تبیان، دستیار زندگی
مدیرعامل برج میلاد در نشست خبری نوروزگار از افتتاح پارکینگ طبقاتی با ظرفیت 3 هزار خودرو تا پایان سال آینده خبر داد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تشریع برنامه های نوروزگار

مدیرعامل برج میلاد در نشست خبری "نوروزگار" از افتتاح پارکینگ طبقاتی با ظرفیت 3 هزار خودرو تا پایان سال آینده خبر داد.

درویش

علی درویش پور در نشست خبری ویژه برنامه های نوروز 96 با بیان اینکه جشنواره "نوروزگار" طی 8 سال گذشته با استقبال بسیار خوب هموطنان روبرو بوده است، اظهارکرد: امسال قرار است در زیرگذر برج میلاد به عنوان نقطه ورودی مخاطبین ویژه برنامه های میدانی ، سرود آیینی ، نمایش ، موسیقی اقوام، و کارناوال های عمونوروز وخداحافظی ننه سرما اجرا شود .

وی با اشاره به استقرار تالار توضیحات در گالری غربی برج میلاد عنوان کرد: دراین تالار مهمانان در قالب پخش کلیپ با ظرفیت ها و جذابیت های مختلف یادمان ملی ایرانیان آشنا می شوند . گالری شرقی نیز به سرای ملل اختصاص دارد .

مدیرعامل برج میلاد با تاکید بر برپایی بیش از 18 ایستگاه تفریحی ، ورزشی و سرگرمی برای گروه های سنی مختلف در بخش های شرقی ، غربی و جنوبی برج میلاد گفت: در جشنواره امسال سه سالن نمایشگاهی به امور فرهنگی و سرگرمی اختصاص داده ایم . در یکی از سالن ها شهروندان با تهران قدیم و مشاغل از یاد رفته همچون ترمه دوزی و لحاف دوزی آشنا می شوند، در سالن دیگر نیز هر روز  از ساعت 17 تا 22 جنگ عصرگاهی برگزار می شود و سالن سوم نیز به کودکان و نوجوانان اختصاص می یابد.

به گفته درویش پور طبقات تجاری اول و دوم مختص عرضه محصولات فرهنگی و کتاب است و در سکوی دیده باز نیز مخاطبان به طور زنده می توانند با هنر اصیل ایرانی آشنا شوند .

وی در ادامه به برپایی سیاه چادرهای عشایر و معرفی آداب و رسوم این افراد در بخش از برج اشاره و تصریح کرد: اغلب برنامه های ما به صورت رایگان برگزار می شود و تنها در تعداد کمی از برنامه ها که با مشارکت بخش خصوصی است شهروندان باید هزینه بسیار اندکی پرداخت کنند .

مدیرعامل برج میلاد گفت : برنامه های نوروزگار از تاریخ 2  تا 12 فروردین از ساعت 10صبح الی 22 برگزار می شود . البته بعد از این ساعت تا ساعت 24 شاهد برگزاری کنسرت خواهیم بود .

درویش پور برگزاری تور بازدید از سه برج با همکاری ستاد گردشگری را از دیگر اقدامات نوروز 96 معرفی و بیان کرد: قرار است که امسال با اختصاص اتوبوس های بسیار شکیل این تور از برج میلاد آغاز و به بازدید از برج آزادی و طغرل منجر شود .

درویش پور در ادامه به برگزاری کنسرت در برج میلاد پرداخت و گفت: از سنوات گذشته برج میلاد میزبان کنسرت ها بوده و در این مورد اولویت ما با کنسرت های ایینی و فاخر بوده است امسال هم در قالب برنامه نوای بهار شاهد برگزاری کنسرت های پاپ در برنامه نوروزگار خواهیم بود .

وی با یادآوری این نکته که قرار است با همکاری معاونت حمل ونقل شهرداری تهران تمهیدات لازم برای انتقال شهروندان از مکان های پرجمعیت به برج میلاد فراهم شود تصریح کرد: به طور حتم با بهره برداری از ایستگاه متروی برج میلاد در سال آتی دسترسی به این مکان بیش ازپیش آسان می شود.

وی با بیان اینکه پیش بینی می کنیم که امسال بیش از یک میلیون نفر در برنامه های نوروزگار شرکت کنند، خاطرنشان کرد: درایام عادی میانگین بازدید از برج روزانه بین 2 تا 6 هزار نفر است.

مدیرعامل برج میلاد در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر تامین پارکینگ برای مخاطبان گفت: امسال علاوه بر ظرفیت های پارکینگ  های طبقاتی و پارکینگ همایش ها از زمین کارتینگ و دو سه قطعه زمین دیگر به عنوان پارکنیگ استفاده می کنیم. البته قرار است تا در سال 96 پروژه پارکینگ طبقاتی با ظرفیت 3 هزار خودرو در زمین به مساحت 96 هزار مترمربع در 10 طبقه را دردستور کار قرار گیرد. در حال حاضر خاک برداری این پروژه انجام شده که عزم این است که تا پایان سال 96 پروژه را به اتمام برسانیم .

درویش پور اجرای پروژه مسجد را از دیگر برنامه های سال 96 معرفی و تاکید کرد: امیدواریم تا پایان سال آینده این مسجد را با معماری ایرانی – اسلامی به بهره برداری برسد.

وی در پایان در پاسخ به سوالی مبنی بر برگزاری همایش های سیاسی احزاب در برج میلاد همزمان با انتخابات شوراها خاطرنشان کرد: تا به امروز چنین فضاهایی در برج حاکم نبوده و قطعا هم از این به بعد هم نخواهد بود هر گونه برگزاری میتینگ و جلسه سیاسی نیاز به اخذ مجوز از نهادهای مختلف دارد که ما تا کنون چنین درخواستی نداشتیم .


منبع: شهر نوشت