تبیان، دستیار زندگی
مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با بیان اینکه تصمیم گیری برای جمع آوری گربه ها در تهران برعهده سازمان دامپزشکی کشور است، گفت: مدیریت شهری تصمیم گیرنده برای جمع آوری گربه ها نیست.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تصمیم گیری برای جمع آوری گربه های پایتخت برعهده سازمان دامپزشکی است

برپایی 22 چادر اموزشی درخصوص جانوران مضر شهری در آستانه بهار96

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با بیان اینکه تصمیم گیری برای جمع آوری گربه ها در تهران برعهده سازمان دامپزشکی کشور است، گفت: مدیریت شهری تصمیم گیرنده برای جمع آوری گربه ها نیست.

بخش اجتماعی تبیان

تصمیم گیری برای جمع آوری گربه های پایتخت برعهده سازمان دامپزشکی است

کامران زنگیشه در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به انتقال صنوف مزاحم از شهرتهران که از سال 69 براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی تصویب شد تا 33 رسته شغلی از پایتخت خارج شوند، گفت: ساماندهی اوراقچی ها در میدان شوش که از صنوف مزاحم هستند چندی پیش در دستور کار قرار گرفت زیرا این موضوع باعث شده بود در ضلع شرقی میدان نازیبایی را ایجاد کند. 800 تا 900 واحد اوراق کننده اتومبیل در این محدوده مستقر بودند که با هماهنگی پلیس آگاهی تهران بزرگ این طرح به اتمام رسید. این در حالی است که 1250 سوله در ثامن الحجج در خاوران آماده شد تا این صنوف در آنجا استقرار یابند. در حال حاضر نیز 70 تا 80 درصد اوراق کننده های اتومبیل تخلیه شده اند .

وی با بیان اینکه 11 گاراژ در آن مسیر هستند که در حال حاضر 3 گاراژ و 70 درصد مغازه های آنها تخلیه شده اند، اظهارکرد: در حال حاضر نیز محوطه سازی و جداره سازی این محدوده نیز پایان پذیرفته است. چراکه اگر آتش سوزی در این منطقه اتفاق می افتد امکان امدادرسانی بسیار پایین بود. همچنین حضور تولیدکنندگان کیف و کفش در محدوده بازار تهران و همچنین صنف تفت آجیل و کشباف در قرچک ورامین مشخص شده است.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با اشاره به  استقرار 1175 کیوسک گل فروشی و مطبوعات در پایتخت افزود: از این تعداد 155کیوسک گل فروشی در شهر تهران فعالیت می کنند که مناقصاتی در خصوص تغییر پیکره های این کیوسک ها درمنطقه 12 در دستور کار قرار دارد. همچنین فعالیت 5مرکز خرید و فروش خودرو در پایتخت در روزهای پایانی سال از دیگر برنامه ها ی استقبال از بهار خواهد بود.

زنگیشه با اشاره به ساماندهی جانواران مضر شهری درطرح استقبال از بهار که با هماهنگی مناطق 22 گانه در حال انجام است، تصریح کرد: در خصوص حذف موش از پایتخت با تزریق فوم فعالیت هایی انجام می پذیرد. همچنین جمع آوری سگ های بدون صاحب در مناطق حاشیه ای شهر تهران با حضور اکیپ های جمع آوری در حال انجام است که در نهایت این سگ ها به مرکز عقیم سازی آرادکوه انتقال خواهند یافت. در حال حاضر نیز در بوستان های شمالی تهران کلینیک سگ های بدون صاحب آماده خدمت رسانی هستند . در طرح استقبال از بهار نیز به برپایی 22 چادر اموزشی نسبت به اطلاع رسانی در خصوص سگ ها و موش ها در دستور کار قرار گرفته است .

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با اشاره به ساماندهی دست فروشان در پنجاه نقطه از پایتخت درآستانه بهار 96 اضافه کرد: این درحالی است که در 5 نطقه شهر تهران در خصوص فروش محصولات بهاره با هماهنگی سازمان های مرتبط اقدام کرده ایم که در این نقاط اقلام مصرفی شب عید شهروندان را تا 30درصد زیرقیمت عرضه می کند. همچنین نمایشگاهی ویژه زنان سرپرست خانوار و فروش اقلام تولیدی آنها در بوستان ولایت از 21 تا 30 اسفندماه دایر خواهد بود .

وی با اشاره به استقرار 67 هزار صنف در پایتخت گفت: تاکنون 30هزار پرونده نسبت به انتقال این صنوف اجرایی شده و در حال حاضر نیز 37 هزار صنف دیگر در شهر تهران فعالیت می کنند که عمدتا خدمات خودرویی را به شهروندان ارایه می دهند که آلودگی بصری و صوتی چندانی ندارند چرا که حضور صنف خودرو نیاز عمده شهروندان است .

وی در پاسخ به سوالی در خصوص جمع آوری گربه در مناطق و محلات شهر تهران افزود: مدیریت شهری تصمیمی برای جمع آوری گربه ها ندارد و این موضوع و تصمیم گیری در خصوص آن زیرنظر سازمان دامپزشکی کشور باید انجام پذیرد.

زنگیشه با اشاره به فعالیت مراکز CNG در شهر تهران اذعان کرد: از سال88 این مراکز به شرکت ساماندهی سپرده شده است و در حال حاضر 33 جایگاه عرضه سوخت گاز در شهر تهران داریم که 10 جایگاه اتوبوسی و 23 جایگاه مربوط به خودروهای سواری است. در حال حاضر برنامه ای برای گسترش این صنوف نداریم چرا که این موضوع باید در دستور کار وزارت نفت قرار گیرد اما طی سالهای گذشته شهرداری تهران ایمنی و استانداردسازی این جایگاه ها را به درستی انجام داده است .

وی با اشاره به برپایی نمایشگاه کتاب در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب در اردیبهشت ماه سال آینده خاطرنشان کرد: همانند یکسال گذشته برپایی مراکز فست فوت و تنقلات بر عهده مجموعه ماست به همین منظور درنظرداریم با حضور برندهای خوش نام و مذاکره با آنها بهترین برندهای محصولات غذایی را انتخاب کنیم .

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و معادن شهرداری تهران با اشاره به جمع آوری سیگار از دکه های روزنامه فروشی اضافه کرد: در حال حاضر بسیاری از سیگارها را از داخل کیوسک ها جمع آوری کردیم تا در پشت ویترین مغازه ها چیده نشوند تا جوانان برای خرید و استفاده از دخانیات با دیدن آنها تحریک نشوند .

وی درپایان با اشار به اعتبار 10 میلیاردتومانی برای جمع آوری و مبارزه با موش و سگ در مناطق شهر تهران که در سال گذشته د رنظر گرفته شده بود، خاطرنشان کرد: این میزان اعتبار برای جمع آوری جانوران مضر شهری در پایتخت ناچیز است.

زنگیشه تاکید کرد: در مراکز فروش و عرضه پرندگان در مرکز خلیج در بزرگراه آزادگان حضور دامپزشک و ناظر سازمان محیط زیست مانع از ورود پرندگان غیرمجاز به این مرکز و همچنین مرکز خاوران است .


منبع :شهرنوشت