تبیان، دستیار زندگی
اگر چه بحران به وجود آمده میان کی روش و برانکو در ظاهر به پایان رسید و هر دو اطمینان دادند از تیم ملی حمایت خواهند کرد اما حتی خود تاج هم می داند که احتمال چالش های دیگر میان باشگاه ها و تیم ملی وجود دارد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تاج: به پیام کی روش توجه کنید

اگر چه بحران به‌وجود آمده میان کی‌روش و برانکو در ظاهر به پایان رسید و هر دو اطمینان دادند از تیم‌ملی حمایت خواهند کرد اما حتی خود تاج هم می‌داند که احتمال چالش‌های دیگر میان باشگاه‌ها و تیم‌ملی وجود دارد

بخش ورزشی تبیان

کی روش و تاج

تاج می گوید: «همه این اتفاقات را پیش‌بینی کرده بودند. این اتفاقات همیشه بین تیم‌ملی و باشگاه‌ها وجود داشته است و در آینده هم وجود خواهد داشت. الان هم این‌طور نیست که اختلافات تمام شده است. این اختلافات درختی نیست که بگوییم ریشه آن را زده‌ایم و دیگر رشد نخواهد کرد. این یک پدیده اجتماعی است که پیش می‌آید. دوباره در آینده بین اردوهای تیم‌ملی و لیگ قهرمانان این اختلافات پیش می‌آید.»

تاج در این میان به ناتوانی درمدیریت این دعواها متهم شد اما او به «ایسنا» می‌گوید نمی‌توانسته با ماجرا قهری برخورد کند: «در موضوع مشکل برانکو و کی‌روش هم گفتم که نباید عجله کنیم و الان می‌بینیم که این مشکل حل شده است. در شبکه خبر به من گفتند که ما نمی‌دانیم چرا شما این همه خونسرد هستید. گفتم چه کار باید بکنم؟ باید شمشیر بگیریم و جلو برویم؟ این مسائل با این روش‌ها قابل حل نیست. یک قانون و قراردادی وجود دارد.»

او تذکر می‌دهد که اگر فدراسیون به تعهداتش در قراردادها پایبند باشد مشکلی در قرارداد با کی‌روش به‌وجود نمی‌آید: «ما یک قرارداد با کی‌روش داریم و بر اساس آن عمل می‌کنیم. رضایت زمانی حاصل می‌شود که قرارداد را به درستی اجرا کنید. ما با کی‌روش، ناظم‌الشریعه، پیروانی و چمنیان قرارداد داریم و موظف هستیم به بندهای آن عمل کنیم. ما متناسب با امکاناتمان عمل می‌کنیم. هر چیزی که در کشور است را در اختیار کی‌روش قرار می‌دهیم.

برخی از اظهارات کی‌روش بجا بود. باید یک اتومبیل شخصی بسیار خوب را در اختیار کی‌روش می‌گذاشتیم و این کار را انجام دادیم و اتومبیل او را عوض کردیم. باید پاداش‌ها را پرداخت می‌کردیم. پاداش‌ها جزو تعهدات ماست. نمی‌توانستیم آنها را پرداخت نکنیم و تا الان هم پرداخت کردیم.»

تاج بالاخره اعلام می‌کند در دوره‌ای که گفته می‌شد کی‌روش قهر کرده و در امارات مانده به آنجا رفته و با او مذاکره کرده است: «ما در امارات با کی‌روش و رئیس فدراسیون فوتبال امارات دیدار کردیم. قبلا این ملاقات تنظیم شده بود. اصلا هم این ایرادی ندارد. من به آنجا رفتم و با کی‌روش صحبت کردم. جلسه خوبی را برگزار کردم. بعد از آن خیلی از مسائل همان جا حل شد. آقای کی‌روش الان انتظاراتی دارد. شما به پیام او توجه کنید. این همان حرف من است که متناسب با امکانات ما بهترین‌ها را می‌سازیم. اگر باهوش باشید منظور او را می‌فهمید. ما متناسب با امکانات بهترین‌ها را برای خودمان می‌سازیم.

این جواب اوست. الان هم می‌بینید که ما در حال ساخت زمین شماره ۲ هستیم و در برج ۲ یا ۳ آماده می‌شود. من هم تاکنون نتوانسته‌ام آن را آماده کنم. در کشورمان هزار مشکل داریم اما در حال تلاش هستیم. می‌خواهیم از این دربه‌دری و گرفتاری خارج شویم.

بدهکاری 2۰-10 میلیاردی خودمان را در این مدت حل کردیم و هنوز هم در حال صاف کردن آنها هستیم. اگر چمن آماده شود بسیاری از گرفتاری‌های تیم‌ملی حل می‌شود چراکه هتل و مرکز تیم‌های ملی کنار چمن قرار دارد و خیلی راحت می‌توانند به آماده‌سازی خود برسند. لباس تیم‌ملی از مشکلات اساسی کی‌روش بود که آن را حل کردیم.»


منبع:اسپرت