تبیان، دستیار زندگی
شبکه سه سیما به مناسبت نوروز 1396 ویژه برنامه هایی را برای بینندگان تدارک دیده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

همراه با ویژه‌های نوروز 96 شبکه سه سیما

شبکه سه سیما به مناسبت نوروز 1396 ویژه برنامه هایی را برای بینندگان تدارک دیده است.

بخش سینماو تلویزیون تبیان

title

روابط عمومی رسانه ملی، شبکه سه سیما به مناسبت نوروز 1396 ویژه برنامه هایی را برای بینندگان تدارک دیده است.

گروه اجتماعی

برنامه سه ستاره ویژه تحویل سال 1396 در 480 دقیقه به تهیه کنندگی و اجرای احسان علیخانی، 28 و 29 اسفند بعد از اخبار شبانگاهی و همچنین 30 اسفند از بامداد تا پس از تحویل سال ادامه خواهد داشت.

این برنامه با حضور برگزیدگان مردمی «سه ستاره» به همراه ده ها چهره مطرح از حوزه سینما، تلویزیون، ورزش، موسیقی و همچنین نخبگان جوان کشور، مهمان ویژه برنامه تحویل سال شبکه سه خواهند بود. بخش های گوناگونی نیز در حوزه های مختلف علمی و فرهنگی پخش خواهد شد.

مسابقه «زمانی برای خندیدن» در 20 قسمت 45 دقیقه ای در ایام نوروز، هر شب ساعت 20:00 روی آنتن شبکه سه سیما می رود.

این مسابقه به تهیه کنندگی عباس قنبری و محسن تقوی زنوز با حضور داورانی چون شهره لرستانی، سید مهرداد ضیایی، حسین رفیعی و نصرالله رادش از میان 700 ثبت نام کننده در رقابت طنز نمایشی (استندآپ کمدی، نمایش طنز دو یا چند نفره، شعر طنز، خوانندگی طنز، نمایش طنز بدون کلام، نمایش طنز با عروسک، نمایش عروسکی طنز و...) 60 نفر را برگزیده تا در مسابقه نوروز 96 حضور داشته باشند و در بخش‌های مختلف با توجه به نظرهای هیئت داوران انتخاب شوند و به مرحله بعدی صعود کنند. اجرای مسابقه «زمانی برای خندیدن» به عهده عبدالله رواست.

«مستند اقلیم 2» به کارگردانی و اجرای موسی جابری در 26 قسمت 30 دقیقه ای در ایام نوروز، هر روز ساعت 18:30 پخش و روز بعد ساعت 7:00 بازپخش می شود.

این مجموعه، جذابیت ها و شگفتی های طبیعی ایران در مناطق مختلف کشور چون خوزستان، اصفهان، ایلام، گلستان، لرستان و بوشهر را به تصویر می کشد.

برنامه بوی بهار به تهیه کنندگی محسن حاجیلو در 13 قسمت 15 دقیقه ای به منظور ایجاد شادی و نشاط میان مردم ایران و زنده نگه داشتن رسوم مسلمانان ایرانی تهیه شده است .

میان برنامه «بوی بهار» به صورت گزارشی به مصاحبه با قشرهای مختلف مردم در خصوص خرید شب عید، خانه تکانی، گفت و گو با صاحبان مشاغل، مسافران نوروزی در ترمینال ها و فرودگاه ها و دید وبازدید با خانواده شهدا، جانبازان و قهرمانان ورزشی می پردازد.

همچنین در این برنامه شاهد بخش های مختلف نظیر دیدار و گفت و گوی بسیار شاد با سالمندان در آسایشگاه کهریزک و مصاحبه با مردم در آخرین پنجشنبه سال، زیارت اهل قبور و حرف های شنیدنی از پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها درخصوص خاطرات گذشته شان درباره شب های خاطره انگیز عید نوروز هستیم.

برنامه «مهمان ما باشید» به تهیه کنندگی سیده معصومه پورحسینی، به معرفی آیین، فرهنگ، آثار تاریخی، مراکز گردشگری، بازار سنتی، غذاهای محلی و شیرینی های سنتی شهرهای مختلف کشورمان می پردازد.

در این برنامه خانواده ای از یکی از شهرهای کشور، میهمان خانواده دیگری در شهری دیگر می شود تا با فرهنگ و آداب و رسوم یکدیگر آشنا شوند. هدایت این برنامه بر عهده مهران رجبی است. این برنامه در ایام نوروز تبادل فرهنگی در شهرهای بیرجند، بجنورد، چابهار، قشم ، تبریز، قزوین و خور و بیابانک را به تصویر می کشد.

برنامه «مهمان ما باشید» در 10 قسمت 60 دقیقه ای هر روز ساعت 17:35 پخش می شود و باز پخش آن 12:00 روز بعد خواهد بود.

مجله دانش و فناوری «به روز» به تهیه کنندگی مصعب لواسانی در ایام نوروز، ویژه برنامه ای در 18 قسمت 25 دقیقه ای تدارک دیده است که شامل معرفی سایت، نرم افزار ر و بازی های موبایلی است.

همچنین برگزاری مسابقه بازی رایانه ای «فیفا» بین هنرمندان و ورزشکاران نیز از بخش های اصلی برنامه است. دراین مسابقه 16 نفر از ورزشکاران و هنرمندان شرکت دارند که بازی به صورت حذفی و دو به دو انجام می شود و هر بازی یک برنده دارد و در نهایت به فینالیست جایزه ای اهدا می شود.

گروه ورزش

مسابقه ورزشی «آقای گزارشگر» در 20 قسمت 45 دقیقه ای به تهیه کنندگی محمد کاشانی، توانایی عده کثیری از علاقه مندان حوزه گزارشگری فوتبال را در معرض قضاوت کارشناسان و گزارشگران باتجربه قرار می دهد.

در این برنامه با برگزاری آزمون های کتبی، از میان جمع کثیری از علاقه مندان در حوزه گزارشگری فوتبال در مرحله نخست 80 فرد برگزیده می شوند و پس از شرکت در آزمون حضوری 33 نفر به همراه 3 ذخیره گزینش شده و به مرحله نیمه نهایی راه می یابند. مسابقه نهایی بین 3 نفر برگزار می شود و آقای گزارشگر انتخاب می شود.

از بخش های دیگر این برنامه آموزش فنون گزارشگری و اجرای دابسمش است که از بینندگان درخواست می شود با ارسال پیامک، برترین دابسمش را انتخاب کنند.

کارشناسان برنامه نیز جواد خیابانی، اسکندر کوتی، سروش، مهدی خبیری، بهرام شفیع، خسرو والی زاده، مزدک میرزایی، و... هستند. اجرای برنامه به عهده محمدرضا احمدی و محمد حسین میثاقی است.

همچنین برنامه «نوای پهلوانی» به تهیه کنندگی و کارگردانی مرتضی حداد در 26 قسمت 20 دقیقه ای، بنیادهای آیین پهلوانی و رسوم جوانمردی در بین اهالی زورخانه را بررسی می کند.

این برنامه تلاش دارد تا ضمن معرفی قسمت های مختلف ورزش باستانی، عملیات ورزشی را به نمایش بگذارد. در مجموعه «نوای پهلوانی» با سنت ها و مراسم ورزشکاران جوانمرد زورخانه آشنا می شویم و مفاهیم اخلاقی را که هر پهلوان و قهرمان باید آنها را رعایت کند، را از زبان خود ورزشکاران می شنویم.

گروف فرهنگ و معارف اسلامی

برنامه «سمت خدا» در 13 قسمت 20 دقیقه ای با حضور آیت ا.. ناصری اصفهانی و حجه الاسلام والمسلمین محسن قرائتی به موضوع اسلام و آداب اجتماعی می پردازد.

این برنامه با اجرای نجم الدین شریعتی در ایام نوروز، هر روز از ساعت 13:30 روانه آنتن خواهد شد.

مجموعه مستند «زیباتر از زندگی» در 15 قسمت 25 دقیقه ای به کارگردانی و تهیه کنندگی میر کیوان خلیل پور برای پخش از شبکه سه در ایام نوروز تولید شده است.

هر قسمت این برنامه از 2 بخش «راهیان نور» و «دفاع مقدس» تشکیل شده است.

در بخش های دفاع مقدس با رزمندگان دفاع مقدس در همان مناطق عملیاتی گفت و گو کرده ایم و آنها خاطرات حماسه و دفاع خود در هشت سال دفاع مقدس را بیان می کنند.

گفت و گوی صمیمانه با زائران در مناطق عملیاتی دفاع مقدس و بیان حس و حال و مکنونات قلبی آنها و همچنین معرفی مناطق عملیاتی و عملیات موردنظر از بخش های یادمان های راهیان نور این مجموعه برنامه است.

برنامه «عاشقانه» واگویه های عاشقانه میان انسان و خالق است. در این برنامه مفاهیم دینی و مسائل اجتماعی در هم آمیخته می شود و در قالب داستانک هایی توسط مجریان برنامه، با توجه به فصل بهار در فضایی باز، ساحل دریا و جنگل اجرا می شود. این برنامه در ایام نوروز در 15 قسمت 25 دقیقه ای به تهیه کنندگی حمید رضا عطارد تولید می شود.

برنامه «زلال سخن» به پخش سخنرانی های بزرگان انقلاب از ساعت 6:30 تا 7:00 بامداد اختصاص دارد.

گروه فیلم و سریال

مجموعه تلویزیونی «دیوار به دیوار » به کارگردانی سامان مقدم و تهیه‌کنندگی حمید رحیمی نادی از دوشنبه 30 اسفند، هر شب ساعت 20:45 روی آنتن شبکه سه قرار می گیرد.

سریال تلویزیونی «دیوار به دیوار» که سرپرست نویسندگان آن را خشایار الوند برعهده دارد، در 60 قسمت 40 دقیقه ای مضمونی کمدی دارد و داستان پنج خانواده را روایت می کند که به دلایلی مجبور می شوند سه ماه در یک خانه با یکدیگر زندگی کنند. این پنج خانواده پیش از این هیچ آشنایی با یکدیگر نداشته اند و در یک روز بنا به اتفاقی مجبور می شوند که با هم زندگی کنند... .

باز پخش این سریال 10:15 و 14:30 روز بعد خواهد بود.


منبع: جام جم آنلاین

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .