تبیان، دستیار زندگی
عملکرد 4 نماینده ایران در دور رفت مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا با صدرنشینی دو تیم آبی پوش، پیشرفت ذوب آهن و ناکامی پرسپولیس همراه بود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

عملکرد 4 نماینده ایران در دور رفت آسیا

عملکرد 4 نماینده ایران در دور رفت مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا با صدرنشینی دو تیم آبی‌پوش، پیشرفت ذوب‌آهن و ناکامی پرسپولیس همراه بود.

بخش ورزشی تبیان

لیگ قهرمانان آسیا

هفته سوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در گروه‌های 4 گانه غرب آسیا به صورت کامل برگزار شد. بر این اساس 4 نماینده ایران در این هفته نتایج متفاوتی را بدست آوردند، در شب اول استقلال و ذوب آهن موفق شدند دو تیم ازبکستانی را با نتیجه مشابه 2 بر صفر شکست دهند. شاگردان منصوریان لوکوموتیو را در ورزشگاه آزادی مغلوب کردند و ذوب آهن هم بردی ارزشمند را در تاشکند مقابل بنیادکار کسب کرد.

در شب دوم اما ورق برگشت و نتایج به گونه دیگری رقم خورد. استقلال خوزستان که موفق شده بود در دو دیدار قبلی خود دروازه خود را بسته نگه دارد، در دیدار مقابل لخویا قطر سرانجام دروازه‌اش باز شد و در نهایت به تساوی یک بر یک رسید. پرسپولیس هم که در دوحه قطر میهمان الریان بود علیرغم اینکه موفق شد گل اول بازی را به ثمر برساند در نهایت با نتیجه 3 بر یک شکست خورد تا پایانی تلخ برای قرمزپوشان در دور رفت مرحله گروهی رقم بخورد.

*استقلال تهران: آغازی ناامیدکنند و جهشی خیره‌کننده با بهترین خط آتش

شاگردان علیمنصور در دیدار اول خود در امارات در یک بازی ضعیف و پراشتباه با نتیجه دو بر یک مغلوب الاهلی شدند. استقلالی‌ها پس از این باخت به نوعی به خود آمدند و در دو دیدار بعدی خود عالی ظاهر شدند و 5 بار دروازه حریفان خود را گشودند.

این تیم در دیدار مقابل التعاون عربستان با 3 گل پیروز شدند و این تیم سعودی را در هم کوبیدند. همچنین در بازی با لوکوموتیو هم دو گل به ثمر رساندند تا با 6 گل زده بهترین خط آتش را در میان نمایندگان ایران به خود اختصاص دهند و سید مهدی رحمتی هم با کسب رکورد 17 کلین شیت، یکه‌تاز در قاره کهن شود.

شاگردان منصوریان با دو بردی که در دو دیدار اخیر خود بدست آوردند توانستند یکه و تنها در صدر گروه A قرار بگیرند.

لیگ قهرمانان آسیا

*استقلال خوزستان: نماینده صدرنشین ایران با بهترین عملکرد

کمتر کارشناسی تصور می‌کرد که استقلال خوزستان که این روزها شرایط مناسبی از نظر مالی در لیگ ندارد، در آسیا عالی ظاهر شود و بازی‌های درخشانی را از خود به نمایش بگذارد.

شاگردان پورموسوی موفق شدند در دیدار ابتدایی خود نماینده عربستان، الفتح را با یک گل مغلوب کنند تا شروعی رویایی با شکست نماینده سعودی داشته باشند، آن‌ها در دومین دیدار خود هم در امارات، الجزیره را مغلوب کرد تا به عنوان یکی از مدعیان اصلی گروه در صدر قرار بگیرند. این تیم در سومین بازی خود در اهواز مقابل لخویا قطر به تساوی رسید و پس از 3 بازی دروازه‌اش باز شد اما با 7 امتیاز بهترین عملکرد را از خود در میان نمایندگان ایران بر جا گذاشت. اهوازی تنها نماینده ایران محسوب می‌شوند که شکستی را پذیرا نشدند.

لیگ قهرمانان آسیا

*ذوب‌آهن: سبزها خود را در لیگ قهرمانان نگه داشتند!

شاگران حسینی در اولین بازی خود در خانه العین امارات به تساوی رسیدند. سبزهای اصفهانی اما در دیدار دوم خود مقابل الاهلی عربستان در شرایطی که تیم حریف 10 نفره شده بود و بازی در اختیار آن‌ها بود 2 بر یک مغلوب شدند تا موقعیت‌شان در گروه C به خطر بیفتد. آن‌ها که شرایط خوبی را تجربه نمی‌کردند در تاشکند و در دیداری سخت به مصاف بنیادکار رفتند و با برد ارزشمند 2 بر صفر به نوعی خود را در لیگ قهرمانان نگه داشتند.

ذوبی‌ها می‌توانند امید زیادی برای صعود به مرحله بعد خواهند داشت.

لیگ قهرمانان آسیا

*پرسپولیس: شاگردان برانکو ناگهان پسرفت کردند!

پرسپولیسی‌ها در دیدار اول خود مقابل الهلال عربستان تیم قدرتمند سعودی به تساوی یک بر یک رسیدند.

شاگردان برانکو در دیدار مقابل الوحده امارات، در یک بازی دراماتیک و در شرایطی که تا واپسن دقایق با نتیجه 2 بر یک عقب افتاده بودند با درخشش مهدی طارمی به بازی برگشتند و در نهایت 3 بر 2 پیروز شدند تا به همراه تیم عربستانی در صدر گروه D قرار بگیرند.

پرسپولیسی‌ها که با توجه به تساوی الهلال مقابل الوحده این فرصت را داشتند تا با برد در خانه الریان یکه و‌تنها در صدر این گروه قرار بگیرند، با وجود اینکه گل اول بازی را به ثمر رساندند در نهایت با نتیجه 3 بر یک مغلوب شدند تا ناگهان در سرازیری سقوط قرار بگیرند.

شاگردان برانکو که در لیگ مقتدرانه صدرنشین هستند در میان 4 نماینده ایران، به نوعی ضعیف‌ترین عملکرد را ثبت کرده‌اند و با 5 گل زده و 6 گل خورده و تفاضل 1- عملکرد چندان مناسبی از خود برجا نگذاشتند.

البته این تیم می‌تواند امیدوار باشد که در دیدار برگشت و در آزادی از دو تیم پذیرایی خواهد کرد.

لیگ قهرمانان آسیا