تبیان، دستیار زندگی
تهران-ایرنا- رئیس فراکسیون امید با بیان اینکه باید این واقعیت را قبول کنیم که سختی کار دولت روحانی به مراتب از دولت اصلاحات بیشتر است گفت: به همین دلیل موفقیت دولت تدبیر و امید پیروزی جریان اصلاحات محسوب می شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کلید پیروزی جریان اصلاحات

رئیس فراکسیون امید با بیان اینکه باید این واقعیت را قبول کنیم که سختی کار دولت روحانی به مراتب از دولت اصلاحات بیشتر است گفت: به همین دلیل موفقیت دولت تدبیر و امید پیروزی جریان اصلاحات محسوب می‌شود.

بخش سیاست تبیان

کلید پیروزی جریان اصلاحات

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری ایرنا از امیدنامه، محمدرضا عارف در دیدارهای جداگانه با جمعی از فعالان سیاسی استان خوزستان و شهربوکان با بیان اینکه یکی از مزیت‌های کشور ما حضور اقوام مختلف است، افزود: یکی از اقوام اصیل، شجاع و متدین استان خوزستان قوم بختیاری است که نقش موثری در نهضت‌های مختلف تاریخی در کنار دیگر اقوام داشته است و بختیار‌ی‌ها همیشه پیشتاز حرکات آگاهی بخش بوده‌اند.

وی از نقش قوم بختیاری در پیشبرد اهداف اصلاحات از جمله درجنبش مشروطیت ایران تجلیل کرد و با بیان اینکه عقبه اصلاح‌طلبی را اقوام تشکیل می‌دهند، گفت: وجه بارز قوم بختیاری دینداری، شجاعت، مردم خواهی ومشارکت در تمامی امور اجتماعی، سیاسی و اجرایی است و می‌توان با نگاهی به نقش آفرینی‌های این مردم گفت که به دنبال به دست آوردن امکانات برای فرد خاصی نبوده‌اند بلکه خواهان عدالت بوده و هستند.

بعد از انتخابات سال 84 جریاناتی در داخل کشور در صدد حذف اصلاح‌طلبان بودند و با کمال تأسف برخی از اصلاح طلبان هم واقعیت حذف را در عمل پذیرفته بودند اما انتخابات 92 نشان داد که گفتمان اصلاحات گفتمانی اصیل است.

رئیس فراکسیون امید در ادامه با بیان اینکه درانتخابات سال 92 به دلیل خاطره‌های تلخ از دو انتخابات سال 84 و 88 تصمیمی عقلانی و منطقی بر گفتمان اصلاحات گرفتیم، یادآورشد: نباید اصالت یک جریان را به یک یا چند فرد محدود کرد، چرا که در صورت حذف آن فرد یا افراد به دلایل مختلف جریان سیاسی آسیب جدی می‌بیند.

« اتفاقی هم که در سال 92 رخ داد هم از این منظر قابل تحلیل است و حاصل خرد جمعی برای جلوگیری از روندی بود که تداوم آن آسیب جدی به کشور وارد می‌کرد».

عارف با بیان اینکه ملاک جریان اصلاحات باید استمرار روند سال 92 باشد،خاطرنشان کرد: بعد از انتخابات سال 84 جریاناتی در داخل کشور در صدد حذف اصلاح‌طلبان بودند و با کمال تأسف برخی از اصلاح طلبان هم واقعیت حذف را در عمل پذیرفته بودند اما انتخابات 92 نشان داد که گفتمان اصلاحات گفتمانی اصیل است و قابل حذف شدن نیست.

نماینده مردم تهران درمجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط روی کارآمدن روحانی درسال 92، گفت: از همان ابتدای شکل گیری دولت تدبیر و امید جریانی برای شکست دولت و یک دوره‌ای کردن دولت روحانی تلاش کرد. باید این واقعیت را قبول کنیم که سختی کار دولت روحانی به مراتب ازسختی کار دولت اصلاحات بیشتر است به همین دلیل موفقیت دولت تدبیر و امید پیروزی جریان اصلاحات محسوب می‌شود.

وی با اشاره به تشکیل شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان درجریان انتخابات سال 94، تصریح کرد: موفقیت اصلاح طلبان درانتخابات مجلس دهم به برکت تشکیل شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان بود و برخی گروه ها با عملیات روانی از طریق رسانه‌هایشان تلاش کردند این شورا متلاشی شود و متاسفانه برخی هم در جریان اصلاحات با آنها ناخواسته همراهی کردند که البته خیلی زود با شورای عالی سیاست گذاری همراه شدند و شورای عالی با انسجام خوبی شکل گرفت و فعالیت خود را ادامه می دهد.

رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان با بیان اینکه انتظار است دولت تدبیر و امید مطالبات به حق مردم را با اولویت بندی پاسخ دهد، به شرایط زیست محیطی استان خوزستان اشاره کرد وگفت: وضعیت استان خوزستان واقعاً رقت باراست و شایسته مردم نجیب و خوب این استان نیست که اینگونه با مشقت زندگی کنند.

به گفته وی خیلی ازمشکلاتی که بواسطه ریزگردها به وجود آمد ازجمله قطعی برق قابل پیش بینی بود چرا اقدامی انجام نشد؟ با یک عزم ملی و نیت خیرخواهانه باید مشکلات مردم استان خوزستان را با اولویت حل کرد.

دراین دیدارهای جداگانه همایون یوسیفی نماینده مردم اهواز و محمدقسیم عثمانی نماینده بوکان و عضو هیات رئیسه مجلس گزارشی از وضعیت سیاسی، فرهنگی و اقتصادی خوزستان و بوکان را ارائه کردند.
منبع : خبرگزاری ایرنا

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .