تبیان، دستیار زندگی
رمان «آن مرد با باران می آید» اثر وجیهه سامانی که برای نوجوانان نوشته شده، رونمایی می شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

«آن مرد با باران می‌آید» رونمایی می‌شود

رمان «آن مرد با باران می‌آید» اثر وجیهه سامانی که برای نوجوانان نوشته شده، رونمایی می‌شود.

بخش کتاب و کتاب خوانی تبیان
title

رمان «آن مرد با باران می‌آید» اثر وجیهه سامانی رونمایی می‌شود.

در این رمان خواننده با شخصیت پسرکی نوجوان به اسم «بهزاد» رو به رو می‌شود که به عبارتی سرش به کار خودش است و از دور و بر خود چندان اطلاعی ندارد و این موجب می‌شود که سلسله‌ای از اتفاقات را از سر بگذارند تا به انتهای رمان برسد.

او در خانواده‌ای است که برادر بزرگتر آنها (بهروز) یک دانشجوی مبارز است و علیه رژیم پهلوی فعالیت مبارزاتی می‌کند اما پدرشان با این کارهای مخالف است، البته این مخالفت از جنس همراهی با رژیم نیست بلکه بیشتر از جنس دلواپسی و نگرانی پدرانه است.

«بهزاد» در مدرسه متوجه تحرکاتی می‌شود اما کلا از مرحله پرت است که این پرت بودن موجب می‌شود که دوستانش این را پای «ترسو» بودن او بنویسند و بهزاد برای اینکه خلاف این را ثابت کند با ترس و لرز پا به میدان می‌گذارد و فعالیت‌هایی می‌کند. قضیه وقتی جدی می‌شود که بهزاد خبردار می‌شود خواهرش «بهناز» نیز دستی در مبارزه دارد.

از آنجا که تشویق‌های بهروز در ورود بهزاد به مبارزات بی‌تاثیر نیست کم‌کم در جریان علت مبارزه نیز قرار می‌گیرد و به تعبیری به بلوغ فکری نیز می‌رسد و اقدام مبارزاتی‌اش با شعور همراه می‌شود.

در این مراسم که چهارشنبه 18 اسفند از ساعت 17 آغاز می‌شود، هادی خورشاهیان پیرامون این رمان سخن خواهد گفت. علاقه‌مندان به شرکت در این مراسم می‌توانند به فروشگاه کتابستان رضوی واقع در قم، چهارراه شهدا، ابتدای خیابان صفائیه مراجعه کنند.


منبع: فارس

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .