وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ام حضرت آیت الله واعظ طبسی تولیت آستان قدس رضوی علیه السلام با سید مقتدی صدر دیدار و گفت و كرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی تبیان به نقل از حج وی تكیه بر هویت فرهنگی و اعتقادی را مهمترین رمز پیروزی ملتها دانست و افزود:...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دیدارسید مقتدی صدر با تولیت آستان قدس رضوی علیه السلام

حضرت آیت الله واعظ طبسی تولیت آستان قدس رضوی علیه السلام با سید مقتدی صدر دیدار و گفت و كرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی تبیان به نقل از حج وی تكیه بر هویت فرهنگی و اعتقادی را مهمترین رمز پیروزی ملتها دانست و افزود: پیروزی از آن ملت‌هایی است كه با تكیه بر هویت فرهنگی و اعتقادی خود اراده كرده‌اند مستقل و با عزت زندگی كنند.
تولیت آستان قدس رضوی جهت‌گیری غرب علیه‌اسلام را تداعی‌كننده جنگ‌های صلیبی دانست و گفت: غربی‌ها به ظاهر ادعای حرمت و حقوق انسانها را می‌كنند اما در واقع این ادعاها یك نوع حیله و حركت سیاسی جهت اعمال فشار بر دنیای اسلام است.
وی خطاب به مقتدی صدر گفت: شما و سایر علمای دینی عراق با تكیه بر اعتقاد و ایمان تان و جهت گیریهای صحیحی كه انجام می‌دهید نقش مهمی در استحكام پایه‌های حاكمیت اسلام در عراق خواهید داشت. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، انقلاب اسلامی را نتیجه صراحت شجاعت و قاطعیت رهبر كبیر انقلاب و اعتقادات مذهبی ایشان دانست و اظهار داشت: انقلاب ملت و نظام ما، امروز با احساس هویت و با نهایت قدرت در برابر كشورهای سلطه‌گر ایستاده و با صراحت مواضع خود را بیان می‌كند.
وی با اشاره به نقش مهم انقلاب اسلامی ایران در بیدار كردن ملتها گفت: اگر تفكر دینی با اطاعت و قدرت تحلیل سیاسی همراه باشد و حوزهای علمیه و مراكز دینی با اهداف و سیاست‌های دشمنان اسلام آشنا باشند می‌توانند نقش موثری در بیدار كردن مردم بازی كنند.
آیت الله طبسی ادامه داد:اگر در ادامه بیداری ملتها، تلفیقی از اراده مستقل زیستن با تكیه بر ایمان الهی شكل بگیرد، دیگر هیچ سلاح نظامی بر آنها تاثیر نخواهد گذاشت.
مقتدی صدر نیز در این دیدار اظهار داشت: ملت عراق در وحدت، استقلال و استقرار آزادی كاملا هماهنگ هستند زیرا استقلال عراق موجب استقلال همه كشورهای اسلامی خواهد شد.
وی با اشاره به توهین اخیر غرب به ساحت مقدس پیامبر اسلام(ص) لزوم وحدت و دوستی بیش از پیش مسلمانان را خواستار شد و گفت:این اقدام شنیع كشورهای غربی، نشان از كینه‌های آنها از اسلام بوده و آنها از هیچ كاری در توهین به مقدسات و ارزشهای دینی و اعتقادی دریغ نمی‌كنند.
صدر در پایان با پر رنگ شمردن خطر تروریست در عراق بر استحكام پایه‌های دولت اسلامی در این كشور تاكید كرد.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین