تبیان، دستیار زندگی
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی با اشاره به در پیش بودن ایام تعطیلات نوروز و سفرهای نوروزی، از ساماندهی مناطق تفریحی و گردشگری این استان توسط روحانیون به منظور رعایت شئونات اسلامی خبر داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

به‌منظور رعایت شئونات اسلامی صورت می گیرد؛

فعالیت نوروزی روحانیون در مناطق تفریحی وگردشگری خراسان شمالی

فعالیت نوروزی روحانیون در مناطق تفریحی وگردشگری خراسان شمالی

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی با اشاره به در پیش بودن ایام تعطیلات نوروز و سفرهای نوروزی، از ساماندهی مناطق تفریحی و گردشگری این استان توسط روحانیون به‌ منظور رعایت شئونات اسلامی خبر داد.

حجت‌الاسلام علی خادمی صبح امروز در نشست با روحانیان مبلغ استان خراسان شمالی، با اشاره به وظایف آنان در ایام تعطیلات نوروز،‌ اظهار داشت: توجیه مردم برای ضرورت رعایت شئونات اسلامی از جمله حجاب و اخلاق در مناطق تفریحی و گردشگری، بسیار مهم است.

وی افزود: به‌منظور رعایت شئونات اسلامی در اماکن تفریحی و گردشگری استان خراسان شمالی، انجام کارهای فرهنگی بسیار مهم و اثرگذار است که باید بیش‌ از پیش مورد توجه روحانیان و متولیان فرهنگی و مذهبی جامعه قرار گیرد.

رعایت شئونات اسلامی در اماکن تفریحی و گردشگری الزامی است

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی با تأکید بر اینکه رعایت شئونات اسلامی در اماکن تفریحی و گردشگری الزامی است، گفت: استفاده از ظرفیت سازمان‌های فرهنگی و روحانیون مبلغ برای ترویج فرهنگ عفاف، حجاب و اخلاق در اماکن تفریحی و گردشگری، از جمله راهکارهای مورد نظر است.

وی افزود: روحانیون با تبیین و تحلیل ریشه‌های دینی و اعتقادی فرهنگ عفاف و حجاب به‌ ویژه برای نسل جوان و ترویج الگوهای مناسب برای عفاف و حجاب، و همچنین ممانعت از ترویج فرهنگ مدگرایی منفی، می‌توانند به رعایت و ترویج شئونات اسلامی در اماکن تفریحی و گردشگری بپردازند.

حجت‌الاسلام خادمی با بیان اینکه فعالیت و کار فرهنگی، مذهبی و تبلیغی تعطیلی ندارد، گفت: روحانیان برای ارتقای بُعد معنوی و فرهنگی جامعه، رسالتی مستمر دارند، چرا که رسالت تبلیغ و تبیین آموزه‌های دینی تعطیل‌بردار نیست.

وی فضاسازی مناسب و ساماندهی اماکن، مناطق تفریحی و گردشگری را از امور ضروری و تأثیرگذار در ایام تعطیلات نوروزی دانست و اظهار داشت: تفرجگاه‌ها و مناطق گردشگری یک منبع بزرگ تولید اقتصادی بوده؛ ازاین‌ رو تأمین نیاز فرهنگی و مذهبی مردم در این ایام در این اماکن تفریحی از حقوق مسافران به شمار می‌رود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی تصریح کرد: گاهی اوقات به دلیل عدم رعایت شئونات اسلامی و اخلاقی از سوی عده‌ای از گردشگران، لذت بهره‌مندی از طبیعت به کام دیگر مسافرین و میهمانان طبیعت که به‌صورت خانوادگی و به‌ منظور طبیعت‌گردی و برخورداری از تفریحات سالم عازم این استان شده‌اند، تلخ می‌شود.

وی با بیان اینکه حجاب و اخلاق، پدیده مذهبی - ارزشی مهمی در تعالیم اسلامی است و توجه به زمینه‌های فرهنگی اجتماعی آن بسیار شایسته و لازم است، خاطرنشان کرد: اشاعه و تعمیق حجاب و اخلاق در جامعه نیازمند آموزش‌های بنیادین و مداوم است؛ بدیهی است که در کنار شرایط مساعد اجتماعی، برای ارزش تلقی کردن و الگوپذیری این فرهنگ، نیازمند درونی و نهادینه شدن آن در وجود افراد است.

منبع: حوزه نیوز