها اروپایی و ایران در خصوص حل مسالمت آمیز موضوع پرونده هسته‌ای تهران اعلام كرد.
سخنگوی حوزه علمیه نجف تاكید كرد: تبعات بحران سیاسی ناشی از برنامه انرژی هسته‌ای ایران تمامی منطقه خاورمیانه را تحت تاثیر قرار می‌دهد بنابراین بهتر است كه این قضیه مسالمت آمیز حل و فصل شود.
وی تصریح كرد: این حوزه آماده است برای خروج از بحران موجود، هیاتی را به سرپرستی ابراهیم جعفری به ایران اعزام كند.
وی افزود: مكلف كردن ابراهیم جعفری از سوی اروپا برای میانجیگری در این مسئله، نشان‌دهنده وزن سیاسی نخست وزیر عراق در عرصه بین‌المللی است.