تبیان، دستیار زندگی
ود   مدیر دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم از برگزاری کنگره بزرگداشت علامه بلاغی وتجلیل از حوزه علمیه نجف برگزار می شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی تبیان به نقل از  رسا ، مدیر دفتر تبلیغات اسلامی حوزه ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کنگره بزرگداشت علامه بلاغی و تجلیل از حوزه علمیه نجف برگزار می‌شود

مدیر دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم از برگزاری کنگره بزرگداشت علامه بلاغی وتجلیل از حوزه علمیه نجف برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی تبیان به نقل از  رسا ، مدیر دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با اشاره به دیدار اعضای شورای سیاستگذاری و هیأت علمی کنگره علامه شرف الدین جبل عاملی با رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: مقام معظم رهبری در این دیدار بر تجلیل و تکریم بزرگان و شخصیت های تأثیرگذار جهان اسلام و تشیع تأکید داشتند.
حجت الاسلام سید حسن ربانی ادامه داد: ایشان در قسمت دیگری از رهنمودهایشان به پیشینه حوزه علمیه نجف و نقش هدایت گرانه علما و بزرگان آن اشاره نموده و تأکید کردند که بزرگان حوزه نجف به ویژه بخش عربی این حوزه عریق، در کنار علم و فقاهت در ادب، شعر، روشنفکری و نوآوری سرآمد و در این صحنه ها فعال بودند و لازم است با برگزاری همایش های علمی، حوزه علمیه نجف و شخصیت های برجسته آن به خوبی و به صورت عالمانه معرفی و از آن سرمایه های علمی تجلیل و قدردانی شود.
به گزارش سایت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی ، وی خاطر نشان كرد: واحد احیاء آثار اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با احیاء آثار بزرگانی چون علامه شرف الدین و علامه بلاغی و آیت الله کاشف الغطاء به تجلیل و تکریم و معرفی آنان پرداخته است و به دنبال برگزاری کنگره بین المللی علامه شرف الدین در ایران و لبنان طی سال‌های 84 و 1383، کنگره بزرگداشت علامه بلاغی و تجلیل از حوزه علمیه نجف سال آینده توسط دفتر تبلیغات اسلامی و با همکاری سایر مراکز حوزوی برگزار خواهد شد.