تبیان، دستیار زندگی
قائم مقام معاونت خدمات شهری شهرداری تهران گفت: روزانه در شهر تهران ۱۲۰ هزار متر مکعب پسماندهای ساختمانی تولید می شود که برای مدیریت آن با دو کارخانه قرارداد بسته ایم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

باقرصاد در حاشیه بازدید از مجتمع آرادکوه اعلام کرد

تولید روزانه ۱۲۰هزار متر مکعب پسماند ساختمانی در پایتخت

قائم مقام معاونت خدمات شهری شهرداری تهران گفت: روزانه در شهر تهران ۱۲۰ هزار متر مکعب پسماندهای ساختمانی تولید می شود که برای مدیریت آن با دو کارخانه قرارداد بسته ایم.

بخش اجتماعی تبیان

تولید روزانه 120 هزار متر مکعب پسماند ساختمانی در پایتخت

منصور باقرصاد در بازدید از مجتمع پردازش آرادکوه و دریاچه شیرآبه، با بیان اینکه روزانه ۸ هزار تن زباله در شهر تهران تولید می شود، اظهار داشت: شهرداری تهران به دنبال فراهم کردن تهدیدها به فرصت است.

وی با بیان اینکه مجتمع پردازش آرادکوه، زباله ها را از تهدید به فرصت تبدیل می کند، افزود: شاهدیم که در کارخانه ریجکت سوز، زباله ها بازیافت و همچنین به سرمایه تبدیل می شوند.

قائم مقام معاونت خدمات شهری شهرداری تهران ادامه داد: بر اساس کارهای کارشناسی انجام شده در آینده نزدیک شاهد عقد قرارداد کارخانه برای تولید انرژی با ظرفیت ۳هزار و ۲۰۰ تن خواهیم بود.

بر اساس کارهای کارشناسی انجام شده در آینده نزدیک شاهد عقد قرارداد کارخانه برای تولید انرژی با ظرفیت ۳هزار و ۲۰۰ تن خواهیم بود.

باقرصاد با تاکید بر اینکه این قراردادها با شرکت های داخلی و خارجی انجام می شود، گفت: با این قراردادها می توانیم بالای ۵۰ تن برق تولید کنیم.

وی اضافه کرد: در آینده نزدیک ۳هزار تن کود کمپست به ۵۰ مگاوات برق تبدیل خواهد شد.

قائم مقام معاونت خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به خشک شدن دریاچه شیرآبه، تصریح کرد: به دنبال آن هستیم که طی فرآیندی بتوانیم آب های تولید شده از زباله را به آب های مصرفی کشاورزی تبدیل کنیم.

باقرصاد با اشاره به استحصال گاز در این کارخانه، افزود: هم اکنون نزدیک به ۲۰ مگاوات برق در این کارخانه تولید می شود.


منبع :شهرنوشت