تبیان، دستیار زندگی
بندرعباس - ایرنا - مدیرکل ثبت احوال هرمزگان گفت: 14و 9 درصدی واقعه ازدواج در این استان ظرف 11 ماهه سال 95 نسبت به مدت مشابه افزایش داشته است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

افرایش 14و 9 درصدی ازدواج در هرمزگان

مدیرکل ثبت احوال هرمزگان گفت: 14و 9 درصدی واقعه ازدواج در این استان ظرف 11 ماهه سال 95 نسبت به مدت مشابه افزایش داشته است.

بخش خانواده ی تبیان

title

فرزاد افشاری ‌نژاد شنبه در گفت وگوبا ایرنا اظهار داشت: 14 هزار و 714 واقعه ازدواج دراین مدت در استان به ثبت رسید در حالی که سال گذشته 12 هزار و 805 واقعه به ثبت رسیده است.
وی ادامه داد: 9 هزار و 857 واقعه معادل 67 درصد از کل ازدواج های در حوزه‌ های شهری و چهار هزار و 857 واقعه معادل 33 درصد در حوزه های روستایی به ثبت رسیده است.
مدیرکل ثبت احوال هرمزگان ابراز داشت: نرخ میانگین کشوری ازدواج 9 و یک دهم واقعه به ازای هر 100 نفر است و در مدت یاد شده به ازاری هر هزار نفر جمعیت در استان 9 و 6 دهم واقعه ازدواج ثبت شده که هرمزگان از این حیث در رتبه 15 جدول فراوانی ازدواج کشور قرار دارد.
افشاری نژاد خاطر نشان کرد: میانگین اختلاف سن مرد و زن در ازدواج ‌های ثبت شده در زمان ازدواج 5ممیز 1 سال است که در نقاط شهری پنج و در نقاط روستایی 5ممیز 3 سال می باشد.
وی اظهار داشت: مردان گروه سنی 20 تا 24 سال با اختصاص 37و هشت دهم درصد بیشترین سهم از کل ازدواج ‌های ثبت شده را به خود اختصاص داده‌اند و این جایگاه برای زنان مربوط به گروه سنی 15 تا 19 سال معادل 35و 2 دهم درصد از مجموع کل ازدواج ‌های صورت گرفته است.
مدیرکل ثبت احوال هرمزگان یادآور شد: همچنین تعداد 39 هزار و 761 واقعه ولادت در هرمزگان به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که 38 هزار و 384 مورد واقعه ولادت به ثبت رسیده بود رشد سه و 6دهم درصدی مشاهده می شود.
افشاری نژاد خاطر نشان کرد: نرخ ثبت ولادت نسبت به جمعیت در 11 ماهه امسال در هرمزگان برابر با 24و هفت در هزار نفر بوده و این استان در چند سال‌ گذشته همواره در رده‌های بالای جدول نرخ زاد و ولد کشور قرار داشته است.
وی ابراز داشت: هرمزگان در 11 ماهه سال‌جاری بعد از سیستان و بلوچستان در رتبه دوم جدول نرخ ولادت کشور قرار دارد.


منبع: ایرنا
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.