تبیان، دستیار زندگی
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به اینکه حدود ۴۸ درصد از پروانه های صادر شده تجمیعی بوده از رشد سه درصدی تجمیع در نوسازی بافت های فرسوده خبر داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

رشد ۳ درصدی تجمیع در نوسازی بافت‌های فرسوده

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به اینکه حدود ۴۸ درصد از پروانه‌های صادر شده تجمیعی بوده از رشد سه درصدی تجمیع در نوسازی بافت‌های فرسوده خبر داد.

بخش اجتماعی تبیان

رشد ۳ درصدی تجمیع در نوسازی بافت‌های فرسوده

به گزارش تبیان به نقل از ایسنا، عبادالله فتح اللهی درباره روند نوسازی بافت‌های فرسوده تهران گفت: مقرر شده بود سالانه ۳۰۰ هزار وام نوسازی اعطا شود اما از آنجایی که ۹ درصد از سود وام‌ها قرار بود از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تامین شود متاسفانه به دلیل محقق نشدن این موضوع، بانک ها نرخ سود تسهیلات را ۱۸ درصد تنظیم کرده‌اند.

وی با اشاره به بدهی ۴۷۰ میلیارد تومانی دولت به شهرداری در زمینه بافت فرسوده گفت: تاکنون رقمی از این بدهی پرداخت نشده است.

وی افزود: حدود ۴۸ درصد از پروانه‌های صادر شده تجمیعی بوده که از رشد سه درصدی برخوردار بوده است. همچنین سند مالکیت در مناطقی از جمله ۵، ۱۰ و ۱۹ که فقدان اسناد وجود داشته است با حل شدن مشکلات حقوقی و پیگیری کمیته حقوقی برای آنها سند مالکیت صادر شد.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران درباره انشعابات داده شده در بافت فرسوده کلانشهر تهران گفت: بیش از ۱۰ هزار و ۸۰۰ انشعاب رایگان آب و فاضلاب و ۳۸۰۰ انشعاب گاز به صورت رایگان در اختیار مالکان قرار گرفته است.

وی درخصوص انشعابات برق نیز تاکید کرد: ۱۰۰۰ پرونده در این خصوص تشکیل شده که ۴۰۰ مورد آن در مرحله نهایی قرار دارد. در طول هشت ماه گذشته ۱۳۵ میلیارد تومان تخفیف عوارض صورت گرفته که این عدد سال گذشته حدود ۵۴ میلیارد تومان بوده است.

مدیرعامل ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران تاکید کرد: در هر واحد مسکونی حدود هفت میلیون تومان تخفیف شامل حال مالک شده است. با اصلاح الگوی ساخت و ساز متراژ واحدهای تجاری حدود سه درصد رشد یافت.


منبع : ایسنا
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .