سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
با نگاهی به جدول لیگ برتر در پایان هفته بیست و چهارم که در واقع آخرین رقابت های لیگ در سال جاری بود،
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آنالیز بهترین خط حمله لیگ با 37 گل زده

با نگاهی به جدول لیگ برتر در پایان هفته بیست‌و‌ چهارم که در‌ واقع آخرین رقابت‌های‌ لیگ در سال جاری بود، نکات جالب‌ توجهی به دست می‌آید.

بخش ورزشی تبیان

منصوریان

از جمله این‌که 3 تیم بالای جدول بهترین خطوط حمله لیگ را در اختیار دارند و در این‌میان تیم استقلال تهران با 37 گل زده صاحب عنوان بهترین خط حمله لیگ است و به ترتیب 2 و 3 گل از پرسپولیس و تراکتورسازی بیشتر زده است. ‌جالب است بدانید که آبی‌ها تقریبا نیمی از گل‌هایی را که در لیگ برتر زده‌اند، از طریق ضربات ایستگاهی یا به عبارت بهتر از روی سانتر بوده است. ‌نگاهی دقیق به 37 گل زده آبی‌ها در لیگ برتر نشان می‌دهد که استقلال در این فصل لیگ برتر 18‌گل از 37 گلش را روی سانتر زده.

‌در هفته دوم‌ و بازی با استقلال‌خوزستان کاوه رضایی روی سانتر خسرو حیدری تنها گل استقلال را به ثمر رساند.‌ در هفته سوم و دیدار با نفت‌‌آبادان یعقوب کریمی سانتر کرد، بختیار روی هوا به توپ ضربه سر زد، علی قربانی هم توپ را تبدیل به گل کرد. در هفته چهارم و بازی با پیکان بهنام برزای سانتر امید ابراهیمی روی ضربه کاشته را به گل تبدیل کرد. هفته پنجم هم آبی‌ها در بازی با ماشین‌سازی با سانتر وریا و ضربه کاوه گل زدند.

‌در هفته‌ هفتم‌ گل دوم استقلال به ذوب‌آهن، روی سانتر وریا غفوری و ضربه سر علی قربانی به ثمر رسید. ‌در هفته دهم نیز جابر انصاری روی سانتر مگویان به فولاد‌خوزستان گل زد.‌‌ هفته چهاردهم این حرکت تکرار شد و در بازی با پدیده باز‌‌هم سانتر مگویان را جابر با‌ ضربه سر تبدیل به گل کرد. ‌در هفته پانزدهم و دیدار تیم‌های سپاهان و استقلال کاوه رضایی توپ را‌‌ سانتر کرد و برزای با‌ ضربه سر گل زد.

در هفته‌ هجدهم و بازی برگشت با نفت‌ آبادان حقدوست روی سانتر وریا غفوری گل اول را زد. در همان بازی بهنام برزای روی کاشته امید ابراهیمی گل دوم استقلال را به ثمر رساند.‌ ‌گل سوم تیم استقلال به نفت نیز دوباره با ارسال ایستگاهی ابراهیمی و ضربه مجید حسینی مدافع پیش‌ تاخته این تیم به ثمر رسید. ‌در هفته بیستم و دیدار برگشت استقلال با ماشین‌سازی در تبریز و زمین برفی یادگار امام‌(ره) گل اول بازی را علی قربانی روی سانتر امید نورافکن زد.‌‌ در همان دیدار دیگر گل استقلال با سانتر امید ابراهیمی و ضربه  امید نورافکن به‌دست آمد.

‌در هفته بیست‌و یکم و دیدار سنتی سرخابی هم یکی از 3 گل استقلال با یک ارسال بلند به دست آمد. ‌فرشید اسماعیلی بعد از گلش به سرخ‌پوشان، با یک ارسال باعث شد تا علی قربانی گل دوم استقلال را بزند. ‌در هفته بیست‌و‌ دوم و دیدار با‌ ذوب‌آهن خسرو حیدری توپ را سانتر کرد و فرشید اسماعیلی گل زد. ‌در همان بازی گل دوم استقلال به ذوب‌آهن هم روی سانتر فرشید اسماعیلی و ضربه سر بهنام برزای به ثمر رسید.

در هفته بیست‌و چهارم که آخرین دیدار تیم استقلال در لیگ در سال 95 هم بود گل اول آبی‌ها روی سانتر امید ابراهیمی و ضربه فرشید باقری به دست آمد. ‌گل دوم آبی‌ها در این دیدار باز روی سانتر بود و این بار ‌زکی‌پور از روی نقطه کرنر ‌توپ را فرستاد و پادوانی‌ مدافع برزیلی پیش‌تاخته با ضربه سر گل دوم و پیروزی‌بخش تیمش را به ثمر رساند. ‌هرچند شاید به زعم برخی این نقطه ضعف استقلال باشد که تاکتیکش برای حریفان لو رفته اما آمار گل‌های به ثمر رسیده در جهان نشان از اهمیت بالای ضربات ایستگاهی نزد مربیان دارد و شاید از این حیث منصوریان تیمش را به استانداردهای جهانی نزدیک کرده است.


منبع: خراسان
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین