تبیان، دستیار زندگی
دادستان قم گفت: فضای مجازی علاوه بر تمامی آسیب هایی که به دنبال دارد، موجب بروز آسیب های اجتماعی در فضای حقیقی نیز شده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

فضای مجازی آسیب های اجتماعی به دنبال دارد

دادستان قم گفت: فضای مجازی علاوه بر تمامی آسیب هایی که به دنبال دارد، موجب بروز آسیب های اجتماعی در فضای حقیقی نیز شده است.

بخش حقوق تبیان

مهدی کاهه

مهدی کاهه دوشنبه شب درگردهمایی ائمه جماعات منطقه نیروگاه و امامزاده ابراهیم قم افزود: متأسفانه آسیب های اجتماعی درحال حاضر دردو فضای حقیقی و مجازی بروز و ظهور پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه آسیب های اجتماعی به هرگونه رفتاری که مطابق با فرهنگ دینی و آموزه های اخلاقی نباشد اطلاق می شود، خاطرنشان کرد: مهمترین ملاک و معیار شناخت آسیب های اجتماعی و رفتارهای نابهنجار، آموزه های دینی است.

دادستان قم با بیان اینکه مهمترین ابزار مقابله با آسیب های فضای مجازی، تقویت فرهنگ و آموزه های دینی و اخلاقی است، اظهار داشت: نقش مساجد و ائمه جماعات درکاهش آسیب های اجتماعی بسیار موثر است و به طور قطع مساجد می توانند به خوبی در راستای شناخت و مقابله با این آسیب ها مفید واقع شوند. وی

با اشاره به قداست و اعتماد مردم به مساجد و روحانیت، بر ضرورت بهره مندی از کارکردهای مساجد در کاهش ناهنجاری های اجتماعی تأکید کرد و گفت: از ائمه جماعات و مبلغان دینی می خواهیم که دستگاههای قضایی و انتظامی را در کاهش و مقابله با آسیب های اجتماعی کمک کنند.

وی با اشاره به قداست و اعتماد مردم به مساجد و روحانیت، بر ضرورت بهره مندی از کارکردهای مساجد در کاهش ناهنجاری های اجتماعی تأکید کرد و گفت: از ائمه جماعات و مبلغان دینی می خواهیم که دستگاههای قضایی و انتظامی را در کاهش و مقابله با آسیب های اجتماعی کمک کنند.

کاهه مسأله امنیت را یک موضوع گسترده و تأثیرگذار و تأثیرپذیر در حوزه های گوناگون دانست و گفت: هنگامی می توانیم امنیت را در جامعه حکمفرما کنیم که بتوانیم در همه حوزه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی موفق عمل کرده و امنیت را به خوبی در همه این حوزه ها برقرار کرده باشیم.

وی در پایان تصریح کرد: ارتقاء دین و فرهنگ در جامعه، زیربنای تحقق امنیت در همه حوزه ها خواهد بود و در این جهت روحانیان و مبلغان دینی نقشی موثر و کم نظیر برعهده داشته و امیدواریم با مشارکت و همکاری آنها بتوانیم در راستای برقراری امنیت در شهر مقدس قم گام های مثبت و موثری برداریم.

گردهمایی ائمه جماعات منطقه نیروگاه و امامزاده ابراهیم قم با حضور دادستان ، رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) و جمعی از مسئولان فرهنگی و ائمه جماعات این منطقه در مسجد حضرت ابوالفضل(ع) قم برگزار شد.


منبع: ایرنا

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .