تبیان، دستیار زندگی
نماینده ولی فقیه در کردستان اظهار کرد: انتخابات در جمهوری اسلامی بر اساس آزادی رأی و به معنای واقعی دموکراسی است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

معنای واقعی دموکراسی

نماینده ولی‌فقیه در کردستان اظهار کرد: انتخابات در جمهوری اسلامی بر اساس آزادی رأی و به معنای واقعی دموکراسی است.

بخش سیاست تبیان

معنای واقعی دموکراسی

آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی اظهار داشت: غرب فکر می‌کند که نظام خود را بر اساس دموکراسی بنا کرده است و این امر را در کشورهای جهان سوم به خصوص ایران رد کرده و ایران را عقب‌مانده می‌دانست، این در حالی بود که انقلاب اسلامی همه این موارد را نقض کرد.

حسینی‌شاهرودی افزود: در دنیای مدرن که جایی برای حکومت دینی نبود انقلاب اسلامی در جهان نماد حکومت اسلامی شد و ارزش اسلام را در دنیا مشخص کرد.

نماینده ولی‌فقیه در کردستان همچنین تصریح کرد: انقلاب اسلامی از درون مردم جوشید و مردم آن را با آرای 98 درصدی انتخاب کردند.

باید رئیس جمهور آینده فردی باشد که از سخنان رهبری تبعیت کند زیرا مقام معظم رهبری دلسوزترین فرد برای کشور است.

وی با توجه به حضور پرشور مردم در انتخابات، گفت: برنامه‌ریزی انتخابات به میزانی درست است که جای هیچ‌گونه دخالت و تقلبی در آن وجود ندارد و کسی نمی‌تواند این ادعا را داشته باشد که در آن تقلب شده است.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه خاطرنشان کرد: به فرموده رهبر انقلاب، رأی مردم همان حق‌الناس است و اگر کسی بخواهد آن را جابه جا کند حق مردم را خورده است.

حسینی‌شاهرودی به حضور مردم در انتخابات اشاره کرد و افزود: در کشور هر انتخاباتی که داشته‌ایم با حضور پررنگ مردم همراه بوده است و این موجب یاس دشمنانی است که می‌خواهند روی این موضوع مانور دهند.

وی به پیشرفت کشور در بخش‌های مختلف اشاره کرد و افزود: کشور ما در همه صحنه‌ها چه علمی، سیاسی، نظامی و.... پیشرفت بسیار خوبی داشته است.

وی در ادامه گفت: اگر کار و پیشرفتی در ایران شکل گرفته است همگی مدیون حضور مردم و پیروی از رهبری است.

نماینده ولی‌فقیه در کردستان با توجه به نزدیکی ایام انتخابات خاطرنشان کرد: مردم ایران بسیار دانا هستند و در امر انتخاب شخصیت دوم کشور همگی سهیم هستند.

وی به خصوصیات کاندیدای رئیس جمهوری اشاره و اظهار داشت: باید رئیس جمهور آینده فردی باشد که از سخنان رهبری تبعیت کند زیرا مقام معظم رهبری دلسوزترین فرد برای کشور است.

حسینی‌شاهرودی در پایان سخنان خود به نظارت بر انتخابات گریزی زد و خاطرنشان کرد: نظارت امر بسیار مهمی است که ضامن سلامت هر کاری است به گونه‌ای که در قرآن 129 بار در خصوص آن صحبت شده است.
منبع : خبرگزاری فارس