تبیان، دستیار زندگی
یکی از بازی های مهیج برای تقویت عمل ضرب دانش آموزان می باشد که در می توانید بازی را به راحتی انجام دهید
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ضرب تک رقمی

ضرب تک رقمی

یکی از مواردی که دانش آموزان در آن بسیار دچار مشکل دارند مبحث  ضرب اعداد است که ضرب تک رقمی اعداد یکی از ساده ترین نوع ضرب ها می باشد در این قسمت ما برای شما دانش آموزان یک بازی ساده و مهیج قرار داده ایم تا به وسیله انجام این بازی بتوانند در این مبحث توانایی لازم برای انجام عمل ضرب را به دست آورند.

در این بازی ساده  قوانین بازی به این صورت است که شما در صفحه اصلی بازی در داخل مستطیل موجود در دست عروسک درون بازی نمونه انجام شده ضرب را مشاهده می کنید. در این صفحه در داخل مستطیل پایین صفحه عبارت ضرب نوشته شده است با کلیک کردن بر روی عبارت داده شده می توانید به صفحه اصلی بازی هدایت شوید. در این قسمت ازبازی شما ضرب دو عدد را مشاهده می کنید  که در مقابل آن ها جای خالی قرار داده شده است،به وسیله کیبورد جواب درست را درون قسمت مورد نظر را پر کنید. و در نهایت با کلیک کردن بر روی گزینه بررسی پاسخ،درست یا غلط بودن جواب را بررسی کنید و اگر جواب درست باشد برای شما علامت تیک سبز و در صورت غلط بودن علامت ضربدر قرمز نمایان می شود.

به عنوان مثال در بازی عدد ٥ در عدد ٢ ضرب شده است. شما باید محابه کنید و حاصل ضرب را در قسمت خالی توسط اعداد موجود بر روی کیبورد تایپ کرده که عدد ١٠ می باشد . در نهایت با نوشتن عدد ١٠ و کلیک کردن بر روی بررسی پاسخ از درست بودن جواب برای شما مشخص می شود.

با کلیک کردن بر روی گزینه ضرب مجدد می توانید عمل ضرب دیگری را انجام دهید. حالا با توجه به توضیحات داده شده در قسمت بالا می تونید عمل ضرب داده شده را به راحتی انجام دهید.

برای دانلود فایل آموزشی اینجا کیک کنید
مرکز یادگیری سایت تبیان-علی کلوت