سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
شد دولت سودان در اعتراض به چاپ كاریكاتورهای توهین آمیز به اسلام در یك روزنامه دانماركی، با سفر وزیر دفاع این كشور به خارطوم مخالفت كرد و از همه شركت‌های سودانی خواست تا محصولات دانماركی را تحریم كنند. خبرگزاری فرانسه روز ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سودان خواستار تحریم محصولات دانماركی شد

دولت سودان در اعتراض به چاپ كاریكاتورهای توهین آمیز به اسلام در یك روزنامه دانماركی، با سفر وزیر دفاع این كشور به خارطوم مخالفت كرد و از همه شركت‌های سودانی خواست تا محصولات دانماركی را تحریم كنند.

خبرگزاری فرانسه روز سه شنبه از خارطوم به نقل از "سونا" خبرگزاری رسمی سودان گزارش داد "عبدالرحیم محمد حسین" گفت كشورش در اعتراض به چاپ یك كاریكاتور توهین آمیز به مقدسات اسلام در یك روزنامه دانماركی، تقاضای وزیر دفاع دانمارك برای سفر به سودان را رد كرده است.

سونا همچنین گفت كه وزارت خارجه سودان از همه شركت‌ها و موسسات این كشور خواسته است تا واردات محصولات از دانمارك و معاملات مالی با این كشور را متوقف كنند.

شماری از كشورها، موسسات و سازمان‌های عربی همزمان با اعتراض مسلمانان به چاپ این كاریكاتور، خواستار تحریم محصولات دانماركی شدند.

تقاضا برای تحریم محصولات دانماركی در روز دوشنبه افزایش یافت و پرچم این كشور در تظاهراتی كه در كشورهای خاورمیانه‌ای برگزار شد، به آتش كشیده شد.

كپنهاگ كه تاكنون از عذرخواهی برای چاپ این كاریكاتورها امتناع و از آزادی بیان دفاع كرده است، تدابیری را برای حفظ جان اتباع ساكن این كشور در كشورهای مسلمان آغاز كرده است.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین