تبیان، دستیار زندگی
رد   سازمان کنفرانس اسلامی طی بیانیه ای عمل موهن انتشار مجدد تصاویر پیامبر اکرم (ص) را در روزنامه نروژی بشدت محکوم کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی تبیان به نقل از  رسا ، اکمل الدین احسان اوغلو دب...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سازمان کنفرانس اسلامی عمل موهن انتشار مجدد تصویر پیامبراکرم (ص) را محکوم کرد

سازمان کنفرانس اسلامی طی بیانیه ای عمل موهن انتشار مجدد تصاویر پیامبر اکرم (ص) را در روزنامه نروژی بشدت محکوم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی تبیان به نقل از  رسا ، اکمل الدین احسان اوغلو دبیر کل سازمان کنفرانس اسلامی طی بیانیه ای انتشار مجدد کاریکاتور پیامبر اکرم(ص) را در روزنامه نروژی "مگزی نت" که پس از روزنامه " جولند پستن" دانمارکی به آن اقدام کرده بود به شدت محکوم کرد.
به گزارش خبرگزاری کویت( کونا)، وی این تصاویر را توهین به نبی اکرم (ص)، استهزاء مسلمانان، مبانی دین اسلام و آموزه های آن قلمداد کرد.
احسان اوغلو تصریح کرد: اقدامات ضد اسلام و مسلمانان غرض ورزانه بوده و احساسات مسلمانان را خدشه دارمی کند و باعث می شود آنها در همه نقاط دنیا عکس العمل نشان دهند.
وی اشاره کرد: آنها با توجه به تصمیمات سازمان ملل باز هم به هتک حرمت اسلام، مسلمانان، مبادی این دین، ارزشهای اخلاقی آن اقدام کرده اند.
دبیر کل سازمان مذکور افزود: انتشار این تصاویرو اقداماتی که به مقدسات اسلام و مسلمانان توهین می کنند، مانع تحکیم و تقویت گفتگوی ادیان، تمدنها و فرهنگها می شوند و از محقق شدن تصمیمات سازمان کنفرانس اسلامی در زمینه " گفتگوی ادیان " جلوگیری به عمل می آورند.
وی از مجامع بین المللی خواست تا فکری جدی در مورد این قضیه کرده و عدل و انصاف را در آن رعایت کنند و به منظور شناخت دیگر ادیان از اسلام افقهای جدیدی را باز کنند و با صدور اطلاعیه ها و بیانیه ها به منع این مسائل و اقدامات بپردازند.
اوغلو با تأکید بر دستگاههای نظارت بر کار این مراکز از کشورهای غربی خواست تا به گسترش دستگاهها و قوه های مختلف ناظر بپردازند و آنها با همبستگی و یکپارچگی و اتحاد اقدام کنند تا از این پدیده رو به رشد توهین به ادیان جلوگیری به عمل آید.
احسان اوغلو اظهار داشت: روزنامه " مگزی نت" نروژی که 10 ژانویه اقدام به انتشار مجدد کاریکاتور پیامبر اکرم (ص) کرده بود، از روی تعمد به اسلام و مسلمانان توهین نموده است و باید با آن برخورد جدی شود.